6 czerwca 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 6 czerwca 2021 - X niedziela okresu zwyk. - B/I

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w naszej parafii...


2. Dziś ks. Paweł Śmigiel ma 50 urodziny a jutro 18-rocznicę święceń kapłańskich. Mszę św. dziękczynną sprawował będzie dziś o godz. 9,00. Jubilata otaczamy modlitwą i życzymy mu wielu łask Bożych.


3. Jutro Ks. Bp Krzysztof Wętkowski oficjalnie przejmuje rządy w naszej diecezji, uroczysty ingres do katedry odbędzie 19 czerwca o g. 11,00. Otaczajmy naszego Biskupa modlitwą, by Jego posługa Ludowi Bożemu naszej diecezji była jak najowocniejsza.


4. Bardzo ładnie przebiegła procesja Bożego Ciała. Dziękujemy osobom zaangażowanym w dekoracje ołtarzy czy dokładających swój grosz na kwiaty a byli to: mieszkańcy Rzadkiej Woli wraz z OSP Rzadka Wola; strażacy OSP Brześć Kuj. i pracownicy urzędu miejskiego,  mieszkańcy ulicy i bloków ul. Nowej; rodzice dzieci przygotowujących się w przyszłym roku do I-Komunii Św., ministranci  oraz członkowie Odnowy w Duchu Św. Jak zwykle na wysokości zadania stanęła cała asysta z p. Joanną na czele. Szczególne podziękowanie paniom w kujawskich i ludowych strojach niosących feretrony. Dziękujemy strażakom OSP ze wszystkich jednostek z pocztami sztandarowymi i niosących baldachim oraz panom elegancko prowadzącym kapłana w czasie procesji. Szczególne podziękowanie dla naszej brzeskiej orkiestry z BCKiH,  księżom wikariuszom Krzysztofowi i Pawłowi za czuwanie nad całością, ks. Pawłowi także za głębokie refleksje przy każdym ołtarzu,  ks. prał. Stanisławowi Mazurskiemu za aktywny udział oraz wszystkim uczestnikom. Panu Leszkowi Witkowskiemu za organizacyjne objęcie całości, p. Marcinowi Czynszakowi za oprawę muzyczną, paniom katechetkom Małgorzacie Kruszczyńskiej i Irenie Narewskiej za przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów i chłopców do asysty. Dziękujemy Państwu Bartoszewskim z Pikutkowa za brzozy do ołtarzy a p. Piotrowi Humańskiemu z Rzadkiej Woli za ich przywiezienie. Cieszy, że było pięknie, godnie i normalnie jak bywało w przeszłości.


5. Trwa do czwartku oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół świątyni po Mszy św. o 18,00. W zakończenie oktawy Bożego Ciała, Komunia Św. Rocznicowa o  g. 18,00. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała uroczysta procesja kończąca obchód tego święta. Na wieczorną liturgię przynosimy do poświęcenia wianki splecione z tegorocznych  kwiatów i ziół leczniczych, by prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych pól i sadów, łąk i lasów, aby wydały obfite owoce dla naszego dobra. Zapraszamy o ile możliwe pełną asystę. Postarajmy się zachować tradycję plecenia wianków i uczmy tego młodych. Na zaangażowanych w asystę czekają w czwartek miłe niespodzianki.


6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze św. o 7,00 i 18,00. Zapraszamy. W tym dniu nie ma obowiązku postu, jest dyspensa papieska.


7. Za tydzień Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy


8. Na stoliku pod chórem jest jeszcze do nabycia nowy 220 numer naszego miesięcznika "Siew Brzeski", tygodnik "Idziemy" i inna prasa katolicka. Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku. 


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Wiesławy Antczak, l.82 z ul. Radziejowskiej 10a; +Ireneusza Polnisiaka, l.60 z ul. Krakowskiej 100; w poniedziałek będą pogrzeby: + Karola Polaka, l.87 z ul. Rybaki 11 i +Włodzimierza Chojnackiego, l.73 z ul. Nowej 4. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 06.06.2021 r.


• Tomasz Gil, zam. Poznań ul. Smolna 13F

Aleksandra Operacz, zam. Poznań ul. Smolna 13F


• Maciej Mosakowski, zam. Szpiegowo 50a par. Grochowalsk 

Ewelina Jankowska, zam. Brześć Kuj. ul. Kujawska 5


• Sławomir Kozłowski, zam. Włocławek ul. Fredry 8, par. Św. Maksymiliana

Dorota Płoszaj, zam. Rzadka Wola 33


• Mariusz Paweł Osiński, zam. Stary Brześć 1

Joanna Alicja Berkowska, zam. Wieniec ul. Parkowa 52


• Damian Popielarek, zam. Wieniec ul. Sadowa 13

Mariola Modrzejewska, zam. Rzadka Wola Parcele 11


• Krzysztof Kubik, zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36

Patrycja Olszczyńska, zam. Przedecz ul. Sienkiewicza 25 

INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA - 6 czerwca 2021 - X Niedziela Zwykła, rok B/I 

                                                                             

   7.00  + Irena Piasecka (ur.) – pg

   9.00  1/. + Piotr Jaroszewski – pg 

            2/. + Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże 

błogosławieństwo dla Ks. Pawła z racji 50 r. urodzin  i 18 r. święceń kapłańskich

 10.30  + Edward Żywica R1

 12.00  + Tadeusz i Grzegorz Rudalscy, Janina i Władysław  Fabisiak

 17.00  + Marcin Biesiadziński – pg 


PONIEDZIAŁEK – 7 czerwca 2021    

   7.00  1/. + Janina Grzelak – pg 

            2/. + Teresa Chmielewska – pg 

 18.00  1/. + Anna Biernacka R4

            2/. + Bogusław Golasiński – pg 


WTOREK – 8 czerwca 2021 - wsp. św. Jadwigi Królowej

   7.00  + Marta Anna Grabowska – pg

 18.00  1/. + Emilia Stanisław i Wincenty Kottas

            2/. + Halina Osińska – pg 

            3/. + Bogdan Nowakowski – pg 


ŚRODA – 9 czerwca 2021                   

   7.00  +  Grażyna Kubiak – pg 

 18.00  1/. + Józef Kubajka R9

            2/. + Bogdan Czerwiński – pg 

            3/. + Józef Wiliński – pg 


CZWARTEK – 10 czerwca 2021        

   7.00  1/. + Ryszard Żydczak – pg 

            2/. + Jan Gołębiewski – pg 

 18.00  1/. + Czesław Malczewski – pg 

            2/. + Bogumił Kamiński – pg 

            3/. + O Boże Błogosławieństwo dla dzieci przystępujących  do Komunii rocznicowej


PIĄTEK – 11 czerwca 2021 - Najświętszego Serca Pana Jezusa - uroczystość

   7.00  + Roman Jarecki R2 i Anna Jarecka

 17.00  ślubna: Michał Kalinowski i Monika Durmowicz

 18.00  1/. + Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marii  i Przemysława z racji 18 r. urodzin

            2/. + Tadeusz Budziszewski – pg 

            3/. + Stanisław Gotówka – pg 


SOBOTA – 12 czerwca 2021 - wsp. Niepokalanego Serca NMP

   7.00  + Elżbieta Maćkowiak 

 18.00  1/. + Jan i Władysława Błaszczyk

             2/. + Maria Świątkiewicz – pg 

            3/. + Eugeniusz Bronikowski – pg 


NIEDZIELA13 czerwca 2021 - XI Niedziela Zwykła, rok B/I

   7.00  +  Jerzy Ciupalski – pg

   9.00  1/. + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

            2/. + Wiesław Przewozikowski, Anna i Jan Niezgoda

 10.30  + Wojciech Stępiński – pg 

 12.00  + Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże  Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Elżbiety i Andrzeja Nowickich z racji 33 r. ślubu

 17.00  + zbiorowa za wstawiennictwem MB Fatimskiej: + Stanisław Kowalewski, Ewa Szymczak, Józef Ziółkowski, Małgorzata Słowińska, Jarosław Tomczak, Genowefa Gożycka, Józefa Ładzińska, Jolanta Jarecka R8, Ryszard Żydczak, Jan Gołębiewski, Halina Osińska, Halina Danielewska, Zygmunt Strunk, Janina Grzelak, Kazimiera Partyka, Józef Wiliński, Marianna Marciniak, zm. z rodz. Wojciechowskich i Małkiewiczów, Krystyna Kuligowska, Wojciech Opasiak, Marianna Matuszewska, Czesław Beczek, Berta Ryszewska, Alina Jóźwiak, Albin Szczepaniak, zm. z rodz. Góralskich i Borkowskich.