23 Maja 2021 - Ogłoszenia

Ogłoszenia - 23 maja 2021 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - B/I

1.    W piątek 21 maja minęła 60 rocznica święceń kapłańskich ks. prał. Stanisława Mazurskiego. Dziś w naszej świątyni o godz. 12,00, w Jego pierwszej placówce duszpasterskiej będzie sprawował uroczystą Mszę św. dziękczynną. Księdza Prałata, gorliwego kapłana wspierającego nas ciągle posługą sakramentalną, otaczamy życzliwą wdzięcznością i modlitwą zacnego Diamentowanego Jubilata. Im większa rocznica, tym określenie bardziej szlachetne symbolizujące wartość jubileuszu. Ksiądz Prałat ciągle nas zaskakuje sprawnością fizyczną, mądrością i gorliwością.

2.    Przez cały maj nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele i święta po Mszy św. o 17,00.  Zachęcamy także do kontynuowania  nabożeństw przy figurach i krzyżach.

3.    Za półtora tygodnia Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Procesja Eucharystyczna również w tym roku w wersji trasy krótszej, czyli tylko wokół Placu Łokietka. Plac będzie nagłośniony i bez problemu będziemy mogli uczestniczyć w każdym miejscu na Skwerze Miejskim. I-ołtarz prosimy by przygotowali mieszkańcy Rzadkiej Woli wraz z OSP Rzadka Wola; II-ołtarz od strony Urzędu Miejskiego - strażacy OSP Brześć Kuj. i pracownicy urzędu (tak pięknie zrobili to w roku ubiegłym i warto im powierzyć jeszcze raz); III-ołtarz przy Figurze Matki Bożej przed plebanią o przygotowanie prosimy mieszkańców ulicy i bloków ul. Nowej; IV - ołtarz przy krzyżu misyjnym przed świątynią - rodzice dzieci przygotowujących się w przyszłym roku do I-Komunii Św., ministranci  oraz członkowie Odnowy w Duchu Św.  W piątek 28 maja po mszy św. o 18,00 spotkanie przedstawicieli ubierających ołtarze z księżmi z celu omówienia symboliki. wcześniejsze konsultacje z ks. P. Śmiglem (ołtarz II i III). i ks. K. Góralskim (ołtarz I i IV)

4.    Komunia Św. Rocznicowa planowana jest w czwartek 10 czerwca o g. 18,00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Spotkanie z rodzicami tych dzieci dziś po mszy św. 10,30.

5.    Dziś przed świątynią jest do nabycia nowy 220 numer naszego miesięcznika "Siew Brzeski" a w nim m.in.: przedstawienie nowego biskupa naszej diecezji Krzysztofa Wętkowskiego, wydarzenia parafialne i lokalnego środowiska ilustrowane zdjęciami, zmarli kapłani i parafianie brzescy, wieści ze szkół, w historiach o bitwie pod Chocimiem, na końcu informacja o uroczystościach Pierwszej Komunii Świętej. Pod chórem jest do nabycia tygodnik "Idziemy" i inna prasa katolicka. Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Marianny Marciniak, l.91 z ul. Polnej 25 (poprzednio zam. ul. Traugutta 12), w poniedz. pogrzeb +Ryszarda Wyrwy, l.65 z Włocławka, we wtorek +Marii Wizner Kamińskiej, l.73 z Wrocławia . Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz ostatnio zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 23.05.2021 r.

•    Radosław Podufalski, zam. Brześć Kuj. ul. Piaskowa 13
Magdalena Kruszka, zam. Brześć Kuj. ul. Piaskowa 13

•    Kamil Piotr Budziszewski, zam. Guźlin 15 par. Brześć Kuj.
Weronika Mularska, zam. Guźlin 15 d. Dębniki par. Kowal.

•    Piotr Andrzej Janart, zam. Włocławek ul. Płowiecka 7a
Halina Teresa Wiśniewska, zam. Pikutkowo 17.

•    Tomasz Gil, zam. Poznań ul. Smolna 13F

7.00  + Stanisława Łaszkiewicz – pg
18.00  1/. + Leokadia Krygier
          2/. + Henryk R20 i Helena Glonek
         3/. + zbiorowa w Dzień Matki: + Helena Ciesielska, Irena Piasecka, Sylwester i Teresa Lewandowscy, Helena Walczak, Jerzy Ciupalski, Małgorzata Słowińska, Genowefa Gożycka, Hieronim Ładziński, Józefa Ładzińska, Grzegorz Ptaszyński, Ryszard Żydczak, Jan Gołębiewski, Jadwiga Osińska, Marian Franczyk, Halina Osińska, Zofia Katolik, Barbara Golasińska, Jan i Helena Czerwińscy, Józefa i Andrzej Woźniak, Elżbieta Tomczak, Marianna Kurpińska, Kazimiera Dąbrowska, Halina Danielewska, Barbara Zielińska, Honorata i Alojzy Ćwiklińscy, Janina Grzelak, Danuta Kaczmarek, Kazimiera Partyka

CZWARTEK – 27 maja2021 - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

7.00  1/. + Regina Urbańska (ur.)
          2/. + Marianna Matuszewska – pg
 18.00  1/. + Dariusz Budziszewski – pg
           2/. + Anna Wilińska – pg

PIĄTEK –28 maja2021