22 września 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -22 września 2019  -  XXV niedz. zw-  C (I)

 


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś po mszy św. o 11,00 spotkanie z rodzicami dzieci klas IV (pokomunijnych) a za tydzień po mszy św. o  g. 9,00 spotkanie z rodzicami przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

2.      Za tydzień odpust w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła. Z tego powodu msza św. o 11,00 będzie wyjątkowo odprawiona w tamtym kościele a nie w parafialnym. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie Figury Św. Michała Archanioła, Patrona tamtej świątyni. Zapraszamy wyjątkowo tam.

3.      Za tydzień, w niedzielę 29 września 2019 r. po mszy św. wieczornej o g. 17,45 (po mszy św. o 17,00) koncert organowy w wykonaniu artysty światowej sławy, profesora Andrzeja Chorosińskiego. Zaproście na ten koncert także znajomych czy rodzinę. Warto. Tej klasy muzyk może nam się nie prędko zdarzyć...

4.      Za 2 tygodnie w niedzielę 06 października uroczystość odpustowa Matki Bożej Różańcowej. Będzie  taki sam przebieg jak przed rokiem. Ponieważ czczony od XVII wieku wizerunek Matki Bożej Różańcowej znajduje się w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zasadniej jest aby suma była odprawiona właśnie tam. Od ubiegłego roku zmieniliśmy nieco kolejność uroczystości. O godz. 12,00 wyruszymy z procesją eucharystyczną w pełnej asyście z kościoła parafialnego do kościoła odpustowego przed wizerunek Matki Bożej Różańcowej. W drodze rozważać będziemy chwalebne tajemnice różańcowe. Tam w naszym parafialnym sanktuarium M.B. Różańcowej msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Maciej Jasiński, proboszcz z Brzezia. Po mszy św. wrócimy w procesji maryjnej do kościoła parafialnego. Msze św. w odpust będą o 7,00 (k-ł św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 17,00 (k-ł parafialny) i po godz. 12,00 (po procesji) w kościele św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej suma odpustowa. Zapraszamy na tę uroczystość uświęconą przez wieki. O przygotowanie ołtarzy z tajemnicami różańcowymi prosimy: rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św., następny członków kół Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Św., i  kolejny młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców.  Spotkanie z Księdzem w sprawie dekoracji ołtarzy w przyszłą niedzielę (29.09) po mszy św. o 11,00 w kościele Św. Michała Arch.

5.      Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. w odpust NMP Różańcowej 06 października podczas Mszy św. o godz. 12,00 w kościele Św. Michała Archanioła.

6.      Można już zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne.

7.      Caritas Diecezji Włocławskiej zachęca Parafie i Szkoły do włączenia się w akcję „Tornister misyjny”, w ramach której zbieramy przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei.  Księży, Katechetki i Nauczycieli prosimy o przeprowadzenie zbiórek w swoich środowiskach: kościołach, szkołach, salkach do 13 października br. W kościele dary te składamy przy bocznych ołtarzach.

8.      W poniedziałek 30 września diecezjalna pielgrzymka klas VIII do Lichenia, przygotowująca do bierzmowania. Szczegóły podają katecheci w szkole.

9.      W pracach renowacyjnych elewacji świątyni parafialnej posunęliśmy się już znacznie. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub  na konto parafiinr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

10.  Za tydzień planowany jest nowy, wrześniowy  numer Siewu Brzeskiego. Dziękujemy za materiały już nadesłane.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Ireny Piaseckiej, l.94 z Falborza (Majątek) 35; +Teresy Lewandowskiej, l. 83 z ul. Polnej 10; +Aliny Rajczuk, l.62 z ul. Reymonta 26; +Piotra Suchary, l51 z ul. Kolejowej 6.. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 15.09.2019 r.

·         Marcin Frejlichowski, zam. Poznań, Osiedle pod Lipami 2/100
Karolina Chaberska, zam. Poznań, Osiedle pod Lipami 2/100, poprzednio par. tut.

·         Emil Marek Juszczyński, zam. Kąkowa Wola 18, par. Dąbie Kuj.
Małgorzata Szafrańska, zam. Rzadka Wola Parcele 30, par. tut.

       

         INTENCJE MSZALNE:


        

NIEDZIELA – 22 września 2019                           XXV Niedziela zwykła

 

   7.00  + Jarosław Tomczak – pg  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Ewelina Zielińska R16
            2/.
+ Sławomir Walczak R16 i Izydor Żydczak 
            3/. + Aldona Hybińska – greg. 6 
11.00   + Waldemar Jabłoński – pg
17.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

 

PONIEDZIAŁEK – 23 września 2019            wsp. św. o. Pio z Pietrelciny

 

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 7
           2/. + Sławomir Zieliński – pg
18.00
  1/. + Barbara Chojnacka – pg
           2/. + Barbara Wenerska – pg
           3/. + Stanisław Humański R6

 

WTOREK – 24 września 2019

 

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 8
           2/. + Krystyna Polakowska – pg
18.00  1/. + Robert Graczyk R1 (rezerwacja)
           2/. + Krystyna i Stanisław Pałgan (rezerwacja)
           3/. + Helena Ciesielska – pg

 

ŚRODA – 25 września 2019

 

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 9
           2/. + Franciszka Rachwalska
18.00  1/. + Leokadia Krygier – pg
           2/. + Jan Adamczyk – pg

 

CZWARTEK – 26 września 2019

 

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 10
           2/. + Zdzisława Bacciarelli (ur.) – pg
18.00  1/. + Danuta Grecka
           2/. + Sylwester Lewandowski

 

PIĄTEK – 27 września 2019                            wsp. św. Wincentego a Paulo, kap.

 

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 11
           2/. + Helena Osińska – pg
18.00  1/. + Szczepan Kuligowski R5
           2/. + Teresa Dalasińska
           3/. + Leokadia Trząsalska – pg

 

SOBOTA – 28 września 2019                 wsp. św. Wacława, męcz.

 

  7.00  1/. + Wacław Ziółkowski (im.), Stanisława i Jakub Ciesielscy
           2/. + Aldona Hybińska – greg. 12
18.00  1/. + Helena Czopp R10
           2/. + Helena R21 i Kazimierz Kłosowscy (rezerwacja)
           3/. + Stanisław Lizik – pg

 

NIEDZIELA – 29 września 2019  - odpust ku czci św. Michała Archanioła                      
XXVI Niedziela zwykła

   7.00  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Helena i Władysław Glonek, zm. z rodz. Glonek
            2/.
+ Kunegunda i Edward Szafrańscy
            3/. + Aldona Hybińska – greg. 13 
11.00   + Tadeusz i Grzegorz Rudalscy, Wincenty i Marianna Rudalscy (k-ł św. Michała Archanioła)
17.00   + Jerzy Kurant – pg


 

 

 

                                               Prof. Andrzej  Chorosiński

Andrzej Chorosiński  . studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku i kompozycji w klasie Prof. Tadeusza Paciorkiewicza w roku 1974.

 W  roku 1972 otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii.

Był finalistą konkursów improwizacji w Haarlem /1973/ i Norymberdze /1978/.

Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii , Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset  w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli  im. Pawła VI  w  Watykanie,   Katedrze  Św.  Patryka  w  Nowym  Jorku. Town Hall w Adelajdzie

Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad  20 płyt  LP  i  CD dla firm polskich i niemieckich.

W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał  tytuł  „Podwójnej Platynowej Płyty”  płycie CD nagranej w  Bazylice w Licheniu.

W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W  latach 1993 - 2000 był  członkiem  Prezydium  AECAM -  Stowarzyszenia  Rektorów  Europejskich  Uczelni  Muzycznych .

W latach 1997-2002 był dyrektorem artystycznym Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym 8 międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej.

Uczestniczył w pracach jury międzynarodowych konkursów organowych , w Paryżu „Grand Prix de Chartres”, w USA,  Niemczech, Polsce i Litwie, gdzie dwukrotnie był przewodniczącym jury.

W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa  w  Keimyung University w Południowej Korei.

Jest honorowym  obywatelem miast   Frombork ,Jelenia  Góra  i  Kłodzko, Polanica  Zdr. przyznanych  za  zasługi w  popularyzowaniu  kultury  muzycznej.

Posiada liczne odznaczenia – m. innymi -Zasłużony Działacz Kultury, Gloria Artis, „Ecclesiae Populoque Servitio Praestanti” 

 Jest   autorem  licznych  projektów  w zakresie  budownictwa organowego  w Polsce  / Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich   Świętych w Warszawie

Sala Opery i Filharmonii Podlaskiej w Biaslymstoku/ jak również w   Niemczech,  Kanadzie  i  Japonii.

Uczestniczył, jako organista w oprawie muzycznej  uroczystości kanonizacyjnych Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Watykanie.