18 lipca 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 18 lipca 2021 - XVI niedziela okresu zwyk. - B/I
            

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Za tydzień (25 lipca) Św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. 7,00; 9,00; 10,30; 12,00 i 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie pojazdów będzie wokół Placu Łokietka (i ulic przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek będzie można wtedy złożyć jak co roku ofiarę dla misji na zakup środków transportu. Akcja św. Krzysztof,  to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy.

 

2. W przyszłą niedzielę święto swojego Patrona obchodzi Biskup Krzysztof Jakub Wętkowski, Pasterz naszej diecezji. Zacnego Solenizanta polecać będziemy podczas wszystkich mszy świętych a szczególnie ofiarujemy mszę św. w jego intencji o godz. 9,00.

 

3. Imieniny obchodził będzie także ks. Krzysztof Góralski, wikariusz naszej parafii. Msza św. o błogosławieństwo Boże dla naszego Solenizanta będzie o godz. 9,00.

 

4. Na ścianie wschodniej ustawione zostały już rusztowania i rozpoczęte prace przygotowawcze renowacji elewacji świątyni parafialnej. Na ten rok zaplanowana jest wschodnia i pozostała część południowej ściany elewacji. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegamy już z daleka. W tym roku mamy zamiar wykonać znaczny odcinek prac. Zaplanowane prace są na znacznie ponad 600 tys. złotych. Ponieważ w pracowni konserwatorskiej w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła, musimy dodatkowo odnowić także wnętrze przynajmniej tej południowej kaplicy. Robiony jest projekt renowacji ścian całego wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła ale na to dofinansowania nie mamy. Odnawiać będziemy etapami. Udało się nam zdobyć deklaracje dofinansowania renowacji elewacji świątyni p0arafialnej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i liczymy, że też z naszej Gminy i może powiatu, ale ok. 1/3 środków musimy mieć parafialnych własnych. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymamy dofinansowanie tylko na dokończenie ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

5. W dniach 13 -15 sierpnia (tj. piątek, sobota i niedziela) planowany jest wyjazd pielgrzymkowy na Warmię . W programie  zwiedzanie i rejs kanałem elbląskim, następnie Sanktuarium NMP Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, oraz ciekawe inne miejsca w okolicy. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. W drodze powrotnej  Gietrzwałd.  Stoczek Klasztorny jest jednym z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. W roku Jego beatyfikacji będzie okazja do bliższego zapoznania się  z jego życiorysem i działalnością duszpasterską i patriotyzmem . Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenia w kancelarii parafii lub u p. Teresy Ochmańskiej - tel.784 667 339. Program będzie dostosowany także do osób starszych i dzieci,

 

6. W gablocie przed świątynią jest afisz dotyczący rekrutacji na Studium Teologii...

 

7. W gablocie przed świątynią jest informacja o naborze do Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

 

8. W gablocie jest afisz dotyczący Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.
Włocławscy pielgrzymi jak zwykle 06 sierpnia ok. godz. 10,00 - 10,30, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich jak zwykle godnie przyjąć i ugościć. Szczegóły podamy za tydzień.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Anny Skoniecznej, l.68 z ul. Dubois 5; +Zofii Sikorskiej, l.72 z Włocławka z u. Wiejskiej, dawnej naszej parafianki.  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 18.07.2021 r.

•    Piotr Chwiałkowski, zam. Górniak 39, par. Lubraniec
Mariola Szafrańska, zam. Rzadka Wola Parcele 30, par. tut.
•    Krystian Czaplicki, zam. Brześć Kujawski ul. Królewska 11
Monika Grabowska, zam. Włocławek ul. Chemików 17, par. Św. Józefa
•    Dawid Nadstachowski, zam. Falborz 38, par. tut.
Marta Kuczyńska, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 10, par. tut.
•    Łukasz Andrusiak, zam. Jaranowo 14, par. Bądkowo
Agata Konopińska, zam. Falborz 13,  par. tut.
•    Paweł Jóźwiński, zam. Falborz Kolonia 6, par. tut.
Emilia Przybylska, zam. Śmiłowice 58, par. Śmiłowice.

 

INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 18 lipca2021 - XVI Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Marian i Stanisława Kowalewscy
  9.00  1/. + Janina i Józef Balcerak i zm. z rodziny
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30  + Janina Jaworska – pg
12.00  1/. + Wojciech Stępiński – pg
          2/. + Barbara Słowińska (ur.)
17.00  + Helena Chlebińska – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 19 lipca 2021

  7.00  + Bogusław Golasiński – pg
18.00  1/. + Irena Koncikowska, Franciszka Kraus, zm. z rodz. Koncikowskich, Kraus i Chamiec
           2/. + Kazimierz Janowicz – pg

 

WTOREK – 20 lipca 2021

   7.00  1/. + Helena i Józef Pręgowscy
           2/. + Czesław Malczewski – pg
 18.00  1/. + Henryka R21 i Ryszard Zielińscy – pg
           2/. + Henryka R14 i Jan R27 Cichowlas

 

ŚRODA – 21 lipca2021

  7.00  + Maria Świątkiewicz – pg
18.00  1/. + Tadeusz Rzadkowolski i zm. z rodz. Rzadkowolskich
          2/. + Marianna Kamińska – pg

 

CZWARTEK – 22 lipca2021święto św. Marii Magdaleny

  7.00 + Bolesław Szczap – pg
18.00  1/. + Kunegunda i Czesław Zalesińscy
          2/. + Bogumił Kamiński – pg


PIĄTEK –23 lipca2021 - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

   7.00 + Stanisława Łaszkiewicz – pg
 18.00 1/. + Irena Podemska – pg
          2/. + Tadeusz Budziszewski – pg

 

SOBOTA – 24 lipca2021wsp. św. Kingi

  7.00  + Grzegorz Ptaszyński – pg
17.00  ślubna: Radosław Podufalski i Magdalena Kruszka
18.00  1/. + Andrzej R70 i Genowefa Juszczyńscy i ich dzieci
          2/. + Jan Kudła – pg

 

NIEDZIELA – 25 lipca2021  -  XVII Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Jakub i Stanisława Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
  9.00  1/. + O Boże błogosławieństwo dla Ks. Krzysztofa z racji imienin
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30  + Krzysztof Krawczyk i Józef Nowicki
12.00  + Krystyna Trajder, Mirosława i Henryk Lewandowscy
17.00  + Marcin Biesiadziński – pg