16 czerwca 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -16 czerwca 2019  -  Uroczystość Najświętszej Trójcy -  C (I)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś podczas mszy św. o godz. 17,00, Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii (101).

2.      W czwartek (20 czerwca 2019 r.) Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św.: 7,00 (k-ł Św. Michała Arch); w parafialnym o 9,00; suma o 11,00 a po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy i bezpośrednio po procesji ok. 12,45 Msza św. (już bez kazania dla tych co przyjdą bezpośrednio na procesję); i o g. 17,00. Prosimy całą asystę i dzieci sypiące kwiatkami do udziału w tej uroczystości. Rodziców prosimy o pomoc i przysłanie swoich dzieci. Prosimy strażaków OSP z wszystkich jednostek z pocztami sztandarowymi do aktywnego udziału w procesji. Prosimy naszą brzeską (już międzynarodową) orkiestrę o uświetnienie uroczystości. Dzieci, które w tym roku były u I-Komunii Św., o przybycie w strojach pierwszokomunijnych a dziewczynki prosimy o ile możliwe o sypanie kwiatkami. O przygotowanie dekoracji ołtarzy prosimy:  1 ołtarz - przy posesji p. Pochroń – mieszkańcy Pikutkowa i Józefowa;  ołtarz 2 - przy posesji p. Książków – mieszkańcy Starego Brześcia bloków; 3 ołtarz przy kościele poklasztornym – mieszkańcy Brześcia wszystkich ulic dzielnicy Falborek;  4 ołtarz przed plebanią – młodzież pielgrzymi na Lednicę, młodzież przygotowująca się do bierzmowania, ministranci, schola. Konsultantem 1 i 2 jest ks. Góralski a 3 i 4 ks. Włodarczyk. Zachęcamy, aby tradycyjnie przynajmniej przy 4 ołtarzu był dywan z kwiatów. Prosimy o zorganizowanie się aby kwiaty i dekoracje były godne. Jutro po mszy św. o 18,00 spotkanie w celu omówienia dekoracji ołtarzy. Cieszymy się, że wszędzie już jest pozytywny oddźwięk...

3.      W środę o 18,00 msza św. dziękczynna za kończący się rok szkolny dzieci i młodzieży i o błogosławieństwo na czas wakacji. Dziękujemy katechetom i nauczycielom, którzy zawsze trwali przy swoich uczniach w tym roku szkolnym. Dziękować będziemy także za przypadające tego dnia 50 lat kapłaństwa ks. bp. Stanisława Gębickiego.

4.      W środę przed uroczystością Bożego Ciała 19 czerwca 2019 o g. 19,00 w naszej świątyni koncert uwielbienia. Dlatego w środę, aby móc uczestniczyć w Boże Ciało w koncercie we Włocławku o 20,00. Program wywieszony  jest w gablocie przed świątynią i zamieszczony na stronie internetowej ...

5.      W piątek 21 czerwca w liturgii wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, dzień imienin pasterza diecezji Ks. Bp. Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy w modlitwach o Dostojnym Solenizancie i zapraszamy na wieczorną mszę św. o 18,00 podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić w int. Solenizanta

6.      Codzienne czerwcowe nabożeństwa do Najśw. Serca Jezusowego po wieczornych mszach św. Dziś z uwagi na udzielany sakrament bierzmowania, nabożeństwo wyjątkowo po mszy św. o 11,00.

7.      We wtorek 18 czerwca 2019 diecezjalna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny w Świnicach Warckich, Z uwagi na niemożliwość zorganizowania autokarowego wyjazdu z parafii w tym dniu zachęcamy rodziców, aby na miarę swoich możliwości dołączyli prywatnie ze swoimi dziećmi do tego pielgrzymowania. Program na str internetowej diecezji

8.      Po przyszłej niedzieli przystępujemy do prac przy renowacji zachodniej ściany naszej świątyni parafialnej. W związku z tym zapraszamy Radę Parafialną w przyszłą niedzielę o g. 18,00 na spotkanie.

9.      W zakrystii i kancelarii jest jeszcze do nabycia majowy numer Siewu Brzeskiego. Materiały do nowego czerwcowego numeru prosimy składać do niedzieli 23 czerwca. Dziękujemy za nadesłane już.

10.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: + Romana Jareckiego, l.88 ze Starego Brześcia 14b. Zmarłego i wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także ks. Zygmunta Walczaka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...

Zapowiedzi przedślubne – 16.06.2019 r.

·         Marcin Wojciech Gliszczyński, zam. Rzadka Wola 24
Sandra Magdalena Hanczewska, zam. Toruń ul. Ślaskiego 6c, par. NMP Częstochowskiej.

·         Piotr Rybsztad, zam. Pąpowo ul. Słoneczne Tarasy 60, par. Miłosierdzia Bożego w Żukowie 
Monika Łęga, zam. Brześć Kuj. ul. Reymonta 10, par. tut.

Bartosz Gralewski, zam. Brześć Kuj. ul. Radziejowska 10a, par. tut. 
Paulina Wasilewska, zam. Włocławek ul. Wieniawskiego 2, par. Narodzenia NMP.


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 16 czerwca 2019              Uroczystość Najświętszej Trójcy (I/C)

   7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
– Intencja dziękczynna
             2/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 3
11.00    + Natalia R7 i Stanisław Talarek
17.00    1/. – Msza Święta z obrzędem sakramentu bierzmowania
             2/. – Dziękczynna w intencji Katarzyny i jej rodziny o zdrowie i błogosławieństwo

PONIEDZIAŁEK – 17 czerwca 2019           wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

   7.00   1/. + Aleksandra Czajkowska – pg
             2/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 4
18.00    1/. + Zenon Tomalak – pg
             2/. + Wojciech Trawczyńśki – pg

WTOREK – 18 czerwca 2019

  7.00    1/. + Jerzy Kurant – pg
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – greg. 5
18.00    1/. + Elżbieta Zielińska i zm. z rodz. Zielińskich i Figasów
             2/. + Anna Molenda – pg
             3/. + Salomea Obrzeżgiewicz – pg

ŚRODA – 19 czerwca 2019

  7.00    1/. + Grzegorz Misterski – pg
             2/. + Jolanta Jarecka R6
18.00    1/. + Walerian Dubiniec – pg
             2/. + Jakub Michalak – pg
             3/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 6

CZWARTEK – 20 czerwca 2019                          uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

   7.00    + Dariusz Rogiewicz – pg
   9.00   1/. +Protazy Osiński – pg
             2/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 7
11.00    Msza Święta z procesją eucharystyczną – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
po procesji ok. 13.00  + Krystyna Głowacka – pg
17.00    + Marian Pudłowski R10

PIĄTEK – 21 czerwca 2019             wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika / Imieniny Bpa Ordynariusza /
                                                                                                                            Pierwszy dzień lata

  7.00    1/. + Jadwiga Rzadkowolska – greg. 8
             2/. + Władysława Osińska – pg
18.00    1/. + Jan Mikołajczyk (ur.) – pg
             2/. + Waldemar Jabłoński – pg
             3/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg

SOBOTA – 22 czerwca 2019

  7.00    1/. + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina, Stanisław, Franciszek Kozłowscy, Czesław Matusik (rez.)
             2/. + Jadwiga Rzadkowolska – greg. 9
17.00    Msza Ślubna: Natalia Polak i Rafał Błaszczak
18.00    1/. + Anna, Józef i zm. z rodz. Budzińskich
             2/. + Lech Drożdżewski – pg
             3/. + Anna Kobielska – pg

NIEDZIELA – 16 czerwca 2019            XXII Niedziela w ciągu roku

   7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00   1/.
Msza Święta w intencji ojców i polecanych przez Parafian:
+ Stanisław Krzos, + Emilia, Stanisław, Wincenty Kottas, + Leszek Tryniszewski, + Klara, Jan, Tadeusz Podolscy, + Jerzy Piasecki, + Kazimierz R30 i Róża Budzyńscy, + Nikodem-Lesław Gawrysiak R5, zm. z rodz. Gawrysiaków i Kaźmierczaków, + Wanda Stanna, + Jan Obrzazgiewicz (im.), + Jan Kotas (im.), + Krystyna Pawlica R10, + Wiesław Jóźwiak, + Leszek Szabela , + Władysław, Czesława Przewozikowscy, Ewa Wiśniewska, + Wanda R2 i Stanisław Jabłońscy, + Jan Adamczyk (im.), + Irena Ciechalska, + Marek Pawlak, Andrzej Musiński (55 r.ur.), + Jan Haor, + Danuta Kaczmarek, + Józef Operacz R11, + Kazimierz Ciupalski R4, + Stanisława Kaczorowska, + Zdzisława Bacciarelli,
+ Bogusław Głowacki, + Jan Mikołajczyk
, + Henryk Gliński
            
2/.
+ Jadwiga Rzadkowolska – greg. 10
11.00    + Wanda i Kazimierz Barta
17.00    + Jan Drzewiecki