26 lipca 2020 - Ogłoszenia

 Ogłoszenia - 26 lipca 2020 - XVII niedziela zwykłą - A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości oraz wychodzących z lęku zarazy. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 


1. Z racji przypadającego w sobotę (25 lipca) święta patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa w dzisiejszą  niedzielę (26 lipca) po Mszach św. 7,00; 9,00; 11.00; 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie pojazdów będzie wokół Placu Łokietka (i ul. przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek będzie można wtedy złożyć jak co roku ofiarę dla misji na zakup środków transportu…  Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek. 


2. Dziś  o godz. 9,00 - msza św. o błogosławieństwo Boże dla sobotniego Solenizanta, wikariusza naszej parafii - ks. Krzysztofa Góralskiego... 


3. W tym tygodniu przypada I-sobota miesiąca, w sobotę 01 sierpnia o godz. 18,00 w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Gromadzimy się o 17,45  w kościele parafialnym, rozpoczynamy nabożeństwo i wyruszamy z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Archanioła i tam będzie Msza św. i dalsza część nabożeństwa. Po zakończeniu procesjonalnie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec wrócimy do kościoła parafialnego...


4. Jest już nowy kalendarz i można rezerwować terminy ślubów i msze św. na rok 2021. Rezerwacje tylko w godzinach kancelaryjnych.


5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu sobotnia wieczorna msza św. o 18,00 jest z liturgii niedzielnej.


6. W parafii katedralnej we Włocławku kończą się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, pielgrzymka będzie nieco ograniczona. Informacje przy zapisie. 


7. Za tydzień I-niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w parafii...


8. Rozpoczęliśmy prace przy dalszym etapie renowacji elewacji świątyni parafialnej. W tym roku jest to ściana południowa.  Z uwagi na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem wzgórza i drgań z powodu nadmiernego ruchu samochodowego w Brześciu Kuj. trzeba wykonać dodatkowe prace wzmacniające.  Dziękujemy za zrozumienie i składane ofiary na ten cel. Można je składać u kapłanów ale najlepiej wpłacać na konto par. podane na str. intern. i Siewie Brzeskim, konto nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub    91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Janiny Smolińskiej, l.84 z ul. Mickiewicza 18 a w środę będzie pogrzeb +Jana Ziółkowskiego, l.89 z Traugutta 30C. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu.    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... 

 

Zapowiedzi przedślubne – 26.07.2020 r.

 

• Krystian Ireneusz Bieś, zam. Brześć Kuj. ul. Okrzei 1 

   Andżelika Barańska, zam. Chodecz  ul. Kościelna 1 

• Jacek Budzyński, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 43

   Anna Kośmirek, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36

• Adam Kaźmierski, zam. Borek 17, par. Zgłowiączka

   Agnieszka Danuta Makowska, zam. Kąkowa Wola 53, par. tut.

• Krzysztof Górski, zam. Lubraniec ul. Bp. J. Lubrańskiego 22

   Joanna Włodarzewska, zam. Rzadka Wola Parcele 1

 

 

INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 26 lipca 2020 - XVII Niedziela zwykła

     7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. – O Boże Błogosławieństwo dla Ks. Krzysztofa Góralskiego z racji imienin

            2/. + Wojciech Stępiński – pg 

 11.00  + Leokadia Krygier – pg 

 17.00  + Genowefa i Stanisław Stańczak 


PONIEDZIAŁEK – 27 LIPCA 2020   

  7.00  1/. + Dariusz Budziszewski – pg 

18.00  1/. + Krzysztof Krawczyk i Józef Nowicki

           2/. + Anna (im.) Słowińska i Małgorzata Słowińska – pg 

            3/ + Anna Wszelak


WTOREK – 28 LIPCA 2020 - św. Szarbela, kapłana

  7.00  + Anna Kowalewska (im.)

18.00  1/. + Anna Budzińska (im.) – pg 

           2/. + Barbara Leszczyńska – pg 


ŚRODA – 29 lipca 2020 - wsp. św. Marty

  7.00  + Józef Ziółkowski (ur.) – pg 

            2. O szczęśliwą operację dla Marty

18.00  1/. + Genowefa Bęben R7 i Józef Bęben /rez./

           2/. + Katarzyna Smolińska – pg 


CZWARTEK –30 lipca 2020 - św. Piotra Chryzologa bpa i dra Kościoła

   7.00  + Maria Kowalewska – pg 

             2. O zdrowie dla Gabrielii Jabłońskiej

 18.00  1/. + Józefa R4 i Stanisław Gawrońscy

            2/. + Elwira Czerwińska R6 /rez./


PIĄTEK – 31 lipca 2020 - wsp. św. Ignacego z Loyoli   

7.00 1/ + Józef Suszek – pg 

         2/ + Janina Smolińska - greg. 

18.00  1/. + Leokadia Krygier – pg  

           2/. + Wiesław Adamski R1 – pg 


SOBOTA – 1 sierpnia 2020 - I sobota miesiąca                      

  7.00  1/ + Danuta Orzelska – pg 

            2/ + Janina Smolińska - greg. 

18.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca (kościół św. M. Archanioła)

           2/. + Lech Drożdżewski – pg 

           3/. + Aldona Laurentowicz – pg

poza parafią x.K.Góralski – Jarosław Tomczak – pg 


NIEDZIELA – 2 sierpnia 2020 - XVIII Niedziela zwykła -  I niedziela miesiąca

   7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. + Jadwiga Rzadkowolska – pg 

            2/. + Wanda Rzadkowolska – pg 

            3/ + Janina Smolińska - greg. 

 11.00  + Jan Mikołajczyk – pg 

 17.00  + Barbara R8, Cecylia i Marian Wojtczak   

poza parafią x.K.Góralski – Jan Kacprzak – pg