26 sierpnia 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie -26 sierpnia 2018  - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
-
XXI niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

           Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.    W przyszłą niedzielę (02.09) nasze dożynki parafialno – gminne. Dożynki rozpoczną się o godzinie 15.00 dziękczynną mszą świętą w kościele parafialnym z udziałem delegacji dożynkowych z sołectw z terenu gminy. Po zakończeniu mszy św. korowód dożynkowy uda się deptakiem do sceny gdzie rozpocznie się część obrzędowa i artystyczna. Oprawę części obrzędowej z dzieleniem chleba, poprowadzi zespół „Spod Strzechy”. Następnie na scenie rozpocznie się program artystyczny, w którym wystąpi zespół folklorystyczny „Dzieci Kujaw”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Brestivia” oraz wokalistki Koła Wokalnego „Gama” O godz. 19.00 wystąpi gwiazda wieczoru -  legendarny zespół „Czerwone Gitary”. Od godziny 21.00 zabawa taneczna z zespołem „Sigma”. W programie znajdą się także atrakcje dla dzieci. Strefa dla dzieci znajdować się będzie na Skwerze Miejskim. Rozstawione będą dmuchane zamki, zjeżdżalnie, itp. Dodatkowo w godzinach 16.00 - 19.00 animatorzy z grupy Anima Show poprowadzą trzygodzinny blok zabaw dla dzieci. Dodatkową atrakcją będą stoiska kulinarne sołectw. W tym roku zaprezentuje się 5 sołectw: Guźlin, Pikutkowo, Stary Brześć, Wieniec i Machnacz. Na stoiskach tych będzie można posmakować tradycyjnych domowych wyrobów przygotowanych przez mieszkańców. Dodatkowo poczęstunek dla wszystkich przybyłych będzie wydawany w namiocie organizatorów. Częstować będziemy chlebem ze smalcem i ogórkiem, bigosem oraz ciastami i brzeskimi rogalikami . Zaplanowano także konkursy dla publiczności: dla pań – dojenie krowy, a panowie będą próbować swoich sił w ujeżdżaniu byka rodeo. Swoje stoiska wystawią twórcy ludowi z regionu oraz lokalne firmy.

2.    Jak widać trwają prace przy renowacji elewacji świątyni parafialnej. Cała północna ściana została oczyszczona przez piaskowanie a teraz będzie mozolne uzupełnianie cegieł, fugi oraz odtwarzanie zniszczonych elementów. Baszta już została ukończona. Mamy nadzieję, że z Bożym błogosławieństwem i ludzką życzliwością podołamy temu zadaniu. Po odnowionej części widać, jak pięknie będzie wyglądać nasza świątynia parafialna. Prosimy Parafian, Rodaków i Przyjaciół naszego historycznego i królewskiego dziedzictwa Brześcia Kujawskiego o wsparcie dzieła odnowy. Ofiary na remont można składać u księży a najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii Brześć Kuj.: zaznaczając „na remont świątyni” czy „na cele kultu” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Szczególnie dziękujemy tym, którzy już wspierają a zwłaszcza regularnie...

3.    W sobotę 79 rocznica napadu Niemiec na Polskę i wybuchu II wojny światowej. Ofiary wojny oraz łagrów i gułagów polecać będziemy w szczególny sposób podczas kolejnego (4) nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi wyrządzone przez ludzi. O godz. 17,45 gromadzimy się w świątyni parafialnej i rozpoczynamy nabożeństwo i z figurą Matki Bożej Fatimskiej i różańcem procesjonalnie przechodzimy do świątyni Św. Michała Archanioła przed słynący łaskami obraz Matki Bożej Różańcowej i tam Msza św. i dalsza część nabożeństwa i procesjonalny powrót z modlitwą różańcową do świątyni parafialnej.

4.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, jak zwykle taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...

5.    W kancelarii jest kalendarz na 2019 rok do rezerwacji intencji mszalnych i rezerwacji terminów ślubów. Prosimy to czynić tylko w godzinach czynnej kancelarii (7,30-8,00; 16,00-17,30 a w sobotę 7,30-8,30). Jeszcze jedna uwaga w tym temacie. Jeżeli na przynajmniej dwa tygodnie przed terminem zarezerwowana intencja mszy św. nie zostanie potwierdzona to, w to miejsce, wyznaczymy intencję z mszy św. pogrzebowych. Bywa bowiem tak, że ktoś rok wcześniej czy kilka miesięcy wcześniej zarezerwował intencję w dość atrakcyjnym terminie i potem o tym zapomniał i mimo ogłoszeń o rezerwacji się nie zgłosił. Nie będziemy ogłaszać już rezerwowanych tylko na 2 tygodnie wcześniej wpiszemy intencję z mszy św. pogrzebowych.

6.    Za tydzień dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze. Programy na plakatach w gablocie przy świątyni.

7.    Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego pod hasłem „Podwyższyć Krzyż w Rodzinie”, która odbędzie się 1 września br. na Jasnej Górze.

8.    Jest jeszcze dostępny zaległy, poszerzony nr Siewu Brzeskiego a w nim m.in. Wydarzenia parafialne w tym fotorelacje z I-Komunii św., bierzmowania, wizytacji kanonicznej parafii, nawiedzenia figury Św. Michała Archanioła z góry Gargano, wizyty misjonarza z Kenii, z nabożeństw fatimskich i pierwszych sobót miesiąca. Fotorelacje z Bożego Ciała i innych uroczystości w parafii. Jak zwykle wieści ze szkół a szerzej z 85-lecia Zespołu Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W historiach brzeskich dr Krzysztof Optołowicz przekazuje informacje z 1767 r. o Nowym Młynie nad Zgłowiączką. Siew Brzeski do nabycia przed świątynią i w zakrystii... Nowy numer lipcowo - sierpniowy będzie przed przyszłą niedzielą.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Seweryny Łączkowskiej, l.92 z Rzadkiej Woli 15; +Jana Obrzazgiewicza, l.78 z Guźlina 44; +Janusza Wojtkowskiego, l.59 z ul. Krakowskiej 46; +Heleny Kwiatkowskiej, l.88 z ul. Kolejowej 54. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 26.08.2018 r.                    

·         Jakub Piotr Nowicki, zam. Pikutkowo, par. tut.                                                                                    
Patrycja Dorota Pawłowska, zam. Krowice, par. Lubraniec

·         Przemysław Mroziński, zam. Dobierzyn, par. Lubraniec                                                                       
Marika Kmieć, zam. Dobierzyn, poprz. Brześć Kuj. ul. Ciborowskiego
INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 26 SIERPNIA 2018   - NMP Częstochowskiej  -           
XXI Niedziela w ciągu roku (II/B)

 

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie   (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Genowefa Zientara – pg
             2/. + Elżbieta Modrzejewska – pg
 11.00   + Mirosława i Grzegorz Kuska, Katarzyna i Leon Rybak
 17.00
   + Anna Biernacka – pg                                          
                                                                
poza parafią x KW - + Władysława Rojewska – pg         

 

PONIEDZIAŁEK – 27 sierpnia 2018                       świętej Moniki

 

  7.00   1/. + Czesław Mikołajczyk R9              
            2/. + Marta Strzelecka – pg
18.00   1/. + Henryk Grzelak R10, Edward i Mirosław Balińscy, Franciszka i Zygmunt Grzelak
            2/. + Monika Wąsiniak - pg
            3/. + za duszę czyśćcową najbardziej opuszczoną

 

WTOREK – 28 sierpnia 2018              świętego Augustyna, biskupa

 

  7.00   +Jerzy Ptaszyński R17 i Marianna Ptaszyńska
18.00   1/. + Estera Siborowska R14 i Tadeusz Siborowski
            2/. + Stanisław Smól R36
            3/. + Tomasz Łanowski – pg       
            4/. + Kazimiera Kostecka – pg                                     

 

ŚRODA – 29 sierpnia 2018                       męczeństwo św. Jana Chrzciciela

 

  7.00   + Stanisław Niżyński – pg                                                  
18.00   1/. + Artur Jóźwiak /rezerwacja/
            2/. + Anna Budzińska – pg  
            3/. + Tomasz Łanowski
            4/. + Lucyna Pietrzak – pg

 

CZWARTEK – 30 sierpnia 2018                                                                                     

 

   7.00   + Franciszek, Joanna, Kazimierz, zm. z rodz. Budziszewskich                                         
 18.00   1/. + Róża i Kazimierz Budzyńscy
            
2/. + Protazy Osiński – pg
             3/. + Henryk Charęza – pg
             4/. + Józef Pączkowski

 

PIĄTEK – 31 sierpnia 2018                                                                   

 

  7.00   1/. + Stanisław Niżyński –  - pg  
            2/. + Jan i Genowefa Kozłowscy i zm. rodzeństwo Kozłowscy
18.00   1/. + Walentyna R5 i Edward Stanny i zm. z rodz. Stannych
            2/. + zm. z rodz. Kozłowskich /rezerwacja/
           
3/. + Józef i Waleria Ciupalscy, Anna, Aniela i Władysław Rokiccy

 

SOBOTA – 01 września 2018   bł. Bronisławy  (dzień imienin bp. Bronisława Dembowskiego)

 

  7.00   1/. + Władysława Rojewska – pg               
            2/. + Wojciech Skruszewicz – pg
17.00   Msza ślubna: Małgorzata Osińska i Dawid Kubiak
18.00   1/. + Bronisław Chlebiński - imieninowa
            2/. + Edward Golasiński – pg                     
            3/. + Barbara Słowińska – pg

 

NIEDZIELA – 02 września2018                     DOŻYNKI                           
XXII Niedziela w ciągu roku (II/B)

 

   7.00   + Zuzanna Bolek                                                                                            (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Marianna Masztalerska R4 /rezerwacja/
             2/. + Agata Przewozikowska – greg.1. – pg                                                                                                        
11.00   + Stanisław Jasiński                                                                                                                                                                
15.00   - Dziękczynna za tegoroczne plony i za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie                                                 
17.00   + Jan Kułakowski R11, Leontyna i Antoni Kułakowscy