20 czerwca 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 20 czerwca 2021 - XII niedziela okresu zwyk. - B/I

 

Włocławek, dnia 15 czerwca 2021 r.

Krzysztof Wętkowski
BISKUP WŁOCŁAWSKI

DEKRET

W nawiązaniu do decyzji podjętej przez Konferencję Episkopatu Polski podczas jej zebrania plenarnego w dniu 11 czerwca 2021 r., a także w związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną i w konsekwencji zniesieniem przez władze państwowe znacznej części obostrzeń dotyczących limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, z dniem 20 czerwca 2021 r. znoszę dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia z dnia 12 listopada 2020 r. (L.dz. 1106/2020).
Informację o odwołaniu dyspensy należy podać wiernym do publicznej wiadomości.
Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.

Krzysztof Wętkowski
BISKUP WŁOCŁAWSKI

Ks. Artur Niemira
Kanclerz Kurii

 


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Wczoraj, w sobotę 19 czerwca o godz. 11,00,  Ks. Bp Krzysztof Wętkowski odbył uroczysty ingres do katedry włocławskiej, jako 77 Biskup Włocławski. Naszego Księdza Biskupa polecamy modlitwom parafian, aby Jego posługa w diecezji przyniosła obfite owoce duchowe dla nas wszystkich. Zachęcamy do stałej pamięci w modlitwie o naszym nowym Pasterzu diecezji, bo przyjdzie  mu się zmierzyć z wieloma trudnymi sprawami. Dziś skierował do nas swój list pasterski... .

2. W czwartek 17.06.2021 w Warszawie w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski miało miejsce wręczenie dorocznej nagrody im. Bp. Romana Andrzejewskiego, tym razem laureatem był NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność. Relację z tej uroczystości zamieścimy w najbliższym Siewie Brzeskim.

3. Dziś po mszy św. o 9,00 spotkanie i konferencja formacyjna dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. Jeśli  sytuacja epidemiologiczna pozwoli i będą chętni, to w dniach 13 -15 sierpnia (tj. piątek, sobota i niedziela) planowany jest wyjazd pielgrzymkowy na Warmię . W programie  zwiedzanie i rejs kanałem elbląskim, następnie Sanktuarium NMP Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, oraz ciekawe inne miejsca w okolicy. W drodze powrotnej  Gietrzwałd.  Stoczek Klasztorny jest miejscem internowania Prymasa. kard. Stefana Wyszyńskiego w roku jego beatyfikacji i będzie okazja do bliższego zapoznania się  z jego życiorysem i działalnością. Chętnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub u p. Teresy Ochmańskiej - tel.784 667 339.

5. Na stoliku pod chórem jest jeszcze do nabycia tygodnik "Idziemy" i inna prasa katolicka oraz  nasz miesięcznik "Siew Brzeski". Ofiarę za prasę składamy do puszki znajdującej się tam przy stoliku. Prosimy o dostarczanie już materiałów do nowego numeru "Siewu Brzeskiego", możliwie najpóźniej do końca czerwca


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Kazimierza Nowaka, l.77 z Gużlin 65; + Mirosława Chlebińskiego, l.70 z Sosnowca; +Jarosława Wiśniewskiego, l.53 z Włocławka i +Marty Glińskiej, l.92 z Lubrańca, dawnych naszych parafian a w środę pogrzeb +Zbigniewa Osińskiego, l.55 z Gryfic d. naszego par. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...Zapowiedzi przedślubne – 06.06.2021 r.•    Krzysztof Kubik, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36
Patrycja Olszczyńska, zam. Przedecz ul. Sienkiewicza 25

•    Jakub Skórzewski, zam. Borzymie 7, par. Choceń
Ewelina Skórzewska, zam. Brześć Kuj. ul. Kolejowa 37

•    Miłosz Osiński, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska 11a
Magdalena Labuda, zam. Luzino  ul. Wschodnia 10, par. Luzino

•    Łukasz Szarecki, zam. Pikutkowo 1a
Joanna Paulina Leja, zam. Manasterz 111, par. Manasterz

•    Patryk Dzięciołowski, zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 30
Paulina Kamińska, zam. zam. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego 30

•    Mateusz Kunach, zam. Elbląg ul. Krzyżanowskiego 7, par. MB Królowej Polski
Dominika Anna Czyżewska, zam. Guźlin 5, par. tut.INTENCJE MSZALNE:NIEDZIELA – 20 czerwca2021 - XII Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Dziękczynno błagalna dla Katarzyny i rodziny
  9.00  1/. + zm. z rodz. Przewozikowskich i Martwickich
          2/. + Krystyna Kuligowska – pg
10.30 + Protazy Osiński
12.00 + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00 + Helena Chlebińska – pg


PONIEDZIAŁEK – 21 czerwca 2021wsp. św. Alojzego Gonzagi

  7.00 1/. + Ryszard Żydczak (ur.) – pg
        2/. + Jan Gołębiewski (im.) – pg
18.00  1/. + Helena Ciesielska – pg
          2/. + Jadwiga Osińska – pg
          3/. + Kazimierz Janowicz – pg


WTOREK – 22 czerwca 2021

  7.00  1/. + Jan Mikołajczyk (ur.) /rez./
          2/. + Wanda Ulińska (im.) – pg
18.00  1/. + Jadwiga Piekarska R23 /rez./
          2/. + Bogumił Kamiński – pg
          3/. + Edward Polakowski – pg


ŚRODA – 23 czerwca2021

7.00  1/. + Zenon Szczepański – pg
        2/. + Wojciech Skruszewicz R3
18.00  1/. + Dariusz Mętlewicz – pg
          2/. + Marianna i Zygmunt Drabkowscy
          3/. + Paweł Olek – pg


CZWARTEK – 24 czerwca2021 - Narodzenie św. Jana Chrzciciela - uroczystość

  7.00  1/. + Irena Radomska, Jan Joanna i Eugeniusz Stefańscy
         2/. + Tadeusz Stanny
18.00  1/. + Andrzej Musiński – pg
          2/. + Jan Mikołajczyk (im.) /rez./
          3/. + Janina i Jan Jaworscy – pg


PIĄTEK – 25 czerwca2021

  7.00  1/. + Anna Wilińska – pg
         2/. + Marianna Władysław i Zbigniew Butrykowscy
18.00 1/. + Maria i Jan Drzewuccy
         2/. + Helena Walczak – pg
         3/. + Irena Podemska – pg


SOBOTA – 26 czerwca2021

  7.00  1/. + Władysław Filipiak – pg
         2/. + Ryszard Żydczak i Jan Gołębiewski – pg
17.00  ślubna: Łukasz Szarecki i Joanna Leja
18.00  1/. + Marian Pudłowski R12
         2/. + Kazimierz i Róża Budzyńscy /rez./
         3/. + Jan Kudła – pg


NIEDZIELA – 27 czerwca2021    XIII Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Dariusz Budziszewski – pg
  9.00  1/. - O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Księdza Proboszcza z racji imienin
         2/. + o szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo w gospodarstwie
10.30 + Witold Rutkowski – pg
12.00 + Władysława i Zygmunt Rojewscy (im.)
17.00 + Krystyna Krasińska, Irena i Zenon Tulimowscy