25 lipca 2021 - OIgłoszenia

Ogłoszenia - 25 lipca 2021 - XVII niedziela zwykła - B/I
            

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Dziś  Św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących,  po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Poświęcenie wokół Placu Łokietka (i ulic przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek będzie można wtedy złożyć do puszki jak co roku ofiarę dla misji na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

2. Dziś święto swojego Patrona obchodzi Ksiądz Biskup Krzysztof Jakub Wętkowski, Pasterz naszej diecezji. Zacnego Solenizanta polecamy dziś szczególniej w naszych modlitwach.

 

3. Imieniny obchodzi także ks. Krzysztof Góralski, wikariusz naszej parafii. Msza św. o błogosławieństwo Boże dla naszego Solenizanta dziś o godz. 9,00.

 

4. Rozpoczynamy dalszy etap renowacji elewacji świątyni parafialnej. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegamy już z daleka. W tym roku mamy zamiar wykonać znaczny odcinek prac. Robiony jest także projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. W tym roku chcemy odremontować wnętrze przynajmniej południowej kaplicy,  gdzie umieszczony będzie w tym roku odnowiony ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, taca jak zwykle na cele inwestycyjne w parafii

 

6. W dniach 13 -15 sierpnia (tj. piątek, sobota i niedziela)  wyjazd pielgrzymkowy na Warmię . W programie  zwiedzanie i rejs kanałem elbląskim, następnie Sanktuarium NMP Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, oraz ciekawe inne miejsca w okolicy. W drodze powrotnej  Gietrzwałd.  Stoczek Klasztorny jest jednym z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. W roku Jego beatyfikacji będzie okazja do bliższego zapoznania się  z jego życiorysem i działalnością duszpasterską i patriotyzmem . Wyjazd w piątek 13 sierpnia o godz. 6 rano sprzed kościoła parafialnego , koszt 400 zł. Szczegółowe informacje,, oraz wpłaty można będzie dokonać w niedzielę 1 sierpnia po mszy św. o godz. 10.30 w kościele . Są jeszcze tylko dwa wolne miejsca, prosimy o jak najszybsze zgłoszenia w kancelarii parafii lub u p. Teresy Ochmańskiej - tel.784 667 339, abyśmy mogli zamknąć sprawy wszystkich rezerwacji i kosztów.

 

7. Jest już nowy kalendarz na 2022 rok i można rezerwować terminy ślubów i msze św. na rok 2022. Rezerwacje tylko w godzinach kancelaryjnych

 

8. W gablocie przed świątynią jest afisz dotyczący rekrutacji na Studium Teologii...

 

9. W gablocie przed świątynią jest informacja o naborze do Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

 

10. Informacja z Urzędu Miejskiego. Z uwagi na trwający Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, wszystkich, którzy nie dokonali jeszcze spisu, zapraszani są do namiotu znajdującego się dziś na Skwerze Miejskim w Brześciu Kujawskim. Od godz. 9.30 można skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego z terenu naszej Gminy i dokonać obowiązkowego spisu powszechnego oraz uzyskać wszelkie informacje na ten temat. Aby usprawnić pracę rachmistrza prosimy przygotować następujące dane: nr PESEL, nazwisko rodowe matki, numery PESEL oraz dane osobowe wszystkich domowników wspólnie zamieszkujących, dane dotyczące wykonywanego zawodu i miejsca pracy, dane dotyczące mieszkania (w tym: powierzchnia, liczba pokoi i kuchni, sposób ogrzewania). Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i zapraszamy do spisu.

 

11. W gablocie jest afisz dotyczący Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.
Włocławscy pielgrzymi jak zwykle 06 sierpnia ok. godz. 10,00 - 10,30, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich godnie przyjąć i ugościć na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic Osiedla Falborek i wsi Falborek o ugoszczenie pielgrzymów.

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 25.07.2021 r.

•    Łukasz Andrusiak, zam. Jaranowo 14, par. Bądkowo
Agata Konopińska, zam. Falborz 13,  par. tut.
•    Paweł Jóźwiński, zam. Falborz Kolonia 6, par. tut.
Emilia Przybylska, zam. Śmiłowice 58, par. Śmiłowice.
•    Wojciech Lemańczyk, zam. Tonin 30, par. Wąwelno.
Michalina Radomska, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 4.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Jadwigi Bagińskiej, l.78 z ul. Kolejowej 31. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 25 lipca2021 - XVII Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Jakub i Stanisława Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
  9.00  1/. + O Boże błogosławieństwo dla Ks. Krzysztofa z racji imienin
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30 + Krzysztof Krawczyk i Józef Nowicki
12.00  + Krystyna Trajder, Mirosława i Henryk Lewandowscy
17.00  + Marcin Biesiadziński – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 26 lipca 2021wsp. św. Joachima i Anny

  7.00  + Regina Błaszczyk R3 i Piotr Jabłoński
18.00  1/. + Genowefa i Stanisław Stańczak
          2/. + Anna Wilińska – pg

 

WTOREK – 27 lipca 2021

   7.00 +Józef Betliński R20 i zm. z rodziny
 18.00  1/. + Genowefa Bęben R8 i Józef Bęben
           2/. + Dariusz Budziszewski – pg

 

ŚRODA – 28 lipca2021

  7.00 + Bożena Jędrzejczak – pg
18.00  1/. + Anna i Zbigniew Ziomkowscy
          2/. + Kazimierz Janowicz – pg

 

CZWARTEK – 29 lipca2021wsp. św. Marty

  7.00 + Marta Grabowska (im.) i Marta Stanna (im.)
18.00  1/. + Piotr Jaroszewski R2 – pg
          2/. + Józef Ziółkowski – pg

PIĄTEK – 30 lipca2021

   7.00 + Marianna Marciniak – pg
18.00  1/. +Józefa i Stanisław Gawrońscy
          2/. + Anna Wilińska – pg

 

SOBOTA – 31 lipca2021wsp. św. Ignacego z Loyoli

   7.00  + Kazimiera Partyka – pg
 18.00  1/. + Andrzej Musiński – pg
           2/. + Stanisław Polak – pg

 

NIEDZIELA – 1 sierpnia2021 - XVIII Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Elwira R7 i Bogdan Czerwińscy – pg
  9.00  1/. + Franciszek i Józef Betlińscy R19 /rez./
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30 + Jerzy Ciupalski – pg
12.00 + Waldemar Jabłoński R4 i zm. z rodz. Jabłońskich i Marciniaków
17.00  + Marcin Biesiadziński – pg
                                  poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Stanisław Gotówka – pg