8 sierpnia 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 8 sierpnia 2021 - XIX niedziela okresu zwyk. - B/I

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1. Dziękujemy wszystkim, którzy ugościli w piątek (6 sierpnia) pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę. Szczególnie Panu Burmistrzowi i pracownikom Urzędu Miejskiego, właścicielom sklepów i zaangażowanym mieszkańcom i wszystkim ofiarodawcom produktów spożywczych (ciast, napojów itp). Ugoszczenie pielgrzymów jest formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku ci, których prosiliśmy o ugoszczenie pielgrzymów nie zjednoczyli się wystarczająco ale za to inni spontanicznie stanęli na wysokości zadania i wszystko było dobrze i właśnie im szczególnie dziękujemy.

 

2. Trwa renowacja elewacji świątyni parafialnej. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegany jest już z daleka. W tym roku chcemy wykonać znaczny odcinek prac. Robiony jest także projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. W tym roku chcemy odremontować tam wnętrze przynajmniej południowej kaplicy, gdzie umieszczony będzie odnowiony w tym roku już cały ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

3. Dożynki gminno-parafialne będą w sobotę 28 sierpnia  w Starym Brześciu przy Zespole Szkół Rolniczych. Msza dziękczynna za plony o godz. 15,00 przed technikum. Program  szczegółowy podamy za tydzień.

 

4. Dożynki diecezjalne będą miały miejsce 29 sierpnia w par. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Szczegółowy program na plakacie. Zapraszamy delegację do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.

 

5. Są do nabycia w kancelarii kalendarze ścienne na 2022 rok Wyd. Duszpasterstwa Rolników

 

6. Informacja z Urzędu Miejskiego. Z uwagi na trwający Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, wszystkich, którzy nie dokonali jeszcze spisu, zapraszani są do namiotu znajdującego się także dziś na Skwerze Miejskim w Brześciu Kujawskim. Od godz. 9.30 można skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego z terenu naszej Gminy i dokonać obowiązkowego spisu powszechnego oraz uzyskać wszelkie informacje na ten temat. Aby usprawnić pracę rachmistrza prosimy przygotować następujące dane: nr PESEL, nazwisko rodowe matki, numery PESEL oraz dane osobowe wszystkich domowników wspólnie zamieszkujących, dane dotyczące wykonywanego zawodu i miejsca pracy, dane dotyczące mieszkania (w tym: powierzchnia, liczba pokoi i kuchni, sposób ogrzewania). Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i zapraszamy do spisu.

 

7. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło" zapraszają na wydarzenie kulinarne pn. "Tradycyjne Smaki Wsi". W dzisiejszą niedzielę 8 sierpnia od godziny 9:00 przed Brzeskim Wahadłem pojawią się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z województwa Kujawsko-Pomorskiego. W programie wydarzenia: sprzedaż tradycyjnych wyrobów, występy zespołów muzycznych i folklorystycznych: Dzieci Kujaw i Spod Strzechy, stoisko fundacji ProBiznes, drukarki 3D, wirtualna rzeczywistość, warsztaty dla dzieci, popcorn, wata cukrowa. O godzinie 17:00 rozstrzygnięcie konkursu na Tradycyjny Smak Wsi w kategorii danie z drobiu. Po ogłoszeniu wyników na potańcówkę zaprosi Kapela z Szaconkiem. Wydarzenie potrwa do godziny 20:00.  Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani poseł Anna Gębicka.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Małgorzaty Burdzińskiej, l.65 z Sokołowa Parceli 21; +Kazimierza Dąbka, l.90 z ul. Kopernika 5; +Danuty Dorsz, l.89, z ul. Królewskiej 11A; +Marianny Wróblewskiej, l.89 z ul. 3 Maja 1a. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 8 sierpnia2021 - XIX Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Bogdan Czerwiński – pg
  9.00  1/. + zm. z rodz. Adamczyków: Jan, Michał i Zofia
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30 + Jerzy Ciupalski – pg
12.00 + Irena Kucińska R7
17.00 + Kazimierz Janowicz – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Janina Jaworska – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 9 sierpnia 2021 - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

  7.00  1/. + Bożena Jędrzejczak – pg
          2/. + Halina Osińska – pg
18.00  1/. + Kazimiera Partyka – pg
          2/. + Radosław Górecki (ur.)

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Albin Szczepaniak – pg

 

WTOREK – 10 sierpnia 2021święto św. Wawrzyńca, diakona

   7.00  + Jan R10 i Marta Balcerak
 18.00  1/. + Maria Świątkiewicz – pg
           2/. + Barbara Ignasiak

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Bogdan Nowak – pg

 

ŚRODA – 11 sierpnia2021wsp. św. Klary

  7.00  + Marta Glińska – pg
18.00  1/. + Cecylia Michałowska – pg
          2/. + Zygmunt Strunk – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Barbara Płuciennik – pg

 

CZWARTEK – 12 sierpnia2021

  7.00  + Marian Chlebiński – int brata
18.00  1/. + Tadeusz Budziszewski – pg
          2/. + Jerzy Ciupalski – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Grzegorz Ptaszyński – pg

 

PIĄTEK –13 sierpnia2021

  7.00  + Czesław Beczek – pg
18.00 1/. +Janina Jaworska – pg
        2/. + zbiorowa za wstawiennictwem MB Fatimskiej: + dziękczynno błagalna dla Tomasza i rodziny (rez.), Helena Wujciak, MaRIA Iżycka, Marianna Golasińska, Halina Danielewska, Ryszard Żydczak i Jan Gołębiewski, Kazimiera Partyka, Marianna Marciniak, Aniela i Leon Rajewscy, Leokadia i Wincenty Pszczółkowscy, Marianna Górniewicz (im.), Jadwiga Olejniczak, Berta Ryszewska

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Marian Franczyk – pg

 

SOBOTA – 14 sierpnia2021 - wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego

  7.00  1/. + Jadwiga Osińska – pg
          2/. + Bożena Szymańska – pg
18.00  1/. + Jacek Czynsz – pg
          2/. + Feliks Krygier (100 r. ur.)

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Marta Anna Grabowska – pg

 

NIEDZIELA – 15 sierpnia2021 - XX Niedziela Zwykła, rok B/I - Wniebowzięcie NMP, uroczystość

  7.00  + Maria Osowska
  9.00  1/. + Seweryna Łączkowska R3 i zm. z rodz. Łączkowskich
          2/. + Helena Ciesielska R2 – pg
10.30 + Wojciech Stępiński – pg
12.00 + Feliks Krygier (100 r. ur.)
17.00 + Teresa Drzewiecka

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Jadwiga Olejniczak – pg