11 lipca 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 11 lipca 2021 - XV niedziela zwykła - B/I
            

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Rozpoczynamy  tegoroczne prace renowacyjne elewacji świątyni parafialnej. Na ten rok zaplanowana jest wschodnia i pozostała część południowej ściany elewacji. Tegoroczny trudny finansowo czas nie sprzyja inwestycjom ale trzeba prace kontynuować. Zresztą widzimy efekty tych renowacji. W tym roku mamy zamiar wykonać znaczny odcinek prac. Zaplanowane prace są na znacznie ponad 600 tys. złotych. Ponieważ w pracowni konserwatorskiej w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła, musimy dodatkowo odnowić także wnętrze tej południowej kaplicy w kościele Św. Michała Archanioła. Udało się nam zdobyć deklaracje dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego i liczymy, że też z naszej Gminy ale ok. 1/3 środków musimy mieć parafialnych własnych. Ofiary na renowacje prosimy najlepiej przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają, tylko szkoda, że ich tak mało. Konto bankowe parafii w KDBS podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim  - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

2. W dniach 13 -15 sierpnia (tj. piątek, sobota i niedziela) planowany jest wyjazd pielgrzymkowy na Warmię . W programie  zwiedzanie i rejs kanałem elbląskim, następnie Sanktuarium NMP Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, oraz ciekawe inne miejsca w okolicy. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. W drodze powrotnej  Gietrzwałd.  Stoczek Klasztorny jest jednym z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. W roku Jego beatyfikacji będzie okazja do bliższego zapoznania się  z jego życiorysem i działalnością duszpasterską i patriotyzmem . Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłoszenia w kancelarii parafii lub u p. Teresy Ochmańskiej - tel.784 667 339. Program będzie dostosowany także do osób starszych i dzieci,

3. W gablocie przed świątynią jest afisz dotyczący rekrutacji na Studium Teologii...

4. W gablocie jest afisz dotyczący Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Włocławscy pielgrzymi jak zwykle 06 sierpnia ok. godz. 10,00 - 10,30, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich jak zwykle godnie przyjąć i ugościć. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Genowefy Jaromirskiej, l.90 z ul. Ogrodowej 13; +Salomei Hadrowicz, l.90 z Włocławka d. Brześć Kuj.; +Ireny Kwiatkowskiej, l.88 z Guźlina 75; w poniedz. +Anny Skoniecznej, l.68 z ul. Dubois 5. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 11.07.2021 r.

•    Karol Adrian Dolatowski, zam. Pigża, par. Pigża
Paulina Ewa Leszczyńska, zam. Stary Brześć 27, par. tut.
•    Piotr Chwiałkowski, zam. Górniak 39, par. Lubraniec
Mariola Szafrańska, zam. Rzadka Wola Parcele 30, par. tut.
•    Krystian Czaplicki, zam. Brześć Kujawski ul. Królewska 11
Monika Grabowska, zam. Włocławek ul. Chemików 17, par. Św. Józefa
•    Dawid Nadstachowski, zam. Falborz 38, par. tut.
Marta Kuczyńska, zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 10, par. tut.
•    Łukasz Andrusiak, zam. Jaranowo 14, par. Bądkowo
Agata Konopińska, zam. Falborz 13,  par. tut.
•    Paweł Jóźwiński, zam. Falborz Kolonia 6, par. tut.
Emilia Przybylska, zam. Śmiłowice 58, par. Śmiłowice.

Pielgrzymka na Jasną Górę 2021 - 33. PIELGRZYMKA WŁOCŁAWSKA
Kierownik: ks. Przemysław Pankowski
Zapisy: od 15.07.-06.08.2021 r. w Kancelarii Parafii Katedralnej we Włocławku, pl. Kopernika 7;
Informacje: tel. 54 231 22 32 lub 663 153 230;
www.pielgrzymkawloclawska.pl

Studium Teologii w Koninie (filia Akademii Katolickiej w Warszawie), kształcąc osoby świeckie, członków ruchów kościelnych, instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego, pragnie przedstawić ofertę edukacyjną na rok akademicki 2021/22, która jest skierowana do każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie, oraz umocnić chrześcijańską wizję rzeczywistości:
•    Teologia (6-letnie studia magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym)
•    Teologia Podyplomowa dla Nauczycieli (2-letnie)
•    Studium Życia Małżeńsko-Rodzinnego (2 –letnie)
•    Studium Duchowości Chrześcijańskiej (1,5 semestru)
•    Etyka Podyplomowa dla Nauczycieli (2-letnie)                                              

Potrzeba dziś ludzi, potrafiących dzielić się świadectwem wiary. Czasem jednak brakuje rzetelnej wiedzy, aby móc przekonywać nieprzekonanych. Wiara poszukuje zrozumienia! Dlatego AKW Studium Teologii w Koninie, od ponad 25 lat kształci: katechetów, doradców życia rodzinnego, liderów wspólnot oraz wszystkich tych, którzy angażują się w posługę na rzecz parafii. Zapraszamy do studiowania na AKW Studium Teologii w Koninie!   Termin rekrutacji: do 20 września 2021r.


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 11 lipca2021 - XV Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Marta Stanna/rez./
  9.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg
          2/. + Agata Przewozikowska – pg
10.30  + Marta Chaberska R14 i zm. z rodz. Chaberskich
12.00  + Michał Łączkowski R12 i zm. z rodz. Łączkowskich
17.00  + Barbara R9, Cecylia i Marian Wojtczak


PONIEDZIAŁEK – 12 lipca 2021 - wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

  7.00  + Jan Gołębiewski i Ryszard Żydczak – pg
18.00  1/. + Irena Piasecka – pg
          2/. + Kazimierz Janowicz – pg


WTOREK – 13 lipca 2021 - wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

  7.00  + Marian Chlebiński
18.00  1/. + O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla  Tomasza i rodziny z racji urodzin
2/. + zbiorowa za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej: + Helena Ciesielska, Grzegorz i Józefa Banaszewscy, Maria Iżycka, Genowefa Gożycka, Marian Franczyk, Tadeusz Budziszewski, Halina Danielewska, Janina Grzelak, Kazimierz Partyka, Krystyna i Stanisław Harnasz, Marianna Marciniak, Robert Bratyszewski, rodzice Helena i Marcin Tomczak, Kazimierz Janowicz, Stanisław Gotówka, Eugeniusz Bronikowski, Wojciech Opasiak, Marianna Matuszewska, Czesław Beczek, Berta Ryszewska, Albin Szczepaniak, Grzegorz Ptaszyński, Marta Anna Grabowska,


ŚRODA – 14 lipca2021

  7.00  +Janina Dynarska R3
18.00  1/. + Helena R1 i Bronisław Chlebińscy
          2/. + Leszek Bester
          3/. + Bożena Szymańska – pg


CZWARTEK – 15 lipca2021 - wsp. św. Bonawentury, biskupa

  7.00 + Janina Jaworska – pg
18.00  1/. + Jan Kaźmierczak R21
          2/. + Wacława Przewozikowska – pg


PIĄTEK – 16 lipca2021 - wsp. NMP z Góry Karmel

   7.00 + Magdalena Nowak – pg
 18.00 1/. + Franciszka i Józef Kwiatkowscy
          2/. + Halina Osińska – pg


SOBOTA –17 lipca2021

  7.00  + Anna Pakulska
16.00  ślubna: Ewelina Jankowska i Maciej Mosakowski
18.00  1/. + Wojciech Kowalewski R9
          2/. + Alina, Konstanty, Janusz i Kunegunda Sobczak


NIEDZIELA – 18 lipca2021 - XVI Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Marian i Stanisława Kowalewscy
  9.00  1/. +Janina i Józef Balcerak i zm. z rodziny
          2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
10.30  + Janina Jaworska – pg
12.00  + Wojciech Stępiński – pg
17.00  + Helena Chlebińska – pg