25 grudnia 2020 - Ogłoszenia


Ogłoszenia - 25 grudnia 2020 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego   - B/I


1. Z uwagi na pandemiczny czas w tym roku będą dwie pasterki, o godz. 22,00 (wigilijna noc) i jak zwykle o północy. Przed pasterkami wspólne śpiewanie kolęd. 


2. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia msze św. o  godz. 9,00; 10,30; 12,00; 17,00 czyli jedna dodatkowa msza św. aby zachować wymogi zarządzeń sanitarnych. Jutro, w drugi dzień Bożego Narodzenia porządek podobny: 7,00; 9,00; 10,30; 12,00; 17,00. Taki też porządek będzie przynajmniej przez najbliższe trzy niedziele i Trzech Króli: o godz. 7,00; 9,00; 10,30; 12,00; 17,00. W Nowy Rok jedynie nie będzie mszy św. o 7,00 a pozostałe będę jak w niedziele.


3. Z uwagi na zarządzone ograniczenia z powodu pandemii wirusa Covid 19, wizytę duszpasterską rodzin (kolędę) przełożymy nieco w czasie. Będziemy oczywiście kolędować ale trochę później, kiedy będzie nieco mniej ograniczeń. Będziemy o tym informować w ogłoszeniach. Z uwagi, że kolędowanie będzie przesunięte w czasie, porządek mszy św. w dni powszednie do Uroczystości Trzech Króli, będzie jak zwykle czyli o 7,00 i 17,00.


4. Dziękujemy dzieciom i ich bliskim za piękne dekoracje na nasze choinki w świątyni a należącym do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym za udekorowanie choinek i żłóbka.. 


5. Na stoliku  pod chórem jest do nabycia grudniowy numer naszego miesięcznika "Siew Brzeski", w zakrystii i kancelarii są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne, gdzie  poszczególne miesiące zdobią tym razem zdjęcia z wydarzeń i uroczystości liturgicznych z naszych parafialnych  świątyń. Zaznaczone są jak zwykle zielonym kolorem uroczystości i wydarzenia życia naszej parafii. Jak przy nabywaniu złożymy po 5 zł. to około 1,- zł będzie na cele renowacyjne w naszych świątyniach. Pamiętajmy także o naszych parafianach poza granicami czy w innych miastach mieszkających, aby im ofiarować nasz kalendarz, wówczas będą duchowo bliżej nas i ten kalendarz ich ucieszy.


6. Czas adwentu to otwarcie serc na innych ludzi, szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni jest jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać przy bocznych ołtarzach.  Z tych produktów powstały paczki żywnościowe dla osób starszych i chorych najbardziej potrzebujących. Dziękujemy tym co na konto parafii przesłali już ofiarę na ten cel. Przed Wigilią dostarczone zostały paczki od parafii dla parafian i rodzin. W tym roku ze względu na zamęt pandemiczny było ich nieco mniej. Dziękujemy tym, którzy potrafili się podzielić dobrami. Dziękujemy p. Sylwii i Leszkowi za dostarczenie tych paczek. 


7. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w trosce o siebie i bliźnich, starajmy się zachowywać ostrożnie, zgodnie z zaleceniami ale nie nakręcajmy spirali lęku, zwłaszcza ludziom starszym. Dostrzegajmy człowieka i jego potrzeby nie tylko wirusy...


8. Dziękujemy za składane ofiary na spłacenie prac remontowych i renowacyjnych naszych świątyń czy to bezpośrednio u księży czy wpłacając na konto Parafialne. Obecna sytuacja skomplikowała finanse parafii i tym samym troskę o renowację naszej pięknej i zabytkowej świątyni oraz zabytków ruchomych w obydwu świątyniach. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na stronie  internetowej i w Siewie Brzeskim,  nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


9. Życzenia Biskupa Włocławskiego na Boże Narodzenie 2020 r. ....


10. Życzenia brzeskich duszpasterzy na Boże Narodzenie 2020 r. ....