22 marca 2020 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -22 marca  2020  -  IV Niedziela Wielkiego Postu -  A (II)Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.      W związku z epidemią koronawirusa, śpiewamy po każdej Mszy św. suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny...", przyzywając Bożej obrony w czasie trwającej epidemii.

 

2.      Mając na uwadze niebezpieczeństwo związane z panującą epidemią, Biskup Włocławski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującej grupie wiernych: 1. osobom w podeszłym wieku; 2. osobom z objawami infekcji; 3. dzieciom i młodzieży szkolnej, a także dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę; 4. osobom, które czują strach przed zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej 15, 22 i 29 marca nie będzie grzechem. Jednocześnie zobowiązuje w sumieniu osoby korzystające z tej dyspensy do duchowego uczestnictwa we Mszy Świętej w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęcia Komunii św. duchowej. Udzielona dyspensa nie jest zakazem uczestnictwa we Mszach Świętych w kościołach a tylko możliwością.

 

3.      Zachęcamy do roztropnego stosowania się do poleceń władz państwowych i sanitarnych, aby się nie zarazić wirusem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

 

4.      Od  dzisiejszej niedzieli 22 marca do wtorku 24 marca 2020 roku zaplanowane były rekolekcje wielkopostne w parafii. Program jest nawet w dostępnym nowym marcowym numerze Siewu Brzeskiego. W obliczu epidemii musimy skorygować nasze plany. W niedzielę porządek mszy św. jak zwykle a w poniedziałek i wtorek z uwagi na uwarunkowania i zagrożenia koronawirusem będą nauki rekolekcyjne o godz. 9,00;  i 17,00. Nauka rekolekcyjna o 17,00 będzie transmitowana na Faceboobku: http://www.facebook.com/duchuzdrawia/.
Link jest podany również na stronie startowej parafialnej strony internetowej www.parafia-brzesc.pl. Dla bezpieczeństwa zachęcamy do skorzystanie raczej z transmisji internetowej z naszej świątyni. Nie będzie też Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Stwarzamy codziennie możliwość spowiedzi przed mszami św. i nie organizujemy spowiedzi rekolekcyjnej.  W poniedziałek i wtorek msze św. będą tylko o 9,00 i 17,00, zamawiających intencje mszalne na te dni proszę  sprawdzić o której będą.

 

5.      W dni powszednie księża z domu księży emerytów będą odprawiać przyjęte u nas intencje w kaplicy domu w Michelinie a ksiądz w parafii będzie je wymieniał i się też modlił z obecnymi w tych intencjach. Prosimy to uwzględnić w tej nadzwyczajnej sytuacji.

 

6.      Chorych w domach z posługą sakramentalną odwiedzać będziemy w terminie późniejszym, który ogłosimy.  W sytuacjach pilnych możemy udać się do chorych każdego dnia.

 

7.      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz.16,30 i Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedzielę o 16,30 będą jak dotąd transmitowanie od nas w Internecie, duchowo się łączmy.

 

8.      W sobotę przypada pierwsza rocznica śmierci ks. kan. Zygmunta Walczaka, msza św. za niego będzie odprawiona o godz. 7,00. Prosimy o duchową łączność...

 

9.      Nowy, marcowy numer (już 213) Siewu Brzeskiego jest do nabycia przed świątynią i w kancelarii par. a w nim m.in. Wydarzenia parafialne, relacja z wręczenia nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego abp Henrykowi Hoserowi i przedstawienie sylwetki laureata, bogato ilustrowane wieści ze szkół  a w Historiach Brzeskich art. ks. Karola Kolendy o powstaniu styczniowym na Kujawach                                                                                     

 

 

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Janiny Karbowiak, l.63 z ul. Krakowskiej 43; +Krystyny Pusz, l.81 z ul. Królewskiej 11; +Czesława Malczewskiego, l.91 z Gużlina 68 (ostatnio ul. Głucha 3); +Dariusza Mętlewicza, l.56 z ul. Mickiewicza 58;  jutro pogrzeb +Wojciecha Zachajusza, l.85 z ul. Królewskiej 11. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu  Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

 INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 22 marca 2020                                                                                              IV Niedziela Wielkiego Postu

 

   7.00  + Seweryna Łączkowska – pg  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Waldemar Jabłoński – pg
11.00   1/. + Leokadia Krygier
            2/. + Wojciech Skruszewicz – pg 
16.30   Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00   + Czesław Kantowicz – pg
  

 

PONIEDZIAŁEK – 23 marca 2020

 

   9.00  1/. + Andrzej Musiński – pg
            2/. + Roman Jarecki – pg
 17.00  1/. + Stanisław Żydczak (rezerwacja)  
            2/. + Ryszard Budziszewski – pg
            3/. + Józef Nowicki R21, Helena i Stefan Nowiccy

 

WTOREK – 24 marca 2020

 

 9.00  1/. + Protazy Osiński – pg 
           2/. + Krystyna R12, Roman, Zofia, Henryk, Anna, Marianna Jabłońscy
           3/. + Jerzy Budzyński R2 (rezerwacja)
17.00  1/. + Sławomir Walczak (rezerwacja)  
           2/. + Krystyna Krasińska – pg
           3/. + Bogusław Głowacki – pg

 

ŚRODA – 25 marca 2020

 

  7.00  1/. + Ryszard Paczkowski
           2/. + Janina Brzeczkowska – pg
17.00  1/. + Leszek Kobus
           2/. + Maria Szczupakowska (ur. i im.) – pg
           3/. + Henryk Zieliński – pg

 

CZWARTEK – 26 marca 2020                                                                                 

 

  7.00  1/. + Teodor i Zofia Chybcińscy
           2/. + Józef Suszek – pg
17.00  1/. + Cecylia, Szczepan, Stanisław, Czesława, Stanisław, zmarli z rodziny Gotówków i Stasiaków
           2/. + Marian Ciupalski R27, Anna i Wojciech Ciupalscy

 

PIĄTEK – 27 marca 2020

 

   7.00  + Maria Smolińska – pg
16.00  1/. + ks. kan. Zygmunt Walczak
           2/. + Dariusz Budziszewski – pg
16.30   – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
17.00  1/. + Andrzej Rajczuk R2
           2/. + Sabina R10 i Wacław Malinowscy

 

SOBOTA – 28 marca 2020

 

  7.00  1/. + Andrzej Tomczak (ur.) – pg
           2/. + Danuta Majchrzak – pg
17.00  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Barbara Makowska – pg
           3/. + Elżbieta Maćkowiak – pg

 

NIEDZIELA – 29 marca 2020                                                                                                V Niedziela Wielkiego Postu

   7.00  + Krystyna Polakowska – pg  (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Wanda Rzadkowolska – pg
            2/. + Arkadiusz Mętlewicz R9 (rezerwacja)
            3/. + Stefan Legumina – pg
11.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30   Nabożeństwo Gorzkich Żali
17.00   – Dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anny i jej rodziny