9 września 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie -9 września 2018  - XXIII niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

           Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.    W dzisiejszą niedzielę (09.09) po Mszy św. o 9,00 spotkanie i konferencja dla rodziców i dzieci klas ósmych i gimnazjalistów chcących przystąpić w przyszłym roku do bierzmowania, dziś otrzymają deklaracje zgłoszeniowe woli przygotowania do bierzmowania, które w przyszłą niedzielę 16 września oddadzą ks. Krzysztofowi Góralskiemu odpowiedzialnemu za tegoroczne przygotowania do tego sakramentu. Złożenia takiej deklaracji jest warunkiem włączenia jako kandydata do tego sakramentu.


2.    Dziś także po mszy św. o g. 11,00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci klas III i przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.


3.    Dziś (09.09.2018) podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych. Czyli pierwszaki przychodzą dziś do kościoła z pełnym ekwipunkiem szkolnym.


4.    Zapraszamy po wakacyjnej przerwie w najbliższą środę (12.09.2018) o godzinie 19.00 na Mszę Świętą z Modlitwą o Uzdrowienie. Więcej szczegółów na stronie www.duchuzdrawia.pl

5.   
W najbliższy czwartek (13.09.2018) o godz. 18,00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie, po którym wyruszymy z figurą Matki Bożej w procesji wokół świątyni. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej...

6.   
W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy szczególnie na mszę św. o godz. 18,00.

7.   
Ks. K. Włodarczyk zaprasza młodzież chcącą podjąć się udziału w Ruchu Lednickim, który stanowiłby oficjalną pomoc organizatorom spotkań na Polach Lednickich w przyszłym roku dnia 1 czerwca, a także spotkania te miałyby na celu przygotowanie młodzieży do przeżycia tegorocznej Lednicy. Spotkanie planowane jest na najbliższą sobotę (15.09.2019) o godz. 16.00. Prosimy zgłaszać się do ks. Włodarczyka.

8.   
W środy po mszy św. wieczornej (18,00) odbywają się spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy także nowych chętnych chcących dołączyć do wspólnoty. W roku Ducha Świętego dobrze byłoby podjąć takie modlitewne przedsięwzięcie.


9.    1.    W piątek 07 września w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu odbyła się inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. Uroczystość połączona była z wręczeniem przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego certyfikatów za troskę i opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu. Odznaczenie podczas tej gali otrzymała też Parafia w Brześciu Kujawskim. Certyfikat odebrał proboszcz ks. prał. Ireneusz Juszczyński. Miłe jest, że dostrzegany jest wysiłek i troska o nasze świątynie i zabytki w nich zgromadzone. Jest to uznanie dla naszych starań o dziedzictwo wieków i ponoszonych ofiar. Przed nami jednak kontynuacja prac. Od poniedziałku po krótkiej przerwie przystępujemy do renowacji naszej świątyni.Ofiary na remont świątyni można składać u księży a najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii Brześć Kuj.: zaznaczając „na remont świątyni” czy „na cele kultu” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Szczególnie dziękujemy tym, którzy już wspierają a zwłaszcza regularnie...

 


10.                       Dziękujemy wszystkim, którzy mieli pozytywny wkład w przebieg dożynek parafialno gminnych. Szczególne podziękowania dla p. burmistrza Wojciecha Zawidzkiego, p. Tomasza Chymkowskiego, p. Agaty Kubajka, red. Patryka Kamińskiego, zespołu „Spod Strzechy” zespołu „Dzieci Kujaw”, Młodzieżowej Orkiestry „Brestivia”, wokalistek z „Gama” i wszystkim służbom Urzędu Miejskiego. Podziękowania sołectwom z całej gminy za wieńce, chleby i kosze owoców i warzyw a szczególnie za stoiska kulinarne sołectwom: Guźlin, Pikutkowo, Stary Brześć, Wieniec i Machnacz,  twórcom ludowym i in. Udają się nam takie uroczystości...


11.                       Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Msze św. na rozpoczęcie były w pierwszy piątek miesiąca. A także była okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku. Dziękujemy rodzicom, którzy przybyli z dziećmi. Przypominamy, że w tym roku religii uczą: Ks. Krzysztof Włodarczyk w ZS CKR w Starym Brześciu, Ks. Krzysztof Góralski w ZS nr 2. W Szkole Podstawowej nr 1 uczą: p. Małgorzata Kruszczyńska (już 20 rok u nas) - klasy IIIab, VIb, VIIac, VIIIabc i kl.terapeutyczna; p. Irena Narewska - klasy Iab, IIabc, IVabc, VIa i kl. specjalna; nową osobą w katechizacji u nas jest dyplomowana i doświadczona w katechizacji p. Iwona Muszyńska przybyła do nas z Michelina, która uczy - klasy gimnazjalne IIIabc, VIIb, VIc, Vabcd oraz Przedszkole nr 1 z oddziałem w Guźlinie. Zrezygnowała z pracy w katechizacji w naszej parafii p. Barbara Szatkowska, której jeszcze raz dziękujemy za kilkuletni wkład w życie naszej społeczności.


12.                       Jest jeszcze nowy sierpniowy numer Siewu Brzeskiego a w nim m.in. Wydarzenia parafialne i środowiska brzeskiego ilustrowane zdjęciami, zapowiedź VII Brzeskiego Koncertu Organowego (30.09.2018), tym razem w wykonaniu międzynarodowej sławy białostockiego organisty, dr hab. Józefa Kotowicza z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Sprawozdanie ks. proboszcza wygłoszone podczas wizytacji kanonicznej parafii w dniu 06 maja 2018 r, inwestycje w parafii i 25-lecie skansenu w Kłóbce, art. Polska i Polacy w świetle nauczania papieskiego oraz refleksje patriotyczne brzeskiej polonistki. Bieżący Siew Brzeski do nabycia przed świątynią i w zakrystii, archiwalne pod chórem na stoliku. Ofiarę wrzucamy do puszki tam się znajdującej...


13.                       W roku jubileuszu 25-lecia otwarcia Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce zaprasza na ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Ziołowa spiżarnia”, który odbędzie się dziś w niedzielę (09.09.2018) w godz. 15.00-18.00. Tematem przewodnim spotkania będzie pokazanie znaczenia ziół w kuchni i medycynie ludowej. Widowisko „Szeptucha” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Lubominianki” opowie o tytułowej Babce Szeptusze – zielarce, która pomagała społeczności lokalnej ukoić różne dolegliwości za pomocą ziół i magii. W programie imprezy znajdą się występy „Rodzinnej Kapeli Pana Jacka” z Sierpca (po raz pierwszy w skansenie) oraz Zespołu Folklorystycznego „Bronisławianki” w repertuarze tradycyjnych melodii ludowych i pieśni kujawskich. Występom towarzyszyć będzie wiele atrakcji, m.in. słuchowisko o ziołolecznictwie w mobilnym planetarium (jeśli nie przeszkodzi w tym deszcz), wypiek podpłomyków, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, suszenia owoców, czyszczenia i obróbki zboża, toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania koszy, kucia żelaza na gorąco  oraz degustacja naparów z ziół. Dzieci wezmą udział w wyrobie podpłomyków, w warsztatach plecionkarskich i plastycznych – wyrobu kwiatów rumianków z bibuły. Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła przyciągać będą już od godziny 13.00 kramy z rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego, koszami wiklinowymi, naczyniami z gliny, zabawkami, biżuterią, ozdobami ze słomy, masy solnej, torbami oraz ze swojskim jadłem.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp.: +Barbary Gołębiewskiej, l.89 z ul. Targowej 4a (ostatnio mieszkającej we Włocławku); +Heleny Wyrwa, l.89 z Falborza Majątek 37/8; +Stanisława Zawiszewskiego, l.58 z ul. Traugutta 15/7. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...Zapowiedzi przedślubne – 09.09.2018 r.                    

·         Paweł Mirosław Cackowski, zam. Szczecinul. Milczańska 6C/21 par. Św. Józefa, poprz. zam. Stary Brześć 14EMałgorzata Wojciechowska, zam. Szczecin ul. Milczańska 6C/21 par. Św. Józefa

Maciej Czajkowski, zam. Brześć Kujawski ul. Polna 43                           
Emilia Barańska,
zam. Dobrzelewice 6 par. KowalINTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 09 września 2018    XXIII Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Agata Przewozikowska – greg. 8
             2/. + Marianna i Marcin Czerwińscy
             3/. + Regina i Wacław Bretes
11.00   + Wanda Bartczak – pg
17.00   + Waldemar Jabłoński – pg

PONIEDZIAŁEK – 10 września 2018

  7.00   1/. + Katarzyna Chojnacka – pg
            2/. + Agata Przewozikowska – greg. 9
18.00  1/. + Krzysztof i Marianna Michałowscy, Mirosław Nowicki
            2/. + Lech Ciesielski – pg
            3/. + Anita Suszek – pg
            4/. + Honorata Bartczak – pg

WTOREK – 11 września 2018

  7.00   1/. + Henryk Szymański – pg
            2/. + Agata Przewozikowska – greg. 10
18.00  1/. + Józef Strzelecki – pg
            2/. + Jan Ciemny – pg
            3/. + Halina Jagodzińska – pg                                

ŚRODA – 12 września 2018

  7.00   1/. + Jacek Kmieć (im.) – pg
            2/. + Agata Przewozikowska – greg. 11                                                
18.00  1/. + Jarosław Tomczak – pg
            2/. + Dariusz Rogiewicz – pg
            3/. + Krystyna Szczepaniak – pg
19.00   - Msza Święta z Modlitwą o Uzdrowienie

CZWARTEK – 13 września 2018  -  wsp. św. Jana Chryzostoma         
-  Nabożeństwo Fatimskie i procesja

   7.00  1/. + Marta Strzelecka – pg
             2/. + Agata Przewozikowska – greg. 12
 18.00  1/. + Eugenia Wyborska – pg
            
2/. + Maria, Mieczysław, Daniel, Rozalia, Józef Najberg, Adam i Marianna Palusińscy, Edward Palusiński
             3/. + Mateusz Papirer – pg

PIĄTEK – 14 września 2018              święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  7.00    1/. + Agata Przewozikowska – greg. 13
             2/. + Józefa Gawrońska – pg
18.00    1/. + Andrzej Drzewiecki – pg
             2/. + Wincenty Karczewski – pg
             3/. + Henryk Charęza – pg

SOBOTA – 15 września 2018         wsp. NMP Bolesnej

  7.00    1/. + Bogumił Nowak R4
             2/. + Agata Przewozikowska – greg. 14
16.00   - Msza Ślubna: Marika Kmieć i Przemysław Mroziński
17.00   - Msza Ślubna: Aleksandra Kozińska i Paweł Jackowski
18.00   1/. + Aleksandra Balcerzak – pg
            2/. + Barbara Słowińska – pg                     
            3/. + Bogdan Binczarski – pg

NIEDZIELA – 16 września2018       XXIV Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   + Maria Osowska (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Agata Przewozikowska – greg. 15
             3/. + Mieczysław Wałęsa R2
11.00   + Włodzimierz Budziszewski – pg
17.00   + Marianna, Marcin i Jan Osińscy