Dożynki Gminno-Parafialne

W sobotę 24 sierpnia w naszej gminie odbyły się dożynki gminno-parafialne. Chwilę przed godziną 14 na parkingu przed Wahadłem ustawił się piękny i barwny korowód na czele ze starostami dożynek: Anną Walczak i Jakubem Głowackim, delegacje sołectw gminy Brześć Kujawski, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz zespół folklorystyczny “Spod Strzechy” który śpiewem przewodniczył korowodowi. W amfiteatrze na korowód czekali gospodarze wydarzenia: Burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Adamski i Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika ks. Maciej Jasiński. Gospodarze odbierali od delegacji chleby dożynkowe oraz wykonane dożynkowe wieńce.

Następnie przyszedł czas na uroczystą Eucharystię dziękczynną za tegoroczne plony z pięknym kazaniem ks. Proboszcza. Pięknym momentem było krojenie przyniesionych chlebów wypieczonych z mąki z tegorocznych plonów.