27 czerwca 2021 - Ogłoszenia


 Ogłoszenia 27 czerwca 2021 - XIII niedziela okresu zwyk. - B/I

             

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 1. Nauczycielem, pracownikom oświaty oraz dzieciom i młodzieży życzymy spokojnych wakacji po zakończeniu kolejnego nienormalnego roku szkolnego, spowodowanego pandemią.


2. Spowiedź i msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w najbliższy piątek (I-piątek miesiąca) od godz. 17,00 dla dzieci szkół podstawowych a dla młodzieży  szkół średnich i kończących klasy VIII o godz. 18,00. Spowiedź dla nich będzie od 17,30


3. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na msze św., zwłaszcza na wieczorną o godz. 18,00. 


4. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi na pół godziny przed mszami św. 


5. Podobnie jak w latach ub. od czerwca do października nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Najbliższe 03 lipca  o godz. 17,30 rozpoczynamy w świątyni parafialnej, następnie procesjonalne przejście z figurą Matki Bożej Fatimskiej na godz. 18,00 na mszę św. w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej. 


6. Dziś o godz. 9,00 msza św. o błogosławieństwo Boże dla ks. prał. Ireneusza Juszczyńskiego  proboszcza parafii,  z racji jego jutrzejszych imienin a we wtorek o godz. 18,00 o błogosławieństwo Boże  dla ks. Pawła Śmigla, wikariusza parafii z racji jego imienin. Obydwu solenizantów polecamy modlitwie parafian.


7. Nasza pani katechetka Irena Narewska obroniła w czwartek 24 czerwca 2021 na Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II w Lublinie na Wydziale Historii Kościoła i Patrologii,  pracę doktorską  z patrologii pt. "Wychowankowie szczęśliwej pedagogiki". Proces wychowania chrześcijańskiego w świetle pism Klemensa Aleksandryjskiego. Cieszy nas, że Pani Irena pracując ofiarnie jako katechetka w naszej parafii w Szkole Podstawowej nr 1, potrafiła jeszcze sięgnąć po ten tytuł naukowy. Gratulujemy i cieszymy się z jej sukcesu.  


8. W dniach 13 -15 sierpnia (tj. piątek, sobota i niedziela) planowany jest wyjazd pielgrzymkowy na Warmię . W programie  zwiedzanie i rejs kanałem elbląskim, następnie Sanktuarium NMP Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, oraz ciekawe inne miejsca w okolicy. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. W drodze powrotnej  Gietrzwałd.  Stoczek Klasztorny jest jednym z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. W roku Jego beatyfikacji będzie okazja do bliższego zapoznania się  z jego życiorysem i działalnością duszpasterską i patriotyzmem . Chętnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafi lub u p. Teresy Ochmańskiej - tel.784 667 339.


9. W bieżącym numerze tygodnika "Idziemy" jest kolejny artykuł ks. prał. dr. Antoniego Ponińskiego ukazującego postać i świętość Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Tym razem w art. pt. "We Włocławku i Brześciu"  przypomina wydarzenie z nocy 29 na 30 czerwca 1949 roku, kiedy to trzej lokalni ZMP-owcy i członkowie stowarzyszenia ateistów z Brześcia Kuj. zniszczyli dwie figury Chrystusa, jedną przy szosie wjazdowej od Włocławka a drugą na cmentarzu. Na wieść o tym Prymas Wyszyński przybył do Brześcia i modlił się z parafianami przy zniszczonej Figurze. Z lokalnych przekazów wiemy, że sprawcy tego świętokradztwa odchodzili z tego świata w sposób dramatyczny, co doskonale odczytali ówcześni parafianie.


10. Wczoraj w Brzeskim Centrum Kultury i Historii miała miejsce uroczystość nadania tytułu Zasłużony dla Gminy Brześć Kujawski oraz Honorowy Obywatel Gminy Brześć Kujawski. Wśród kilku zasłużonych znalazł się także nasz proboszcz - ks. prałat Ireneusz Juszczyński "za wybitne zaangażowanie w działania mające na celu dbałość o dziedzictwo kulturowe"


11. Na stoliku pod chórem jest do nabycia tygodnik "Idziemy" i inna prasa katolicka oraz  nasz miesięcznik "Siew Brzeski". Ofiarę za prasę składamy do puszki znajdującej się tam przy stoliku. Prosimy o dostarczanie materiałów do nowego numeru "Siewu Brzeskiego", możliwie do końca czerwca b.r.


12. Rozpoczęliśmy tegoroczne prace renowacyjne elewacji świątyni parafialnej. Na ten rok zaplanowana jest wschodnia część południowej ściany elewacji. Tegoroczny trudny finansowo czas nie sprzyja inwestycjom ale trzeba te prace kontynuować. Zresztą widzimy efekty tych renowacji. W pracowni konserwatorskiej w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła. Ofiary na renowacje prosimy najlepiej przekazywać na konto parafii podane w ogłoszeniach lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są jak zwykle na prowadzone inwestycje parafialne. Konto bankowe parafii w KDBS podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


13. W przyszłą niedzielę ogólnopolska pielgrzymka sołtysów i środowisk wiejskich do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Program na stronie internetowej Stowarzyszenia Sołtysów. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Zbigniewa Osińskiego, l.55 z Gryfic, d. naszego parafianina. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 27.06.2021 r.


• Jakub Skórzewski, zam. Borzymie 7, par. Choceń

Ewelina Skórzewska, zam. Brześć Kuj. ul. Kolejowa 37


• Miłosz Osiński, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska 11a

Magdalena Labuda, zam. Luzino  ul. Wschodnia 10, par. Luzino


• Łukasz Szarecki, zam. Pikutkowo 1a

Joanna Paulina Leja, zam. Manasterz 111, par. Manasterz


• Patryk Dzięciołowski, zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 30

Paulina Kamińska, zam. zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 30


• Mateusz Kunach, zam. Elbląg ul. Krzyżanowskiego 7, par. MB Królowej Polski

Dominika Anna Czyżewska, zam. Guźlin 5, par. tut.


• Karol Adrian Dolatowski, zam. Pigża, par. Pigża

Paulina Ewa Leszczyńska, zam. Stary Brześć 27, par. tut. 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 27 czerwca2021 - XIII Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Dariusz Budziszewski – pg
  9.00  1/. + O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Księdza Proboszcza z racji imienin
           2/. + o szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo w gospodarstwie
10.30 + Witold Rutkowski – pg
12.00 + Władysława i Zygmunt Rojewscy (im.)
17.00 + Krystyna Krasińska, Irena i Zenon Tulimowscy


PONIEDZIAŁEK – 28 czerwca 2021wsp. św. Ireneusza

7.00  + Bogusław Golasiński – pg
18.00  1/. + Ewa Szymczak – pg
          2/. + Janina i Władysław Piotrowscy
          3/. + Teresa Chmielewska – pg


WTOREK – 29 czerwca 2021 - Świętych Apostołów Piotra i Pawła - uroczystość  

  7.00  + Józef Wiliński –pg
18.00  1/. + O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Księdza Pawła Śmigla z racji imienin
          2/. + Roman Studziński
          3/. + Paweł Olek


ŚRODA – 30 czerwca2021

  7.00  + Ks. Franciszek Spychała, Stanisław Spychała
18.00  1/. + Janina i Bolesław Ofat/rez./
          2/. + Jan Kacprzak R3 /rez./
          3/. + Marianna Marciniak – pg


CZWARTEK – 1 lipca 2021

  7.00  +Józef Wiliński – pg
18.00  1/. + Halina Danielewska – pg
          2/. + Jerzy Ciupalski (ur.) – pg

poza parafią ks.Paweł Śmigiel – + Stanisław Gotówka – pg


PIĄTEK – 2 lipca2021I Piątek miesiąca

  7.00 + Jadwiga Osińska – pg
17.00 + Mirosław Iżycki – pg
18.00  1/. + Bogumił Kamiński – pg
          2/. + Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Bogumiły i Leszka Góreckich z racji 55 r. ślubu

poza parafią ks.Paweł Śmigiel – Eugeniusz Bronikowski – pg


SOBOTA – 3 lipca2021 - święto św. Tomasza – I Sobota miesiąca

  7.00  + Jan Ignasiak
18.00  1/. + w int. Kół Żywego Różańca
          2/. + Kazimierz Kłosowski R31 /rez./

poza parafią ks.Paweł Śmigiel – + Kazimierz Janowicz – pg


NIEDZIELA – 4 lipca2021 - XIV Niedziela Zwykła, rok B/I - I Niedziela miesiąca

  7.00  + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  1/. + Janina Jaworska – pg
          2/. + Stanisław R3 Szczepan, Cecylia i zm. z rodz. Gotówków i Stasiaków
10.30 + Ewa Zaparuszewska R5
12.00 + Robert Roszak
17.00 +  Jacek Czynsz (ur.) – pg

poza parafią ks.Paweł Śmigiel – Wojciech Opasiak – pg