Remont i modernizacja Klasztorka

REMONT I MODERNIZACJIA KOŚCIOŁA POKLASZTORNEGO
W ZAKRESIE KONSTRUKCJI I POKRYCIA DACHOWEGO

ETAP II – NAWA NR 3,4,5

Całkowita wartość inwestycji 218.000,00 złotych

Dofinansowano ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Regionalnego Programu Operacyjnegow ramach projektu „Dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego – wsparcie opieki nad zabytkami w 2013 roku” w wysokości 100.000,00 złotych

Czytaj więcej: Remont i modernizacja Klasztorka

Trwają prace przy wymianie dachu

Trwają prace przy wymianie dachu kościoła poklasztornego. Drewno zostało wymienione na głównej nawie i na południowej kaplicy. Naprawiona i odnowiona wieżyczka i rozpoczęto kładzenie dachówek. W trakcie prac ujawniło się, że zniszczenia są większe niż ujęto to w planie prac i trzeba było wprowadzić korektę do planu, poszerzającą zakres prac i materiałów. Z uwagi, że ofiary na klasztor od parafian wpływają zbyt nieśmiało, trzeba będzie w tym roku chyba zrezygnować z części prac, tzn. wymiany dachu na nawie północnej i zakrystii. Zabezpieczymy tylko dachy a zrobimy to w roku przyszłym. Trochę szkoda, że nie wszystkie dachy wymienimy w tym roku ale takie są realia finansowe. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na ten cel. Zachęcamy nadal wszystkich, którzy mogą się włączyć do ratowanie tego zabytku naszego miasta. Od października wracamy do sprawowania mszy św. w kościele poklasztornym i tradycyjnie w soboty października o 16,30 odprawiane będzie też nabożeństwo różańcowe.

Czytaj więcej: Trwają prace przy wymianie dachu

Rozpoczeliśmy remont Kocioła poklasztornego

Rozpoczeliśmy remont kościoła poklasztornego. W tym roku będzie wymiana drewna i pokrycia dachu.
Z uwagi na dobro zabytku z zalecenia konserwatorskiego musieliśmy usunąć usychające drzewa wokół "klasztorka".
Prace przy remoncie dachu trwają. Prosimy o ofiary na ten cel, jednocześnie dziękując za te, które już wpłynęły.

Prezentowane poniżej zdjęcia zrobine zostały w dniu wycinki drzew -  4 lipca 2012roku.

Czytaj więcej: Rozpoczeliśmy remont Kocioła poklasztornego

Rozpoczynamy odnowę kościoła poklasztornego

Rozpoczynamy odnowę kościoła poklasztornego

Od kilku lat wracał temat odnowy kościoła Św. Michała Archanioła, naszego „klasztorka”, kościoła podominikańskiego z 1264 roku, jednego z najstarszych zabytków w województwie kujawsko - pomorskim, który z całą pewnością może stać się perłą dziedzictwa narodowego i wypełniać również rolę kulturowo - promocyjną nie tylko Brześcia Kujawskiego ale i województwa.

Czytaj więcej: Rozpoczynamy odnowę kościoła poklasztornego