2 Maja 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 2 maja 2021 - V Niedziela Wielkanocna -  B/I
            

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1. Z dniem 27 kwietnia 2021 roku Papież Franciszek mianował Biskupa Krzysztofa Jakuba Wętkowskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej nowym Biskupem Włocławskim. Na tę nominację diecezja nasza czekała od 10 grudnia 2020 roku. Wspomagajmy naszego biskupa Krzysztofa modlitwami, aby nowym zadaniom, jakie przed nim stają sprostał dla chwały Bożej i zbawienia ludu bożego naszej diecezji

 

2. Papież Franciszek przekazał, że beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00 Podczas uroczystości będzie obecny kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który "dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego". Beatyfikacja Prymasa 1000-lecia miała odbyć się w czerwcu ubiegłego roku. Proces został jednak zawieszony ze względu na pandemię.

 

3. Dziś Uroczystości I Komunii Św. dzieci naszej parafii. Wczoraj 01 maja o godz. 12,00 była dzieci ze Szkoły nr 2 a w dzisiejszą niedzielę w dwóch grupach przystępują dzieci za Szkoły nr 1. O godz.10,30 z kl. IIIb a o godz. 12,00 z kl. IIIa.

 

4. Z uwagi na Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych spotkanie modlitewne kół Żywego Różańca będzie wyjątkowo w poniedziałek 10 maja po mszy św. o g. 18,00. Zapraszamy.

 

5. Za tydzień (09.05) uroczystość odpustowa Św. Stanisława BM, suma o godz. 12,00.  Uroczystość Patronalna Św. Stanisława BM przypada w sobotę 08 maja ale tradycją jest uroczystość odpustowa w niedzielę po Uroczystości Patrona. Zatem przez dwa dni będziemy świętować. Msze św. w sobotę będą o godz. 7,00; 9,00 (dzieci pierwszokomunijne); 16,00; 18,00. Z racji licznych próśb o msze św. w uroczystość Św. Stanisława (sobota) będzie o godz. 18,00 msza św. z intencjami zbiorowymi, za wstawiennictwem Św. Stanisława BM naszego Patrona, zatem można do czwartku zgłaszać intencje na sobotnią Mszę św. (na 08 maja). W przyszłą niedzielę porządek zwyczajny: 7,00; 9,00; 10,30; 12,00 (suma); 17,00. Po sumie procesja wokół świątyni z Najświętszym Sakramentem i Relikwiami Św. Stanisława BM, na którą zapraszamy asystę. Sumą odpustową dzieci pierwszokomunijne kończą swój biały tydzień.

 

6. Sobota (08.05) jest w naszej parafii także dniem całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie po Mszy św. o 7,00 na ołtarzu Św. Anny a zakończenie nabożeństwem majowym o 17,30 (wyjątkowo przed mszą św.). Zachęcamy aby znaleźć chwilę czasu dla Pana Jezusa...

 

7. Przez cały maj nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele i święta po Mszy św. o 17,00.  Zachęcamy do nabożeństw także przy figurach i krzyżach... Prosimy również o zadbanie o figury i krzyże przydrożne.

 

8. Dziś pierwsza niedziela miesiąca -  taca na cele inwestycyjne w naszej parafii. W tym roku będziemy realizować kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). Jest to jeszcze ogrom powierzchni i koszty też ogromne. Nie wiemy jeszcze czy i ile będzie dofinansowania  z Ministerstwa Kultury, Urzędu Marszałkowskiego czy Gminy ale w przypadku dofinansowania udział własny parafii musi też być niemały. Marzy nam się ukończenie w tym roku całej elewacji ale trudno dziś wszystko przewidzieć. Robimy etapami. Nasza świątynia i jej pięknieje.

 

9 Kontynuowana będzie także konserwacja zabytków ruchomych  Prace przy zabytkach są bardzo kosztowne, muszą je robić uprawnieni konserwatorzy i wymagają przygotowania wielu dokumentacji. Marzy nam się też renowacja gotyckich rzeźb Pokłonu Trzech Króli z pracowni Wita Stwosza, przynajmniej rozpoczęcia w tym roku prac. To jest nasz skarb kultury, jaki posiadamy. Będzie trudno ale mimo wszystko Ksiądz Proboszcz jest optymistą, że parafianie i rodacy wesprą.

 

10. W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 16,30 a msze św. o 17,00 i 18,00.

 

11. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka i są do nabycia wcześniejsze numery Siewu Brzeskiego. Ofiarę za prasę składamy do puszki znajdującej się przy stoliku. Na trzecią niedzielę maja planujemy nowy numer Siewu Brzeskiego, prosimy składać materiały do niedzieli 09 maja.

 

12. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i narodowe święto 230-rocznicy Konstytucji 3 Maja. Msza św. w int. Ojczyzny i w int. strażaków naszej gminy będzie o godz. 9,00.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: + Łucji Beczek, l.74 z ul. Radziejowskiej 20 i + Doroty Ziółkowskiej, l.63 ze Starego Brześcia 14G. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 02.05.2021 r.

•    Krystian Szarecki, zam. Włocławek Par. Ducha Świętego
Sylwia Wożniak, zam. Brześć Kujawski, par. tut.

•    Michał Krzysztof Kalinowski, zam. Miechowice 4
Monika Durmowicz, zam. Miechowice 4, oboje par. tut.

•    Paulina Rydzyńska, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 30a
Dariusz Przespolewski, zam. Zawał, par. DobrzejewiceINTENCJE MSZALNE:

 


NIEDZIELA – 2 maja2021 - V Niedziela Wielkanocy - I niedziela miesiąca

   7.00  + Ewa Szymczak – pg
   9.00  1/. + Mariusz Kowalski R4
           2/. + Marianna Kamińska – pg
           3/. + Andrzej Musiński – pg
10.30  - I Komunia Święta – Msza w int. dzieci i rodziców, SP1, 3b
12.00  - I Komunia Święta – Msza w int. dzieci i rodziców, SP1, 3a
17.00 + Zygmunt i Zdzisław Gożyccy, Józef Osiński, Genowefa Gożycka


PONIEDZIAŁEK – 3 maja 2021 - uroczystość NMP, Królowej Polski

9.00  1/. + w int. Ojczyzny i strażaków
        2/. + Genowefa R27Andrzej Juszczyńscy, Ryszard, Władysława Wacława Zenona i Czesław
10.30  + Ryszard Żydczak – pg
12.00  + Marcin Biesiadziński
17.00  1/. + Zygmunt (im.) i Władysława Rojewscy /rez./
          2/. + Zdzisław R18 Tomasz Stanisława i Stanisław Jędrzejczakowie


WTOREK – 4 maja 2021wsp. św. Floriana

   7.00  + Hieronim Ładziński – pg
 18.00  1/. + Dariusz Mętlewicz – pg
           2/. + Wacława Przewozikowska – pg
           3/. + Bogdan Nowak – pg


ŚRODA – 5 maja2021

  7.00  + Barbara Golasińska – pg
18.00  1/. + Sławomir Zieliński – pg
          2/. + Janina Jaworska – pg
          3/. + Albin Szczepaniak – pg


CZWARTEK – 6 maja2021święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

   7.00  1/. + Grzegorz Ptaszyński – pg
           2/. + Stanisław Najlepszy – pg
 18.00  1/. + Anna Wilińska R1
           2/. + Stanisław Kowalewski – pg


PIĄTEK – 7 maja2021I Piątek miesiąca

   7.00  1/. + Mirosław Iżycki – pg
           2/. + Lucjan Broniewicz R10
 17.00  + Wojciech Jadwiga iWładysław Rosińscy
 18.00  1/. + Stanisława Uniżycka
           2/. + Jan Helena i Jan Ciemny


SOBOTA – 8 maja2021uroczystość św. Stanisława, BM

7.00  +  Alina Jóźwiak – pg
9.00  1/. + Stanisław Kowalewski (im.) – pg
        2/. + Irena Podemska – pg
16.00  1/. + Stanisława i Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
          2/. + Stanisława Hadrowicz (im.)
18.00 1/. + zbiorowa za wstawiennictwem św. Stanisława: + Berta Ryszewska, Irena Wódkowska, Władysław Borkowski, Elżbieta Tomczak, Mirosław Koziński, Czesław i Łucja Beczek, Stanisława Rybicka, Stanisław Gotówka, Bogdan Nowakowski, Halina Danielewska, Eugeniusz Bronikowski, Krystyna Kuligowska, Wojciech Opasiak, Marianna Kurpińska, Marianna Matuszewska, Zofia Kwiatkowska, Marta i Stanisław Chaberscy, Maria Chaberska i FranciszekKrużyński, Bogumił Radecki, Władysław Łukomski, Wanda i Wiesław Jasieniccy, Mirosława i Stanisław Baszewscy, Stanisława i Antoni Przymirscy, zm. z rodz. Chaberskich, Genowefa Andrzej Ryszard Władysława Wacława Zenona Krystyna Czesław i zm. z rodz. Juszczyńskich i Małkowskich, Lucjan Broniewicz R10, Stanisława Bernard Helena i Tadeusz Pańka, zm. rodzice dziadkowie i chrzestni, bliższa i dalsza rodzina, Bożena Jackowska, Stanisław Balcerak i Aleksandra Balcerak, Stanisław Kaczmarek, Sabina i Stanisław Szareccy, Andrzej i zm. z rodz. Wiśniewskich, Stanisław i Krystyna Polakowscyo szczęśliwe urodzaje i zbiory, o nawrócenie i zgodę w rodzinie
2/. + Dziękczynno błagalna w 13 urodziny Jakuba i Boże błogosławieństwo dla Stanisława z racji imienin


NIEDZIELA – 9 maja2021 - VI Niedziela Wielkanocy

   7.00  + Halina Łączkowska R22 i zm. z rodz. Łączkowskich
   9.00  + Stanisław i Dariusz Rogiewicz
10.30  + Izydor Żydczak (im.) i Sławomir Walczak
12.00  1/. + za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
          2/. + Wojciech Stępiński – pg
17.00 + Stanisław Krzos R9