Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu pobłogosławione bły kreda, kadzidło i woda. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, w których przyjęliśmy światło Objawienia Chrystusa. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Modlitwy w intencji misji. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje.
Także i tym razem w naszej parafii miał miejsce uroczysty orszak Trzech Króli przed Mszą św. o 11,00. Zromadziliśmy się przed plebanią o 10,45, z której wyszli trzej królowie i wsiedli na konie i orszak dwukrotnie przeszedł wokół królewskiego Placu Łokietka i królowie przeszli przed wejście do świątyni i oddali hołd Jezusowi w żłóbku. Królewski Brześć po królewsku obchodzi takie ważne święto.

Czytaj więcej: Trzech Króli

Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

Na Boże Narodzenie udało się zrobić dla parafian prezent w postaci nowego, ledowego oświetlenia parafialnej świątyni. W tym świetle jeszcze lepiej prezentuje się nasza świątynia nocą. Warto taką perłę architektury, jaką jest nasza świątynia parafialna, bardziej jeszcze wyeksponować. Dzięki zaangażowaniu p. burmistrza Tomasza Chymkowskiego udało się ten plan zrealizować i nieco przyspieszyć, akurat na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej: Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

Siew Brzeski - Grudzień 2019

Dostępny jest nowy, grudniowy nr Siewu Brzeskiego a w nim bieżące wydarzenia parafialne, wieści ze szkół, relacje z pogrzebu ks. bp. Bronisława Dembowskiego, zmarli kapłani i parafianie brzescy. Kolejny art. dr. K. Optołowicza Polska i Polacy w świetle nauczania papieskiego a w Historiach brzeskich art. historyka ks. Karola Kolendy wik. z Kruszyna - Krzyżacka zawierucha na Kujawach oraz szczegóły z Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, jaki miał miejsce w Brześciu Kuj. Do nabycia przed świątynią i kancelarii...

Kolęda

Trwa wizyta duszpasterska rodzin. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo z uwagi na wiele wydatków nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na kontynuowanie renowacji elewacji kościoła parafialnego i renowacje w kościele poklasztornym, wyraźnie to zaznaczając. Wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Efekty naszych inwestycji widać.


Plan kolędy na najbliższe dni:

poniedziałek – 20 stycznia 2020 -  od g. 15,00  –  ul. Kolejowa:

·         1 ks. od końca numerów

·         2 ks. od początku numerów

 

           wtorek – 21 stycznia 2020 -  od g. 9,00

·         l ks. -  Kuczyna i koniec ul. Konarskiego (IJ)

·          2 ks. Falborz Majątek (KW)

od g. 15,30 -   ul. Nowa domy jednorodzinne i blok 19 i 19A. (KW, KG)

·         l ks. domy jednorodzinne i część bloku 19

·         2 ks.- blok 19A i część bloku 19

środa - 22 stycznia 2020 - od g. 9,00 ul. Traugutta nry nieparzyste i ul. Okrzei (KW)     

od g. 15,30 - ul. Piastowska, Kujawska i Zielna  oraz ul. Żeromskiego i Zaułek  

·         1 ks. - ul. Piastowska i część Kujawskiej (KG),  

·         2 ks. - ul. Zielna i cz. Kujawskiej (IJ)

·         3 ks.- ul. Żeromskiego i ul. Zaułek  (KW)

czwartek - 23 stycznia 2020 -od g. 15,30 - 

·          l ks. ul. Końcowa(od końca nr do początku) a potem ul. Radziejowska (od końca nr do początku) (KG)

·         2 ks.- ul. Reymonta, Krzyżowa, Przesmyk, Widok, Narutowicza(KW)

 

·         3 ks.-ul. Targowa blok 7 (IJ)

 

piątek – 24  stycznia 2020  -  od g. 15,30 -  ul. Królewska blok 11A i Krakowska bloki 36 i 36A

·         l ks. - od nr. 1 - 30

·          2 ks. – od nr 31 - 60  

·          3 ks. bloki Krakowska 36 i 36A

 

sobota – 25 stycznia 2020 -

od g. 9,00 -

·         1 ks. -  ul. Farna i Krakowska od pocz. do skrzyżowania (KW)

·         2 ks. -  ul. Limanowskiego do mostu, Ogrodowa, Krótka, Głucha, Konopnickiej   (KG)

 

           niedziela – 26 stycznia 2020  - kolęda na plebanii

 

poniedziałek – 27 stycznia 2020   - od g. 9,00 -

·         Plac Łokietka

·         ul. Rybaki

 

Ostatni list biskupa Bronisława Dembowskiego

W sobotę 23 listopada w katedrze włocławskiej odbył się pogrzeb śp. księdza biskupa Bronisława Dembowskiego... Trumna z ciałem śp. biskupa spoczęła w krypcie biskupów włocławskich w podziemiach bazyliki katedralnej we Włocławku. Zgodnie z ostatnią wolą, zmarły pasterz pochowany został w niszy pod śp. biskupem Antonim Pawłowskim, który jako rektor warszawskiego seminarium duchownego przedstawiał bp. Dembowskiego do święceń kapłańskich. Katedrę włocławską wypełniły tłumy przybyłych na pogrzeb duchownych i wiernych, z diecezji włocławskiej i Warszawy, liczne poczty sztandarowe, rodzina zmarłego biskupa i wiele osób reprezentujących środowiska, z którymi związany był bp Dembowski. Uroczystej Mszy św. pogrzebowej przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, a homilię wygłosił abp senior Marian Gołębiewski z Wrocławia. Mszę św. koncelebrowało 19 biskupów oraz 200 kapłanów. Odczytany też został „ostatni list” bp. Bronisława Dembowskiego.

 

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,jezu__ufam_tobie_-_ostatni_list_sp_biskupa_bronislawa_dembowskiego,1126.html#tresc_strony