1 sierpnia 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 1 sierpnia 2021 - XVIII niedziela okresu zwyk. - B/I
            

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca jak zwykle na cele inwestycyjne w naszej parafii...

 

2. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi na pół godziny przed mszami św. Msze św. w tym dniu o 7,00; 17,00 (dla dzieci) i 18,00 dla młodzieży i dorosłych.

 

3. Od czerwca do października odbywają się nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Najbliższe - 07 sierpnia  o godz. 17,30 rozpoczynamy w świątyni parafialnej, następnie procesjonalne przejście z figurą Matki Bożej Fatimskiej na godz. 18,00 na mszę św. w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej i po Mszy św. procesjonalny powrót do świątyni parafialnej.

 

4. W piątek (6 sierpnia)  pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę ok. godz. 10,30, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich godnie przyjąć i ugościć na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Uwzględnijmy, że jest to piątek. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic Osiedla Falborek i wsi Falborek o ugoszczenie pielgrzymów.

 

5. Rozpoczęliśmy dalszy etap renowacji elewacji świątyni parafialnej. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegany jest już z daleka. W tym roku mamy zamiar wykonać znaczny odcinek prac. Robiony jest także projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. W tym roku chcemy odremontować wnętrze przynajmniej południowej kaplicy,  gdzie umieszczony będzie w tym roku odnowiony ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

6. W czwartek odwiedzili nas przedstawiciele zakonu dominikanów. Sprawowali mszę św. za swoich zmarłych i pochowanych w kryptach współbraci zakonnych. Dziękowali także za naszą troskę o poklasztorną świątynię.

 

7. W dniach 13 -15 sierpnia (tj. piątek, sobota i niedziela)  wyjazd pielgrzymkowy na Warmię . Wyjazd w piątek 13 sierpnia o godz. 6 rano sprzed kościoła parafialnego, koszt 400 zł. Szczegółowe informacje,, oraz wpłaty można a nawet wskazane dokonać w dzisiejszą niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 w kościele . Są jeszcze dwa wolne miejsca, prosimy o zgłoszenia u p. Teresy Ochmańskiej - tel.784 667 339, abyśmy mogli zamknąć sprawy wszystkich rezerwacji i kosztów.

 

8. Jest już nowy kalendarz na 2022 rok i można rezerwować terminy ślubów i msze św. na rok 2022. Rezerwacje tylko w godzinach kancelaryjnych

 

9. Dożynki Diecezjalne będą miały miejsce w tym roku 29 sierpnia w par. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Zapraszamy delegację do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.

 

10. Są do nabycia w kancelarii kalendarze ścienne na 2022 rok Wydawn. Duszpasterstwa Rolników

 

11. W gablocie przed świątynią jest afisz dotyczący rekrutacji na Studium Teologii...

 

12. W gablocie przed świątynią jest informacja o naborze do Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

 

13. Informacja z Urzędu Miejskiego. Z uwagi na trwający Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, wszystkich, którzy nie dokonali jeszcze spisu, zapraszani są do namiotu znajdującego się dziś na Skwerze Miejskim w Brześciu Kujawskim. Od godz. 9.30 można skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego z terenu naszej Gminy i dokonać obowiązkowego spisu powszechnego oraz uzyskać wszelkie informacje na ten temat. Aby usprawnić pracę rachmistrza prosimy przygotować następujące dane: nr PESEL, nazwisko rodowe matki, numery PESEL oraz dane osobowe wszystkich domowników wspólnie zamieszkujących, dane dotyczące wykonywanego zawodu i miejsca pracy, dane dotyczące mieszkania (w tym: powierzchnia, liczba pokoi i kuchni, sposób ogrzewania). Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i zapraszamy do spisu.

 

W piątek odbędzie się pogrzeb: śp. + Małgorzaty Burdzińskiej, l.65 z Sokołowa Parceli 21..  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 01.08.2021 r.

•    Paweł Jóźwiński, zam. Falborz Kolonia 6, par. tut.
Emilia Przybylska, zam. Śmiłowice 58, par. Śmiłowice.
•    Wojciech Lemańczyk, zam. Tonin 30, par. Wąwelno.
Michalina Radomska, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 4.


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 1 sierpnia2021 - XVIII Niedziela Zwykła, rok B/I - I Niedziela miesiąca

  7.00  + Elwira R7 i Bogdan Czerwińscy – pg
  9.00  1/. + Franciszek i Józef Betlińscy R20
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30 + Jerzy Ciupalski – pg
12.00 + Waldemar Jabłoński R4 i zm. z rodz. Jabłońskich i Marciniaków
17.00  + Marcin Biesiadziński – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Stanisław Gotówka – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 2 sierpnia 2021

  7.00  + Maria Świątkiewicz – pg
18.00  1/. + Irena Wódkowska – pg
          2/. + Bogusław Golasiński – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Piotr Jaroszewski – pg

 

WTOREK – 3 sierpnia 2021

   7.00 + Marta Glińska – pg
 18.00  1/. + Mirosław Iżycki – pg
           2/. + Zofia Katolik – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Dariusz Budziszewski – pg

 

ŚRODA – 4 sierpnia2021 - wsp. św. Jana Marii Vianneya

  7.00  +Magdalena Nowak – pg
18.00  1/. + Mirosław Nowicki R11, Stefan i Helena Nowiccy /rez./
          2/. + Cecylia Michałowska – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Eugeniusz Bronikowski – pg

 

CZWARTEK – 5 sierpnia 2021

  7.00  +Janina Jaworska – pg
18.00  1/. + Stanisława Uniżycka – pg
          2/. + Sabina Przekwas R30, Wojciech Przekwas i Mieczysław Wałęsa

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Wojciech Opasiak

 

PIĄTEK – 6 sierpnia2021 - Święto Przemienienia Pańskiego - I piątek miesiąca, pielgrzymi w Parafii 

  7.00 + Ryszard Żydczak i Jan Gołębiewski
17.00  1/. + Zenon Chaberski – pg
          2/. + Dariusz Mętlewicz
18.00 + Helena Walczak – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Marianna Matuszewska – pg

 

SOBOTA – 7 sierpnia2021 - I sobota miesiąca

  7.00  + Kazimiera Partyka – pg
17.00  ślubna: Kamil Budziszewski i Weronika Mularska
18.00  1/. + w int. Kół Żywego Różańca
          2/. + Irena Wódkowska – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski + Berta Ryszewska – pg

 

NIEDZIELA – 8 sierpnia2021  -  XIX Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Bogdan Czerwiński – pg
  9.00  1/. + zm. z rodz. Adamczyków: Jan, Michał i Zofia, Wojciech Zachajusz
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30 + Jerzy Ciupalski – pg
12.00 + Irena Kucińska R7
17.00 + Kazimierz Janowicz – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Janina Jaworska – pg