29 grudnia 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -29 grudnia 2019 
- 
Niedziela Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa  -  A (II)


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      We wtorek (31 grudnia) o g. 17,00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku 2018. Polecimy opiece Bożej wszystkich ochrzczonych, tych co przyjęli I-Komunię i Bierzmowanie, zaślubionych oraz zmarłych w mijającym roku. Podana będzie statystyka mijającego roku.

2.      W środę Nowy Rok 2020 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św.: 9,00; 11,00;17,00 – nie będzie Mszy św. 7,00. Modlić się będziemy o pokój na świecie.

3.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 16,00 (dla dzieci) 17,00.  Będzie okazja od godz. 15,30 do spowiedzi ale przypominamy, że do istoty I-piątku należy Komunia św. wynagradzająca. Jeżeli nie mamy grzechu ciężkiego to przybywamy na Mszę św. i przyjmujemy Komunię św. Wpisy dzieciom i młodzieży do indeksów dokonamy po mszach św.

4.      W kolejny poniedziałek (6.01)  Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. Pobłogosławione będą kreda, kadzidło i woda. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, w których przyjęliśmy światło Objawienia Chrystusa. Przynosimy buteleczki, aby nabrać wody święconej. Wodą poświęcone będą nasze mieszkania. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Modlitwy w intencji misji. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje.

5.      Także i tym razem w naszej parafii będzie uroczysty orszak Trzech Króli przed Mszą św. o 11,00. Gromadzimy się przed plebanią o 10,45, z której wyjdą trzej królowie i wsiądą na konie (nie mamy wielbłądów) i orszak trzykrotnie przejdzie wokół królewskiego Placu Łokietka i królowie podjadą przed wejście do świątyni, zsiądą z koni i oddadzą hołd Jezusowi w żłóbku. Prosimy o przybycie możliwie w strojach królewskich i koronach. Jest jeszcze czas, by takie sobie zrobić. Zapraszamy młodzież i dzieci szkolne z obydwu szkół i przedszkolaków w strojach ale także i dorosłych. Królewski Brześć niech po królewsku obchodzi takie ważne święto.

6.      W święto Trzech Króli - o godz. 17,45  (po Mszy św. o 17,00)  w kościele doroczny koncert kolęd pod patronatem Parafii, BCK i Towarzystwa Kulturalnego. Więcej informacji na stronie internetowej i afiszach. Zapraszamy ...

7.      Z racji kolęd kancelaria parafialna czynna tylko od 7,30-8,30.

8.      Na Boże Narodzenie udało się zrobić parafianom prezent w postaci nowego, oświetlenia parafialnej świątyni. W tym świetle jeszcze lepiej prezentuje się nasza świątynia nocą.

9.      W tym roku ponownie wróciliśmy do robienia żywej szopki bożonarodzeniowej przy świątyni. Składamy podziękowanie za wsparcie tej inicjatywy przez dyr. ZS CKR ze Starego Brześcia.

10.  W piątek minęła 11 rocznica śmierci zacnego kapłana ks. prał. Aleksandra Maciejewskiego, poprzedniego proboszcza naszej brzeskiej parafii, który przez 18 lat posługiwał w naszej parafii. Jutro przypada rocznica Jego pogrzebu. Msza św. we wtorek o godz. 17,00.

11.  Dostępny jest nadal nasz ścienny Brzeski Kalendarz na 2020 r. i nowy, grudniowy nr Siewu Brzeskiego

12.  Rozpoczęła się zima, zainteresujmy się osobami starszymi czy samotnie mieszkającymi w naszym sąsiedztwie aby przyjść im z pomocą czy zgłosić potrzebę pomocy ...

13.  Zakończono tegoroczny etap prac renowacyjnych przy elewacji świątyni parafialnej. Odnowiona została frontowa (zachodnia) elewacja naszej świątyni. Konserwatorski odbiór całości miał miejsce w poniedziałek 16 grudnia 2019. Pozostały jeszcze kwestie finansowe.  Jeden odcinek prac dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego już został rozliczony i zapłacony  (272 026,59 zł). Drugi jeszcze nie rozliczony, wprawdzie  spłynęła już przyznana nam dotacja z Urzędu Marszałkowskiego ale mimo dofinansowania z Samorządu Brzeskiego (70 000) zabrakło naszych funduszy. Trzeba na ponad miesiąc dopożyczyć pieniędzy, ale już jest umówiona osoba, bo koniecznie rozliczyć się musimy do końca grudnia b.r. Takie są procedury.

14.  Dziękujemy tym co ofiarami wspierają prace renowacyjne. Ofiary na ten cel prosimy składać u księży lub najlepiej wpłacać na konto bank. par. podane w Siewie Brzeskim i na str. inter. parafii,zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

15.  Rozpoczęliśmy kolędę - wizytę duszpasterską rodzin. Ks. Góralski po raz trzeci, ks. Włodarczyk po raz czwarty a ks. Prałat po raz 21 odwiedzają parafian. Czyli znamy się już nieco. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo z uwagi na wiele wydatków nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na kontynuowanie renowacji elewacji kościoła parafialnego i renowacje w kościele poklasztornym, wyraźnie to zaznaczając. Wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Efekty naszych inwestycji widać.

16.  Z uwagi, że najbliższy rok to 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II dlatego chcemy ufundować obraz Świętego Papieża do naszej świątyni. Plany są aby był takiej wielkości jak obraz Jezusa Miłosiernego i umieszczony został po drugiej stronie przed prezbiterium. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Początek dają już panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzadkiej Woli wieś. Czekamy ...

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Honoraty Jachimiak, l.88 z ul. Krótkiej 10; +Józefa Ziółkowskiego, l.86 z ul. Królewskiej 9; +Władysława Siedleckiego, l.77 z ul. Wojska Polskiego 20. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych  rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Plan kolędy na najbliższe dni:

poniedziałek - 30.12. 2019 -od g. 9,00-  Guźlin  (KG, KW, IJ) - trasy tradycyjne

·         1ks. -  trakt boczny od poprzeczki w kier. Brześcia 

·         2 ks. – trakt główny pocz. od str. Kruszyna w kier. Brześcia

·         3 ks. -  Karpaty i Guźlin Poprzeczka

wtorek - 31.12. 2019 -od g. 9,00-  Jądrowice i Miechowice - trasy tradycyjne

·         1 ks. – Jądrowice (KW)

·         2 ks. - Jądrowice i Miechowice (KG)

 

czwartek - 02 stycznia 2020 - od g. 9,00  ul. Piaskowa i Mickiewicza:

l ks. – ul. Piaskowa od końca,  Limanowskiego za mostem i ul. Mickiewicza od pocz. nr.(KW)

2 ks. - ul. Mickiewicza od końca numerów w kierunku pocz. (KG)

 

 

piątek - 03 stycznia 2020 - od g. 9,00 - ul. Wojska Polskiego(prośba o podwiezienie ks. do początkowych numerów).

·         1ks. - od str. Guźlina w kier. miasta (KW) 

·         2ks. – od ul. Krakowskiej w kier. Guźlina  (KG)

od g. 14,30 -  ul. Królewska - blok 9

·         1 ks. -  pocz. od nr 1 – do spotkania z 2 ks.

·         2 ks. -  od nr 75  – do spotkania z 1 ks.

sobota – 04 stycznia 2020 - od g. 9,00  - dzielnica Falborek prawa strona

·         1ks. – 3 Maja cała (po drodze Kościuszki 7-9; oraz Pułaskiego  16,15, 13,12) -

·         2ks. – 11 listopada, Zachodnia cała (i po drodze Pułaskiego 11,9, 8) 

·         3ks. - Pusta, Ciborowskiego i Kościuszki 1 i Pułaskiego 4 

wtorek – 07 stycznia 2020 - od g. 9,00 Rzadka Wola i N. Kąkowa Wola

·          1 ks. - Rzadka Wola od strony. Brześcia (IJ)

·          2 ks. – N. Kąkowa Wola i Rzadka Wola od strony. Lubrańca (KW)

od g. 14,30 -  dzielnica Falborek: ul. Końcowa(od końca numerów do początku) a potem ul. Radziejowska (od końca numerów do początku) (KG)

 

środa – 08 stycznia 2020 - od g. 9,00 - ul. Polna od końca w kierunku ul. Kilińskiego (IJ)

 

od g. 14,30 -  ul. Królewska - blok 11A

·         1 ks. -  nr 1 – 30; (KW ) 14,30

·         2 ks. -  nr 31 – 60 (KG ) 15,00

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 29 grudnia 2019        święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

   7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół parafialny)
   9.00  1/.
+ Mirosław Chwiałkowski, Anna i Zygmunt Szymdt, zmarli z rodz. Radeckich
            2/. + Roman Jarecki – pg 
            3/. + Ludwik Nowak – pg
11.00   + Klara R7, Jan i Tadeusz Podolscy
17.00   + Wanda Stanna – pg

PONIEDZIAŁEK – 30 grudnia 2019

  7.00  1/. + Czesław Kantowicz– pg
           2/. + Andrzej Tomczak – pg
         
 3/. + Alina Rogiewicz – pg

WTOREK – 31 grudnia 2019   wsp. św. Sylwestra, papieża

  7.00  1/. + Czesław Zawiszewski – pg
           2/. + Aniela Nymergut – pg
17.00  1/. – Za zmarłych w minionym roku oraz za wszystkich, którzy przyjęli sakrament chrztu,
                   bierzmowania i małżeństwa w kończącym się roku
           2/. + Jan Kotas – pg

ŚRODA – 01 stycznia 2020    Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi / Nowy Rok

  9.00  1/.+ Agata Przewozikowska – pg
           2/. + Helena, Antonina, Salomea i Władysław Glonek
           3/. + Wawrzyniec Czerniak – pg
11.00  1/. – Dziękczynno-Błagalna w 93 rocznicę urodzin Ireny Wódkowskiej (rezerwacja)
           2/. + Wanda Rzadkowolska – pg
17.00  + Jan Szymczak – pg

CZWARTEK – 02 stycznia 2020    wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu 

  7.00  1/. + Danuta Majchrzak (im.) – pg
           2/. + Teofil Ciesielski – pg
           3/. + Sebastian Jesionowski – pg

PIĄTEK – 03 stycznia 2020  Najświętszego Imienia Jezus / I piątek m-ca

  7.00  + Zbigniew Drożdżewski – pg
16.00  1/. + Anna Budzińska i Leon Benedykciński – pg
           2/. + Radosław Kotowski  – pg
           3/. + Marian Krawczyk – pg
17.00  + Genowefa i Bronisław Górnik 

SOBOTA – 04 stycznia 2020   I sobota m-ca

  7.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i za zmarłych ich członków
           2/. + Leokadia Krygier – pg
           3/. + Krystyna Polakowska – pg
17.00  1/. + Wojciech Stępiński – pg
           2/. + Stefania Augustyniak – pg

NIEDZIELA – 05 stycznia 2020                            II Niedziela po Narodzeniu Pańskim / I niedziela miesiąca

   7.00  + Jan Mikołajczyk (kościół parafialny)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Izydor Żydczak R36 i Sławomir Walczak (ur.)
            3/. + ks. kan. Zygmunt Walczak – pg
11.00   + Protazy Osiński – pg
17.00   + Lech Drożdżewski – pg