Pierwsza Komunia Święta 2021

Ponownie w tym roku, ze względów pandemicznych, uroczystości pierwszokomunijne odbyły się w ograniczonej oprawie liturgicznej i podziałem na trzy grupy. Nie chcieliśmy odkładać na termin późniejszy, bo nigdy nie wiadomo co rządzący światem jeszcze wymyślą. W sobotę 01 maja o godz. 12,00 przystąpiły dzieci ze Szkoły nr 2 a w niedzielę 02 maja dzieci ze Szkoły nr 1, o 10,30 kl. IIIb a o godz. 12,00 kl. IIIa. Dzieci ze Szkoły nr 1 przygotowała p. Irena Narewska a dzieci ze Szkoły nr 2 ks. Krzysztof Góralski. Msze św. pierwszokomunijne sprawował proboszcz ks. prał. Ireneusz Juszczyński.   

Do Pierwszej Komunii Świętej w roku 2021 przystąpili: Aleksińska Julia SP2, Badyński Alan SP2, Bartkowiak Amelia SP2, Biernacki Jakub SP1, Bruzda Oliwia SP2, Czerwińska Natalia SP1, Czerwiński Mikołaj SP1, Czerwiński Wiktor SP 1, Domagalski Brajan SP1, Drożdżewska Alicja SP1, Dziedzic Szymon SP2, Głowacki Iwo SP2, Goździecka Adrianna SP1, Gralewski Bartłomiej Przemysław SP1, Gregor Nikola Alicja SP1, Grzelak Jakub SP2, Jabłońska Lena SP1, Janusz Barbara SP1, Kalinowska Nikola SP1, Kaźmierski Witold SP1, Kleparski Mikołaj SP1, Kłonowski Krzysztof SP1, Kobus Krzysztof Piotr SP1, Kołata Masaniec Wiktor Janusz SP1, Konarski Kacper Filip SP1, Koncikowska Alicja SP1, Kuczyński Bartłomiej SP2, Kruszyńska Maja SP1, Lechus Antoni SP1, Lepa Oskar SP2, Lewandowski Jakub SP2, Małaszyn Jagoda SP1, Marmurowicz Bartłomiej SP1, Mularczyk Adam SP1, Musiał Amelia SP1, Musiał Michał SP2, Nowakowska Weronika SP1, Nyklewicz Patryk SP2, Pączkowski Jakub SP2, Pijanowska Zofia SP1, Podlewska Kaja SP1, Przewozik Gabriela SP1, Rakowska Julia SP2, Rogiewicz Aleksandra SP1, Sekretarski Wiktor SP1, Sieradzka Julia SP1, Sikorska Amelia SP1, Sikorski Wiktor SP2, Skierska Agata SP2, Skrocki Colin SP2, Sudomir Kaja SP1, Świątek Natalia SP2, Szczerbiak Maksymilian Maciej SP1, Szczupakowska Oliwia SP1, Szymańska Nikola SP1, Urbański Kacper SP3, Włocławek, Urbańska Maja SP1, Urbańska Nadia Marta SP1,Wachowska Antonina SP1, Wiecha Dominika SP1, Wyrwa Szymon Rafał SP1,Zawitowski Kacper SP1,Żelazek Hanna SP1, Żydczak Wiktoria Maria SP1

Do Pierwszej Spowiedzi dzieci przystąpiły 30 kwietnia w piątek. Biały Tydzień przebiegał:  Poniedziałek, 03.05.21. - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. było wręczenie dzieciom pamiątkowych obrazków komunijnych. Wtorek, 04.05.21. - w procesji darów dzieci złożyły przyrzeczenia abstynenckie. Środa, 05.05.21. - była dniem dziękczynienie za rodziców i chrzestnych. Czwartek, 06.05.21. - to dzień misyjny. Dzieci składały na tacę dobrowolną ofiarę na cele misyjne. Piątek, 07.05.21. - to pierwszy piątek miesiąca, zawierzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i poświęcenia prezentów komunijnych. Sobota, 08.05.21. - to dzień zawierzenia patronowi naszej parafii Św. Stanisławowi BM. Niedziela, 09.05. 21. - dzień odpustu parafialnego. Msza św. o godz. 12:00. Dziewczynki w procesji z koszyczkami wypełnionymi kwiatkami sypały przed Najświętszym Sakramentem a chłopcy zaangażowali się do asysty.    
Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowania dzieci, zwłaszcza niektórym rodzicom. Ks. Proboszcz dziękuje także za ofiarę 1000 zł. na inwestycje prowadzone w naszej parafii.