23 czerwca 2019 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie -23 czerwca 2019  -  XII niedz. zw-  C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziękujemy ks. Krzysztofowi Góralskiemu za piękne przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. To nie była akcja ale całoroczna formacja. Także Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering podkreślał dobre przygotowanie. Dziękujemy także paniom katechetkom Małgorzacie Kruszczyńskiej i Iwonie Muszyńskiej za pomoc ks. Góralskiemu w formacji. Zdjęcia z bierzmowania dla tych, którzy je zamówili są do odebrania u ks. Góralskiego.

2.      Bardzo ładnie przebiegła też procesja Bożego Ciała. Dziękujemy osobom zaangażowanym w dekoracje ołtarzy czy dokładających swój grosz na kwiaty a byli to: mieszkańcy Pikutkowa i Józefowa, Starego Brześcia bloków, ulic dzielnicy Falborek,  młodzież pielgrzymi na Lednicę, bierzmowani, ministranci, schola i Odnowa w Duchu Św. Jak zwykle na wysokości zadania stanęła cała asysta z p. Joanną na czele. Szczególne podziękowanie paniom w kujawskich strojach ludowych  niosących feretrony. Odnowiony zabytkowy feretron też doczekał się takiej obstawy. Dziękujemy strażakom OSP ze wszystkich jednostek z pocztami sztandarowymi i niosących baldachim oraz panom elegancko prowadzących kapłana w czasie procesji. Szczególne podziękowanie dla naszej brzeskiej (już międzynarodowej) orkiestry i p. dyrektor BCK za pilotowanie sprawy oraz księżom wikariuszom Góralskiemu i Włodarczykowi za czuwanie nad całością oraz wszystkim uczestnikom z ks. prał. Stanisławowi Mazurskiemu za aktywny udział. Cieszy, że było pięknie i godnie.

3.      Serdeczne dzięki za piękny koncert uwielbienia w naszej świątyni w środę przed uroczystością Bożego Ciała przygotowany przez BCK, Stowarzyszenie Kulturalne i Parafię. Razem i w zgodzie można wiele.

4.      Jutro uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela, w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych),  w sobotę Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła.

5.      W czwartek o godz. 18,00 zakończenie oktawy Bożego Ciała i uroczysta procesja kończąca obchód tego święta. Na wieczorną liturgię przynosimy do poświęcenia wianki splecione z tegorocznych  kwiatów i ziół leczniczych, by prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych pól i sadów, łąk i lasów, aby wydały obfite owoce dla naszego dobra. Zapraszamy o ile możliwe pełną asystę. Postarajmy się zachować tradycję plecenia wianków i uczmy tego młodych. Na zaangażowanych w asystę czekają w czwartek miłe niespodzianki.

6.      W piątek Św. Ireneusza Patrona Księdza Prałata naszego proboszcza, którego polecamy modlitwom parafian i to jest to też 20-lecie jego posługi kapłańskiej w Brześciu Kuj. Msza św. w int. Solenizanta w przyszłą niedzielę o g. 9,00

7.      Od najbliższej soboty wieczorna msza św. o 18,00 z liturgii niedzieli i z homilią niedzielną i tak będzie do końca sierpnia.

8.      Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie zamiast dziś za tydzień na g. 18,00.

9.      Od tego tygodnia przystępujemy do prac przygotowawczych przy renowacji zachodniej (wejściowej) ściany naszej świątyni parafialnej.

10.  Materiały do czerwcowego numeru możemy składać jeszcze do jutra. Dziękujemy za już nadesłane.

11.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: + Apolinarego Karola Łaszkiewicza, l.82 z ul. Kolejowej 4.. Zmarłego i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 23.06.2019 r.

·         Maciej Mariusz Mietlicki, zam. Osięciny ul. Wł. Łokietka 2, par. Osięciny.                                                                              
Edyta Urbańska, zam. Brześć Kuj., ul. Głucha 3/4

Marcin Maćczak, zam. Stary Brześć 4, par. tut.       .                                                                                       
Anita Magdalena Budzynowska, zam. Kowal, ul. Kazimierza Wielkiego 2/3, par. Kowal


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 23 czerwca 2019              XII Niedziela w ciągu roku/Dzień Ojca (I/C)

   7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
Msza Święta w intencji ojców i polecanych przez Parafian:
+ Stanisław Krzos, + Emilia, Stanisław, Wincenty Kottas, + Leszek Tryniszewski, + Klara, Jan, Tadeusz Podolscy, + Jerzy Piasecki, + Kazimierz R30 i Róża Budzyńscy, + Nikodem-Lesław Gawrysiak R5, zm. z rodz. Gawrysiaków i Kaźmierczaków, + Wanda Stanna, + Jan Obrzazgiewicz (im.), + Jan Kotas (im.),
+ Krystyna Pawlica R10, + Wiesław Jóźwiak, + Leszek Szabela , + Władysław, Czesława Przewozikowscy, Ewa Wiśniewska,
+ Wanda R2 i Stanisław Jabłońscy, + Jan Adamczyk (im.), + Irena Ciechalska, + Marek Pawlak, Andrzej Musiński (55 r.ur.), + Jan Haor, + Danuta Kaczmarek, + Józef Operacz R11, + Kazimierz Ciupalski R4, + Stanisława Kaczorowska, + Zdzisława Bacciarelli,
+ Bogusław Głowacki, + Jan Mikołajczyk
, + Henryk Gliński, + Leopold Kozłowski, + Konstanty Błaszak, Franciszek Haor, Marian Pudłowski, Wincenty Grekowicz, + Władysław Pałczyński, + Andrzej Juszczyński i zm. z rodz., + Leon Bartkowski i zm. z rodz.,
+ Tadeusz Siborowski i Józef  Nowacki

            
2/.+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 10        3/. +ks. Zygmunt Walczak
11.00    + Wanda i Kazimierz Barta
17.00    + Jan Drzewiecki

PONIEDZIAŁEK – 24 czerwca 2019                uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela

   7.00   1/. + Anna Słowińska – pg
             2/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 11
18.00    1/. + Kazimiera, Waleria, Stanisław Pniewscy, Janina i Adam Budziszewscy
             2/. + Wojciech Skruszewicz – pg

WTOREK – 25 czerwca 2019

  7.00    1/. + Jan Mikołajczyk (im.) – pg
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – greg. 12
18.00    1/. + Jadwiga Piekarska R21 (rez.)
             2/. + Mariola Zielińska – pg
             3/. + Salomea Obrzezgiewicz – pg

ŚRODA – 26 czerwca 2019

  7.00    1/. + Regina Błaszczyk R1 – pg
             2/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 13
18.00    1/. + Janusz Wojtkowski – pg
             2/. + Aleksander, Janina i Władysław Piotrowscy, Witold Szafrański
             3/. + Alina Zapiec – pg

CZWARTEK – 27 czerwca 2019 –  zakończenie oktawy Bożego Ciała     -    

   7.00   1/. + Jan Kotas – pg
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – greg. 7
18.00    1/. + Marianna Rembowska – pg
             2/. + Władysława Rojewska (im.) (rez.)

PIĄTEK – 28 czerwca 2019    -  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa / Imieniny Księdza Proboszcza

  7.00    1/. + Henryk Charęda – pg
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – greg. 15
18.00    1/. + Eugeniusz Kozicki R2 – pg
             2/. + Stanisław Niżyński – pg
             3/. + Janina Winczewska – pg

SOBOTA – 29 czerwca 2019                                       uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

  7.00    1/. + Zofia Czerniak – pg
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – greg. 16
18.00    1/. + Jerzy Piasecki – pg
             2/. + Piotr (im.), Franciszka i Włodzimierz Budziszewscy
             3/. + Stanisław Sędlak – pg

NIEDZIELA – 30 czerwca 2019                                     XIII Niedziela w ciągu roku

   7.00   + Tadeusz Stanny (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
 –
O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Księdza Proboszcza z racji imienin

           
2/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 17
            3/. + Marian Krawczyk (im.) – pg
11.00    - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00    + Grzegorz i Tadeusz Rudalscy, Janina i Władysław Fabisiak