Wielka Sobota 2021

Wielka Sobota - 03.04.2021 - adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8,00 do 22,00.
Święcenie  pokarmów w Wielką Sobotę od 9,00 do 12,00 co pół godziny w kościele a kwadrans przed godziną i kwadrans po godzinie przed świątynią przy krzyżu misyjnym dla tych, co bardzo lękają się większych zgromadzeń oraz o 16,45 i 17,15 a w świątyni o 17,30 i 18,00. Ofiary składane przy poświęceniach pokarmów przeznaczone są na dzieła charytatywne w parafii.

Wigilia Paschalna w sobotę rozpoczęła się o godz. 19,00 obrzędem poświęcenia ognia. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni - liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Eucharystia - uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22,00. Dziękujemy pszczelarzom, panom Edwardowi Stefaniakowi i Ryszardowi Zaparuszewskiemu, którzy podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku ofiarowali woskowy paschał do naszej świątyni. Jest okazały i pięknie wykonany. Serdeczne dzięki.