31 października 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 31 października 2021 -  XXXI niedziela zwykła
   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Wczoraj (30.10.2021) Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski udzielił sakramentu bierzmowania naszym młodym 60 parafianom...

 

2. Można zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na których możemy zgłaszać wypominki. Można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej.

Wypominki

Dla przyjezdnych będzie także możliwość zgłoszenia wypominek jutro na cmentarzu, parafian prosimy jeszcze dziś....

 

3. We Wszystkich Świętych msze św. o 7,00 w kościele Św. Michała, o 9,00 w kościele parafialnym, o godz. 10,30 w kaplicy cmentarnej p.w. Miłosierdzia Bożego (int. zbiorowa za zmarłych) o 11,30 procesja po cmentarzu i wypominki modlitewne za zmarłych polecanych i o 12,00 msza św. przy krzyżu cmentarnym za wszystkich zmarłych. W tym dniu ofiarami na tacę wesprzyjmy jak zwykle nasze diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.

 

4. W Dzień Zaduszny msze św. w kościele parafialnym o 7,00, w kaplicy cmentarnej o 9,30 wypominki i msza św. zbiorowa za polecanych zmarłych, o 16,30 w kościele parafialnym Koronka do Miłosierdzia Bożego i wypominki a po nich o 17,00 msza św.

 

5. Dzisiejszym nabożeństwem różańcowym kończymy Maryjny miesiąc październikowy. Dziękujemy, że codziennie nasza okazała świątynia wypełniała się wiernymi, odmawiającymi różaniec.

 

6. W kościele parafialnym, w kaplicy Pokłonu Trzech Króli eksponowana jest część najciekawszych prac na konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec Kościoła naszej Ojczyzny - na wykonanie różańca z elementem narodowym lub nawiązującym do nauczania Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziś po mszy św. o 10,30 wręczenie twórcom pamiątek a dla 15 najlepszych nagród. Dziękujemy za dostarczone przepiękne prace, które można podziwiać... Nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych zamieścimy w Siewie Brzeskim.

 

7. Kończymy zaplanowane na ten rok prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. To dzieło dla pokoleń i zachowanie wierności dziedzictwa wiary i kultury. Teraz będzie trudniejszy etap, zapłata wykonawcom. Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Brzeskiego nie wystarczy. Zresztą dofinansowanie jest zawsze na określony procent wydatku. Część należności już zapłacono, następny rachunek w najbliższym czasie po odbiorze przez komisję z Konserwatorami Zabytków. Trzeba będzie dopożyczyć pieniędzy na uregulowanie rachunków bo ofiar od parafian na to dzieło na razie jest za mało a udział własny parafii jest procentowo określony jaki musi być. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

8. Dziękujemy za społeczną akcję Pamiętamy - Dbamy, polegającą na uprzątnięciu zapomnianych i zaniedbanych grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Szczególne uznanie dyrekcjom i pedagogom, harcerzom i uczniom obydwu szkół oraz panu burmistrzowi i urzędowi miejskiemu za wsparcie inicjatywy. Organizatorzy dziękują za zrozumienie tej akcji i za wykazane zaangażowanie.

 

9. Już od wielu lat Fundacja Leszczyńskich, Fundacja im. Króla Stanisława Leszczyńskiego "QUOMODO",  z królem Polski na czele w ostatnią sobotę i niedzielę października odnawia w brzeskich kościołach śluby królewskie Jana Kazimierza i zawierza naszą Ojczyznę Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski. Wczoraj było to w kościele Św. Michała Archanioła a dziś w kościele Św. Stanisława BM.

 

10. Zapraszamy kolejny raz parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) na pomoc misjom na Wschodzie, zgłoszenia do p. kościelnego Leszka Witkowskiego. Odbiór będzie 20 listopada o 9,30.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. + Kunegundy Piaskowskiej, l.89 z ul. 3 Maja 8, w środę (3.11) odbędzie się pogrzeb + Franciszki Przybysz, lat 82 z Rzadkiej Woli 1. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:

 


NIEDZIELA – 31 października 2021 - XXX Niedziela Zwykła
                  Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

  7.00  + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina Stanisław
           i Franciszek Kozłowscy, Mirosława Adamska,
           Czesław Matusik (kościół poklasztorny)
  9.00  + Mariusz Orliński R15
10.30  + Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
12.00  + Wanda i Kazimierz Bartczak, ich rodzice, rodzeństwo i bliscy
16.30  Różaniec
17.00  + Józef Budziński R11, Anna Bronisława i Jan Budzińscy i Kazimiera Ptaszyńska

poza parafią w Michelinie ks. Stanisław Mazurski: + Zofia Siedlecka

 

PONIEDZIAŁEK – 1 listopada 2021 - Uroczystość Wszystkich Świętych

  7.00  + Marta Franciszek Ewa Leszek Jan Henryk i zm. z rodz. Szareckich (kościół poklasztorny)
  9.00  + Marian i Stanisława Kowalewscy (kościół parafialny)

10.30 + W intencji zmarłych polecanych przez Parafian (w kaplicy cmentarnej): Sławomir Zieliński, Irena Piasecka, Bogdan i Elwira Czerwińscy, Kazimiera Partyka, Szczepan Kuligowski, Helena i Józef Kwiatkowscy, Stanisława Michał Zygmunt Stefan i Czesław Bladoszewscy, Anna Jarecka, Dariusz Mętlewicz, Marlena Kobus, Henryka i Tadeusz Bajerscy, Jan Trawczyński, Kazimierz Nowak, Genowefa Jaromirska, Salomea Hadrowicz, Marianna Marciniak, Zofia Kwiatkowska, Zbigniew Jarzębski, Wacława Chałupska, Marta Grabowska, Marta Stanna, Tadeusz Stanny, Wiktoria Kobus, Stanisława Rybicka, Marianna Jan i Walenty Rybiccy, Marianna i Stefan Grabowscy, Aleksandra Balcerzak, Wanda Ćwiklińska, Sylwester Piński

12.00  + W intencji zmarłych spoczywających na naszym
cmentarzu, bliskich spoczywających na innych cmentarzach
i wszystkich wiernych zmarłych i (Msza przy krzyżu)

 

WTOREK – 2 listopada 2021 - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

  7.00  + Albin Szczepaniak – pg
  9.30  + W intencji wszystkich zmarłych i zmarłych polecanych przez Parafian (w kaplicy cmentarnej)
Józefa i Grzegorz Banaszewscy, Irena i Władysław Kitrys, Barbara Chojnacka, Protazy Osiński, Genowefa i Stanisław Durmowicz, Stefan Legumina, Czesława Betlińska i zm. z rodz. Królikowskich /rez./ , Marlena Kobus, Czesława Betlińska, Mieczysław Wałęsa, Sabina i Wojciech Przekwas, rodzice Jerzy i Longina Dorsz, Marta Franciszek i zm. z rodz. Szareckich, Henryka i Tadeusz Bajerscy

16.30  Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00  1/. + Monika Obrębska
          2/. + Bronisław R15 i Helena Chlebińscy

poza parafią w Michelinie ks. Stanisław Mazurski: + Zofia Siedlecka

 

ŚRODA – 3 listopada 2021

  7.00  + Jadwiga Kapelińska – pg
16.30  Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00  1/. + Marianna Radomska R15 i dziadkowie Pomorscy
          2/. + Stanisław Kaczmarek R4

poza parafią w Michelinie ks. Stanisław Mazurski: + Zofia Siedlecka

 

CZWARTEK – 4 listopada 2021 - wsp. św. Karola Boromeusza

  7.00  + Włodzimierz Chojnacki
16.30  Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00  1/. + Irena Wódkowska – pg
          2/. + Bogusław Golasiński – pg
          3/. + Bożena Szymańska – pg

poza parafią w Michelinie ks. Stanisław Mazurski: + Zofia Siedlecka

 

PIĄTEK – 5 listopada 2021 - I Piątek miesiąca

   7.00  +Zofia Kwiatkowska – pg
16.00 + Marian Franczyk – pg
16.30  Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00  1/. + Zofia Katolik – pg
          2/. + Dziękczynno Błagalna w int. Zofii Drzewieckiej
                    z rodziną z racji 80 rocznicy urodzin

poza parafią w Michelinie ks. Stanisław Mazurski: + Zofia Siedlecka

 

SOBOTA – 6 listopada 2021 - I Sobota miesiąca

   7.00  1/. + Kazimiera Partyka – pg
16.30  Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00  1/. + w int. Kół Żywego Różańca i „Margaretek”
          2/. + Jacek Czynsz – pg
          3/. + Lech Drożdżewski R3

 

NIEDZIELA – 7 listopada 2021 - XXXII Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Dziękczynno Błagalna w 35 r. ślubu Joanny i Juliusza Kamińskich
  9.00  1/. + Bolesław Szczap – pg
          2/. + Leon Martwicki R16 i Kazimierz Martwicki R3
10.30  + Zofia Kwiatkowska – pg
12.00  + Wojciech Stępiński – pg
16.30  Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00  + Piotr Jaroszewski – pg