2 sierpnia 2020 - Ogłoszenia

 

         2 sierpnia 2020 - XVIII niedziela zwykła - A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 


1. Dziś  I-niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...


2. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu ok. 11,30 zatrzymuje się u nas włocławska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem pandemicznym  COVID 19, uda się tylko grupa 50 osobowa. Postaramy się jak zwykle przyjąć pielgrzymów ale tylko na skwerze miejskim. Podobnie jak w latach ubiegłych ugośćmy wszystkich pielgrzymów. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. Prosimy panie i panów z ulicy Kolejowej o gościnne obsłużenie pielgrzymów, mile widziani także i inni, zwłaszcza doświadczeni w przyjmowaniu pielgrzymów. 


3. W tym tygodniu I-piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 17,00; 18,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy szczególnie dzieci po I-Komunii Św. i przygotowujących się do bierzmowania o odprawianie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św. w pierwszy piątek miesiąca...


4. W sobotę o g. 12,00 msza św. w 100-lecie urodzin Heleny Wujciak z Falborza Kolonii


5. Jest już nowy kalendarz i można rezerwować terminy ślubów i msze św. na rok 2021. Rezerwacje tylko w godzinach kancelaryjnych.


6. Dziękujemy za zrozumienie dla podjętych inwestycji i składane ofiary na renowację elewacji świątyni parafialnej. Można je składać u kapłanów ale najlepiej wpłacać na konto par. podane na str. intern. i Siewie Brzeskim, konto nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub    91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jana Ziółkowskiego, l.89 z Traugutta 30C; w Toruniu odbył się pogrzeb +Wacławy Lili Karczewskiej l.83 siostry naszego ks. proboszcza; w Lubieniu Kuj. +Ryszarda Szelezińskiego, l.77 ze Starego Brześcia 14G; jutro pogrzeby:  +Piotra Pańki, l.65 z ul. Kolejowej 51 i Wacława Osińskiego, l.78 dawniej zam. Stary Brześć 10 . Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... 


Zapowiedzi przedślubne – 02,08.2020 r.


• Jacek Budzyński, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 43

   Anna Kośmirek, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36


• Adam Kaźmierski, zam. Borek 17, par. Zgłowiączka

   Agnieszka Danuta Makowska, zam. Kąkowa Wola 53, par. tut.


• Krzysztof Górski, zam. Lubraniec ul. Bp. J. Lubrańskiego 22

   Joanna Włodarzewska, zam. Rzadka Wola Parcele 1 


• Karol Puszkiewicz, zam. Piotrków Kuj. ul. 1 Maja 11

   Katarzyna Kamińska, zam. Brześć Kuj. ul. Okrzei 7
APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO

DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ


Czcigodni Księża!

Drodzy Diecezjanie Włocławscy!

1. Od lat obserwujemy narastającą w Polsce agresję skierowaną przeciw chrześcijaństwu i jego symbolom: Biblii, sakramentom, świątyniom, figurom. Mimo protestów i apeli te nienawistne działania nie słabną. Próbuje się usprawiedliwić profanacje i wulgarność „tolerancją", „wolnością twórczą", zasadą „róbta co chceta". Bywa, że nawet ludzie w sutannach stają w obronie bezwstydu i chamstwa obecnego na scenach, podczas różnych zgromadzeń.

2. Jako ludzie wierzący o wiele częściej - zamiast pomocy i zrozumienia - doświadczamy pogardy i nienawiści. Wszystko, co chrześcijańskie, wydaje się obrażać oczy i uszy wrogów Chrystusa. Źle dzieje się w Polsce i w świecie, gdzie niejednokrotnie ceną za wierność Bogu jest męczeńska śmierć.

3. Musimy obudzić w sobie świadomość i wolę przeciwstawiania się tym bolesnym zjawiskom! Miejmy odwagę protestować przeciw antychrześcijańskim działaniom; przyznawajmy się do Chrystusa i bądźmy Jego obrońcami!

4. To, co przed kilkoma dniami wydarzyło się w Warszawie jest naśladowaniem postępowania ludzi, którzy z nienawiści do Chrystusa, zniszczyli Jego figurę w czasie Powstania Warszawskiego. Nie ma też przypadku w fakcie, że profanacja miała miejsce w przeddzień miesiąca sierpnia, tak brzemiennego w ważne dla Polaków rocznice i święta.

5. Proszę Was, Bracia i Siostry, uzewnętrznijmy naszą niezgodę na bluźniercze działania wymierzone w naszego Pana i Jego Kościół. Módlmy się o opamiętanie i nawrócenie bluźnierców oraz przebaczenie ich nienawistnych czynów. Niemało było ich także w Diecezji Włocławskiej, dlatego nie milczmy!

Niech Pan Jezus uchroni nasze serca od nienawiści i równocześnie napełni je męstwem oraz odwagą do obrony tego, co dla nas jest prawdziwie święte!

Wiesław Alojzy Mering, Biskup Włocławski

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 02 sierpnia 2020 - XVIII Niedziela w ciągu roku (II/A) - I niedziela miesiąca

     7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg 

            2/. + Wanda Rzadkowolska – pg 

            3/. + Janina Smolińska – greg. 3

 11.00  + Jan Mikołajczyk – pg 

 17.00  + Barbara R8, Cecylia i Marian Wojtczak                               

poza parafią x.K.Góralski – Jan Kacprzak – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 03 sierpnia 2020                                                                                 

  7.00  1/. + Edward Żywica – pg 

            2/. + Janina Smolińska - greg. 

18.00  1/. + Krystyna Bukowska – pg 

           2/. + Czesława Poniedzielska – pg                                    

poza parafią x.K.Góralski – Stanisław Gotówka – pg 

 

WTOREK – 04 sierpnia 2020 - wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana                                                                                                               

  7.00  + Andrzej Tomczak – pg 

            2/. + Janina Smolińska - greg. 

18.00  1/. + Mirosław Nowicki R10, Stefan i Helena Nowiccy  i rodzice

           2/. + Cecylia Stawska /rez./                                     

poza parafią x.K.Góralski – Anna Słowińska – pg 

 

ŚRODA – 05 sierpnia 2020                                                                                                                                                                               

  7.00  + Irena Kucińska R6

            2/. + Janina Smolińska - greg. 6

18.00  1/. + Jadwiga Jankowska – pg 

           2/. + Sabina i Wojciech Przekwas, Mieczysław Wałęsa

           3/. + Agnieszka Polak – pg                        

poza parafią x.K.Góralski – Krystyna Polakowska – pg 

 

CZWARTEK – 06 sierpnia 2020   pielgrzymka włocławska na Jasną Górę

   7.00  + Stefan Czerwiński – pg 

            2/. + Janina Smolińska - greg. 7

 18.00  1/. + Krystyna Głowacka – pg 

            2/. + Alina Rajczuk – pg                                

poza parafią x.K.Góralski – Marian Krawczyk – pg 

 

PIĄTEK – 07 sierpnia 2020       I Piątek miesiąca                                                

7.00  + Stanisław Jasiński /rez./

            2/. + Janina Smolińska - greg. 8

17.00  1/. + Jan Szymczak – pg 

           2/. + Irena Piasecka – pg 

18.00  1/. + Halina Danielewska – pg 

           2/. + Barbara Leszczyńska – pg                                       

poza parafią x.K.Góralski – Halina Danielewska – pg 

 

SOBOTA – 08 sierpnia 2020 - wsp. św. Dominika, kapłana                                                           

  7.00  + Stanisław Jasiński R3

            2/. + Janina Smolińska - greg. 9

18.00  1/. + Roman Jarecki – pg 

           2/. + Stanisława Goździecka – pg               

poza parafią x.K.Góralski – Zbigniew Drożdżewski – pg 

 

NIEDZIELA – 09 sierpnia 2020 - XIX Niedziela w ciągu roku (II/A)

   7.00  + Stefania Makowska R25 i Lucyna Makowska R4   (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie 

            2/. + Janina i Józef Balcerak i zm. z rodziny /rez./

            3/. + Janina Smolińska – greg. 10        

 11.00  1/. + Bogdan Nowakowski – pg 

            2/. – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Anny i Krystiana Stegenda z racji 10 r. ślubu

 17.00  + Jan Mikołajczyk – pg                                                       

poza parafią x.K.Góralski – Piotr Jaroszewski – pg