29 września 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -29 września 2019  -  XXVI niedz. zw-  C (I)

 Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś po mszy św. o  g. 9,00 spotkanie z rodzicami przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

2.      Dziś  odpust w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła. Z tego powodu msza św. o 11,00 będzie wyjątkowo odprawiona w tamtym kościele a nie w parafialnym. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie Figury Św. Michała Archanioła, Patrona tamtej świątyni. Zapraszamy wyjątkowo tam.

3.      Dziś, w niedzielę 29 września 2019 r. po mszy św. wieczornej o g. 17,45 (po mszy św. o 17,00) koncert organowy w wykonaniu artysty światowej sławy, profesora Andrzeja Chorosińskiego. Zaproście na ten koncert także znajomych czy rodzinę. Warto. Tej klasy muzyk może nam się nie prędko zdarzyć...

4.      Od 01 października, czyli od wtorku msze św. w dni powszednie aż do kwietnia odprawiane będą o godz. 17,00 a nie jak dotąd o 18,00. Nabożeństwa Różańcowe w październiku codziennie o godz. 16,30 ale w soboty w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła i tam też Msza św. o 17,00.

5.      W tym tygodniu przypada I-piątek i I-sobota miesiąca Msze św. w piątek o 7,00; 16,00; 17,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy szczególnie dzieci po I-Komunii Św. i ósmoklasistów przygotowujących się do bierzmowania w przyszłym roku i siódmoklasistów o odprawianie spowiedzi i Komunii Św. przez 9 pierwszych piątków miesiąca...

6.      W sobotę 05 października gromadzimy się przed godz. 16,00 w kościele parafialnym i wyruszamy w procesji różańcowej z Figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Archanioła do Matki Bożej Różańcowej na nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Tam będzie dokończenie modlitwy  różańcowej i msza św. i rozważanie perwszo-sobotnie. Po zakończeniu z Figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji maryjnej wrócimy do kościoła parafialnego...

7.      Za tydzień w niedzielę 06 października uroczystość odpustowa Matki Bożej Różańcowej. Będzie  taki sam przebieg jak przed rokiem. Ponieważ czczony od XVII wieku wizerunek Matki Bożej Różańcowej znajduje się w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zasadniej jest aby suma była odprawiona właśnie tam. Od ubiegłego roku zmieniliśmy nieco kolejność uroczystości. I tak, o godz. 12,00 wyruszymy z procesją eucharystyczną w pełnej asyście z kościoła parafialnego do kościoła odpustowego przed wizerunek Matki Bożej Różańcowej. W drodze rozważać będziemy bolesne tajemnice różańcowe. Tam w naszym parafialnym sanktuarium M.B. Różańcowej msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Maciej Jasiński, proboszcz z Brzezia. Po mszy św. wrócimy w procesji maryjnej do kościoła parafialnego. Msze św. w odpust będą o 7,00 (k-ł św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 17,00 (k-ł parafialny) i po godz. 12,00 (po procesji) w kościele św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej suma odpustowa. Zapraszamy na tę uroczystość uświęconą przez wieki. O przygotowanie ołtarzy z tajemnicami różańcowymi prosimy: rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św., następny członków kół Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Św., i  kolejny młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców.  Spotkanie z Księdzem w sprawie dekoracji ołtarzy w dzisiejszą niedzielę (29.09) po mszy św. o 11,00 w kościele Św. Michała Arch.

8.      Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. za tydzień, w odpust NMP Różańcowej 06 października podczas Mszy św. o godz. 12,00 w kościele Św. Michała Archanioła.

9.      Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, taca na prowadzone i planowane w parafii inwestycje...

10.Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Darem na tacę wspieramy działa miłosierdzia prowadzone przez Kościół i nie tylko. Caritas Diecezji Włocławskiej zachęca Parafie i Szkoły do włączenia się w akcję „Tornister misyjny”, w ramach której zbieramy przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei.  Księży, Katechetki i Nauczycieli prosimy o przeprowadzenie zbiórek w swoich środowiskach: kościołach, szkołach, salkach do 13 października br. W kościele dary te składamy przy bocznych ołtarzach.

11.Można już zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne.

12.Jutro, w poniedziałek 30 września diecezjalna pielgrzymka klas VIII do Lichenia, przygotowująca do bierzmowania. Szczegóły podali już  katecheci w szkole.

13.W pracach renowacyjnych elewacji świątyni parafialnej posunęliśmy się już znacznie. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub  na konto parafiinr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

14.Dziś jest nowy, wrześniowy  numer (207) Siewu Brzeskiego a w nim m.in. relacje z dożynek gminno-parafialnych, wielkiej modlitwy na lotnisku - Polska pod Krzyżem, ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego szkół rolniczych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa gdzie mszy św. przewodniczył ks. bp Wiesław A. Mering z udziałem kilku duszpasterzy z udziałem ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych posła Krzysztofa Czabańskiego, wiceminister inwestycji i rozwoju Joanny Gembickiej oraz senatora i kilku posłów naszego regionu, ponadto relacja z inauguracji roku szkolnego w SP1 z udziałem marszałka naszego województwa Piotra Całbeckiego i wieści z innych szkół. Zamieszczony jest także ciekawy i obiecujący dla nas wywiad z wiceminister Anną Gembicką - dajemy impuls rozwojowy dla Brześcia Kujawskiego (str. 4-5) i in. art.

15.We włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.

Oratorium Mesjasz jest jednym z najbardziej znanych utworów Georga Friedricha Händla i najbardziej rozpoznawalnym reprezentantem tego muzycznego gatunku w ogóle. Szczególnie znanym fragmentem jest chorał Alleluja, który przeniknął do kanonu europejskiej i światowej kultury. Melomani, mieszkańcy Włocławka i diecezji mają jeszcze w pamięci ubiegłoroczny koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w historii miasta wystąpił wówczas Chór Filharmonii Narodowej. Zapraszamy więc na wydarzenie artystyczne, które z pewnością pozostawi niezapomniane artystyczne wrażenia.

16.W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Anieli Nymergut, l.69 z Pikutkowa 61 (Popowiczki); +Krystyny Krasińskiej, l.80 z ul. Krakowskiej 36 a we wtorek pogrzeb +Ludwika Nowaka, l.82 z ul. Zaułek 4.. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 15.09.2019 r.

·         Emil Marek Juszczyński, zam. Kąkowa Wola 18, par. Dąbie Kuj.

Małgorzata Szafrańska, zam. Rzadka Wola Parcele 30, par. tut.

 


INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 29 września 2019   -  odpust ku czci św. Michała Archanioła   - XXVI Niedziela zwykła

   7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Helena i Władysław Glonek, zm. z rodz. Glonek
            2/.
+ Kunegunda i Edward Szafrańscy
            3/. + Aldona Hybińska – greg. 13 
11.00   + Tadeusz i Grzegorz Rudalscy, Wincenty i Marianna Rudalscy (k-ł św. Michała Archanioła)
17.00   + Jerzy Kurant – pg

PONIEDZIAŁEK – 30 września 2019    wsp. św. Hieronima, kap. i dra Kościoła

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 14
           2/. + Maria Kowalewska – pg
18.00
  1/. + Radosław Kotowski – pg
           2/. + Cecylia Raszka – pg
           3/. + Władysław R40 i Helena Glonek

WTOREK – 01 października 2019       wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dra Kościoła

  7.00  1/. + Helena Ptaszyńska R1 – pg
           2/. + Danuta Kaczmarek – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Andrzej Rajczuk – pg
           2/. + Stanisław Skowroński R13, Józef i Walentyna Skowrońscy
           3/. + Aldona Hybińska – greg. 15

ŚRODA – 02 października 2019                                wsp. św. Aniołów Stróżów

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 16
           2/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Janusz Wojtkowski – pg
           2/. + Joanna, Jan i Eugeniusz Stefańscy
           3/. + Agata Przewozikowska – pg

CZWARTEK – 03 października 2019

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 17
           2/. + Marek Pawlak – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Patryk Kosztowny R2 – pg
           2/. + Jarosław Karpiński R8

PIĄTEK – 04 października 2019                          wsp. św. Franciszka z Asyżu

  7.00  + Aldona Hybińska – greg. 18
16.00  1/. + Stanisław Kaczmarek – pg
           2/. + Danuta Kaczmarek – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Wacław R17, Genowefa Brzeczkowscy, zm. z rodz. Brzeczkowskich, Wojciechowskich, Bielickich
                    i Śpiszów (rezerwacja)
           2/. + Lucyna Szortyka – pg

SOBOTA – 05 października 2019                   wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dz.

  7.00  1/. + Róża i Kazimierz Budzyńscy
           2/. + Aldona Hybińska – greg. 19
16.00  Msza ślubna: Karina Chaberska i Marcin Frejlichowski
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe w klasztorze św. Michała Archanioła
17.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii i za zmarłych ich członków
(k-ł św. Michała Archanioła)
           2/. + Aleksandra Nowicka – pg
           3/. + Zbigniew Gmurczak – pg

NIEDZIELA – 06 października 2019    -   odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej         -   XXVII Niedziela zwykła

   7.00  + Jan Kotas (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00 
Stanisław Krzos – pg
10.30   + Anna Budzińska – pg
12.00   Procesja Różańcowa do kościoła św. Michała Archanioła i tam suma odpustowa:
            1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
            2/. + Mariusz Gapski (ur.)
            3/.
+ Aldona Hybińska – greg. 20
17.00   + Jan i Danuta Kcprzak – pg