Nabożeństwa Majowe

Maryjo Królowo Polski, jestem przy Tobie...

W  trudnym dla nas wszystkich czasie, jaki został wywołany zarazą Covid-19 przeżywamy swego rodzaju sprawdzian naszej wiary. Czas, w jakim przyszło nam się znaleźć to wielki test naszego przywiązania do Boga i Jego Świętego Katolickiego Kościoła, wspólnoty, którą sami przecież stanowimy. Wiele wydarzeń duchowych, jak chociażby I Komunia Święta, sakrament bierzmowania, czy poświęcenie obrazu św. Jana Pawła II czy kapliczki z figurą Św. Michała Archanioła, zostały siłą rzeczy przełożone na późniejszy czas, kiedy sytuacja w kraju i na świecie się nieco uspokoi.

 

Czytaj więcej: Nabożeństwa Majowe

Transmisje Mszy Świętych i Nabożeństw

Zmniejszone pandemiczne obostrzenia co do ilości osób na mszach św. i nabożeństwach zachęcają, abyśmy zaczynali już nie korzystać z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej a  transmisje Mszy Świętej, za pomocą środków społecznego przekazu zostawiali naprawdę chorym i starszym. Transmisje Mszy św. na Facebooku z naszej świątyni w niedzielę o 17,00 (dziś o godz. 11,00 w int. matek). Zachęcamy do wspólnoty duchowej.
http://www.facebook.com/duchuzdrawia/

 

Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

Na Boże Narodzenie udało się zrobić dla parafian prezent w postaci nowego, ledowego oświetlenia parafialnej świątyni. W tym świetle jeszcze lepiej prezentuje się nasza świątynia nocą. Warto taką perłę architektury, jaką jest nasza świątynia parafialna, bardziej jeszcze wyeksponować. Dzięki zaangażowaniu p. burmistrza Tomasza Chymkowskiego udało się ten plan zrealizować i nieco przyspieszyć, akurat na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej: Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu pobłogosławione bły kreda, kadzidło i woda. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, w których przyjęliśmy światło Objawienia Chrystusa. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Modlitwy w intencji misji. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje.
Także i tym razem w naszej parafii miał miejsce uroczysty orszak Trzech Króli przed Mszą św. o 11,00. Zromadziliśmy się przed plebanią o 10,45, z której wyszli trzej królowie i wsiedli na konie i orszak dwukrotnie przeszedł wokół królewskiego Placu Łokietka i królowie przeszli przed wejście do świątyni i oddali hołd Jezusowi w żłóbku. Królewski Brześć po królewsku obchodzi takie ważne święto.

Czytaj więcej: Trzech Króli

Zapraszamy