Trwają prace przy wymianie dachu

Trwają prace przy wymianie dachu kościoła poklasztornego. Drewno zostało wymienione na głównej nawie i na południowej kaplicy. Naprawiona i odnowiona wieżyczka i rozpoczęto kładzenie dachówek. W trakcie prac ujawniło się, że zniszczenia są większe niż ujęto to w planie prac i trzeba było wprowadzić korektę do planu, poszerzającą zakres prac i materiałów. Z uwagi, że ofiary na klasztor od parafian wpływają zbyt nieśmiało, trzeba będzie w tym roku chyba zrezygnować z części prac, tzn. wymiany dachu na nawie północnej i zakrystii. Zabezpieczymy tylko dachy a zrobimy to w roku przyszłym. Trochę szkoda, że nie wszystkie dachy wymienimy w tym roku ale takie są realia finansowe. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na ten cel. Zachęcamy nadal wszystkich, którzy mogą się włączyć do ratowanie tego zabytku naszego miasta. Od października wracamy do sprawowania mszy św. w kościele poklasztornym i tradycyjnie w soboty października o 16,30 odprawiane będzie też nabożeństwo różańcowe.