Święty Jan Paweł II w Naszej Świątyni

Zakupiony został obraz Św. Jana Pawła II do naszej świątyni, który poświęcił  ks. prał. Ireneusz Juszczyński proboszcz parafii, w czwartek 22 października 2020 r. w liturgiczne wspomnienie Świętego. Obraz został oprawiony w godne Świętego ramy. Natomiast w piątek 23 października 2020 r. o godz. 17,00 - ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii Św. Jana Pawła II do naszej parafialnej świątyni. Piękny relikwiarz w stylu neogotyckim ufundował ks. Tomasz Strzelecki, rodak naszej parafii. Ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przez prawie 10 lat był drugim osobistym sekretarzem Św. Jana Pawła II a potem także Benedykta XVI.  Ks. Proboszcz zwrócił się wcześniej pismem do Ks. Arcybiskupa pismem: Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie.

Czytaj więcej: Święty Jan Paweł II w Naszej Świątyni

Misja Świętego Józefa

2.11.2020 za sprawą Ducha Świetego otrzymaliśmy światło aby ze Świętym Józefem i małym dzieciątkiem Jezus wyruszyć z kolejną misją Bożą.

Módlmy się:
NOWENNA ŻYCIA
„Święty Józef Wędrujący z Dzieciątkiem Jezus”

„Życie Jest Darem teraz i nadzieją na ten Dar
w wieczności ”

Wiara w Boga wymaga od każdego Chrześcijanina obrony tego daru, jakim jest dar życia.

Wędrujący Józef z Dzieciątkiem Jezus podejmuje tę misję obrony życia zwłaszcza w odniesieniu do życia dzieci nienarodzonych i tych dzieci, których życie na ziemi jest zagrożone.

Czytaj więcej: Misja Świętego Józefa

Kalendarz 2021

W zakrystii i kancelarii są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne, gdzie  poszczególne miesiące zdobią tym razem zdjęcia z wydarzeń i uroczystości liturgicznych z naszych parafialnych  świątyń. Zaznaczone są jak zwykle zielonym kolorem uroczystości i wydarzenia życia naszej parafii. Jak przy nabywaniu złożymy po 5 zł. to około 1,- zł będzie na cele renowacyjne w naszych świątyniach.

Śp. Zofia Kwiatkowska

Siew Brzeski - Wrzesień-Grudzień

Dostępny jest nowy numer Siewu Brzeskiego.