22 Sierpnia 2021 - Ogłoszenia

Ogłoszenia - 22 sierpnia 2021 - XXI niedziela okresu zwyk. - B/I

1.    W czwartek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Liturgię o godz. 7,00 i szczególnie 18,00

2.    W sobotę 28 sierpnia 2021 Dożynki Gminno-Parafialne w Starym Brześciu przy Zespole Szkół Rolniczych. Msza dziękczynna za plony o godz. 15,00 przy ZSCKR, po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego na boisko i tam część obrzędowa z dzieleniem chleba a od 17,30 część artystyczna zespołów folklorystycznych, o godz. 20,00 koncert "Future folk i od 21,00 zabawa taneczna z dj'em..

3.    Dożynki diecezjalne będą miały miejsce w przyszłą niedzielę 29 sierpnia w par. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Szczegółowy program na plakacie. Zapraszamy delegację z naszej parafii do wspólnego tam dziękczynienia za tegoroczne plony. Prosimy o zgłoszenie delegacji na wyjazd naszemu Księdzu Proboszczowi.

4.    Dożynki ogólnopolskie 4-5 września na Jasnej Górze. Szczegóły na plakacie i za tydzień.

5.    Trwa renowacja elewacji naszej 786-letniej świątyni parafialnej. To nasza wspólna i wielka sprawa. Robiony jest także projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. W tym roku chcemy odremontować tam wnętrze przynajmniej południowej kaplicy, gdzie umieszczony będzie odnowiony w tym roku już cały ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Okazuje się, że jest to bardziej skomplikowana i kosztowniejsza sprawa niż by się wydawało.

6.    Do pracowni konserwatorskiej prof. Sławomira Kamińskiego w Toruniu zabrany został też do konserwacji gotycki ołtarz "Pokłon Trzech Króli" z parafialnego kościoła Św. Stanisława BM. Trzeba to było zrobić bo szkodniki zaczęły je już niszczyć i nie wskazane było odkładanie decyzji a ponadto poprzednie prace konserwatorskie sprzed laty przy tym zabytku wykonane były nie tak jak trzeba, pewnie inne było podejście do zabytku, inna wiedza i materiały.

7.    W czwartek naszą świątynię nawiedził Premier Mateusz Morawiecki, zachwycony jej pięknem dziękował, że troszczymy się tak o świątynię. Pytał, czy otrzymujemy wsparcie z Ministerstwa. Po pozytywnej odpowiedzi poradził, by na przyszłość też o to się zwracać.

8.    Te piękne dzieła musimy dalej kontynuować, by zachować wierność dziedzictwa wiary i kultury. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

9.    Przed tygodniem z trzydniową pielgrzymką byliśmy na Warmii. 51 osobowa grupa pielgrzymowała po sanktuariach Warmii i ciekawych miejscach, m.in. Elbląg i przejazd atrakcyjnym kanałem Ostródzko--Elbląskim, gdzie częściowo statek z góry zjeżdża po szynach, potem Stoczek Klasztorny, gdzie był więziony ks. Prymas Stefan Wyszyński, który za 3 tygodnie zostanie ogłoszony błogosławionym, Lidzbark Warmiński, Święta Lipka, Gietrzwałd i inne po trasie ciekawe miejsca. Wyjazd był bardzo udany a główna organizatorka Pani Teresa Ochmańska program świetnie dopracowała i słowa uznania jej za wszystko.

10.    W sobotę 4 września w Toruniu przy sanktuarium św. Jana Pawła II i Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji odbędzie się 13 dziękczynienie w rodzinie. W programie nabożeństwo z racji pierwszej  soboty miesiąca, msza św. i koncerty: Zespół  Artystyczny Wojska Polskiego, cygański zespół Bogdan Trojanek  i Terne Roma oraz zespół Bayer Full. Jeśli będą chętni zorganizujemy wspólny wyjazd. Zgłoszenia do najbliższej soboty na plebani lub u p. Teresy Ochmańskiej tel. 784 667 339.

11.    W sobotę 25 września przybędzie do Brześcia Kuj. na zaproszenie księdza proboszcza Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego. Koncert ze względów praktycznych będzie w sali widowiskowej BCKiH. W niedzielę 26 września będzie kolejny koncert organowy w naszej świątyni. Szczegóły podamy już we wrześniu.

12.    Są do nabycia w kancelarii kalendarze ścienne na 2022 rok Wyd. Duszpasterstwa Rolników. Nasz parafialny kalendarz postaramy się wydać jeszcze w październiku

Zapowiedzi przedślubne – 22.08.2021 r.

•    Radosław Mateusz Ryniec, zam. Włocławek ul. Żywiczna 6, par. Ducha Świętego
Daria Domagalska, zam. Brześć Kuj. ul. Zielna 6, par. tut.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Jadwigi Kapelińskiej, l.84 z ul. Reymonta 23; +Marianny Kazmierczak, l.98 z ul. Mickiewicza 2; +Alicji Woźniak, l.89 z ul. Ciborowskiego 19 i pochowana została na naszym cmentarzu z Ostrowąsa była nasza parafianka +Jadwiga Kłosowicz, l.77. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

NIEDZIELA – 22 sierpnia 2021 - XXI Niedziela Zwykła, rok B/I

7.00  + Maria Świątkiewicz – pg   (kościół Św. Michała Archanioła)
   9.00  1/. + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie