Pomoc dla Powodzian

Szczęść Boże. Wszyscy wiemy jak trudna sytuacja jest na południu Polski. Dzięki podpowiedzi moich przyjaciół z którymi byłem w poszkodowanym w tegorocznej powodzi Stroniu Śląskim na feriach,  chcemy jako Parafia pomóc tamtej Parafii.  Taka solidarna pomoc ludzi naszej Brzeskiej Parafii dla mieszkańców Parafii w Stroniu Śląskim. Chcę skontaktować się z proboszczem (niestety nie mogę się dodzwonić) co konkretnie im jest potrzebne. Myślę ze takie rzeczy jak koce, kołdry, ręczniki, środki czystości itp. Szczegóły podam jak najszybciej. Mogę tylko nadmienić, że jestem po rozmowie z kolegą księdzem, który pochodzi z też zalanych i poszkodowanych Głuchołazów i powiedział, że to co się tam stało to armagedon i ogromna tragedia. Woda lała się z każdej strony.... Pomóżmy!!!!

Apeluję i proszę o zbiórkę w naszej Parafii.... może znajdzie się też ktoś kto zawiezie to wszystko bezpośrednio na miejsce.... Szczegóły i kolejne informację najszybciej jak się da.... Wspomniane dary będzie można przynieść na parafię. Poproszę osoby chętne z naszej parafii do koordynowania zbiórki, żeby wszystko było jasne i przebiegało właściwie. w zbiórkę w najbliższą niedziele włączają się także Harcerze Brzeskie Wilczki, którzy przed Msza św. o godzinie 9.00 i 11.00 będą zbierali to co chcemy przekazać tym konkretnym mieszkańcom wspomnianej parafii. Już dziękuję w imieniu Parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim. Szczęść Boże ....