18 marca - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 18 marca 2012r.
- IV niedziela Wielkiego Postu - rekolekcje wielkopostne

1. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

2. Od dziś do wtorku rekolekcje wielkopostne w parafii (18-20 marca). Nauki rekolekcyjne głosi Ks. prof. dr hab. Jerzy Pałucki z Lublina, kapłan naszej diecezji, którego już gościliśmy w par. przed kilku laty. Nasz rekolekcjonista poprosił zgromadzenia zakonne i osoby indywidualne w różnych częściach świata, by modliły się w intencji naszej parafii i owocności tych rekolekcji. Bardzo dziękujemy. Program zamieściliśmy w marcowym Siewie Brzeskim, dostępny jest też na stronie internetowej Parafii – www.parafia-brzesc.pl. Podajemy także dziś ... (program)

3. Zachęcamy do modlitwy w intencji owocnych rekolekcji w parafii. Prosimy także chorych o ofiarowanie swoich modlitw i cierpień w tej intencji

4. Jutro uroczystość Św. Józefa Patrona naszej diecezji i Patrona Kościoła...

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.16,30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16,30. Uczestniczący w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej mogą zyskać odpust.

6. Nadal zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i przedszkola na scholę dziecięcą w czwartek na godz. 16.00 do domu Sióstr Elżbietanek. Istniejąca schola młodzieżowa ma spotkania w piątki po wieczornej Mszy św. Zapraszamy chętnych

7. Komunia Św. Rocznicowa tradycyjnie w W. Czwartek. W rekolekcje jest ostatni termin zgłaszania zamówień na Pismo św. dla tych dzieci (u katechetki p. Małgorzaty)

8. Przed świątynią u ministrantów jest jeszcze do nabycia marcowy numer Siewu Brzeskiego (nr 117) a w nim m. in. ... wydarzenia parafialne par. brzeskiej i wienieckiej, rozważanie wielkopostne i konferencję dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, wieści ze szkół, relacja z wręczenia nagrody im. Bp. R. Andrzejewskiego, art. o sanktuariach kujawskich, art. z historii brzeskich, zarządzenie Ks. Bp Ordynariusza, że od roku szkolnego 2012/2013 dzieci do I-Komunii będą przystępować w klasie III a nie w II. Na ostatniej stronie jest program rekolekcji wielkopostnych. Jak zwykle prz  y nabywaniu składamy ofiarę na cele wydawnicze. W zakrystii jest bieżący nr Przewodnika Katolickiego i pozostała prasa katolicka

9. Tradycją Niedzieli Palmowej w Brześciu Kuj. jest konkurs palm. Także w tym roku planowany jest w Niedzielę Palmową (01 kwietnia) konkurs na najpiękniejsze i największe palmy (z nagrodami). Procesja ma u nas przecież szczególną oprawę.

10. Tradycją Niedzieli Palmowej jest już u nas w Brześciu Kuj. piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, wioski, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury. Jeżeli ktoś chciałby gałązek tuj lub bukszpanu do przygotowania palm to niech zgłosi to wcześniej ks. proboszczowi. Zachęcamy do podjęcia przygotowań.

11. Palmy na konkurs przynosimy do kościoła poklasztornego w piątek, najpóźniej w sobotę przed niedzielą palmową do g.9,00, aby komisja mogła je spokojnie już w sobotę ocenić. Do palmy przyczepiamy kartkę z informacją, kto jest jej twórcą (sołectwo, klasa, grupa, rodzina czy indywidualna osoba, dobrze byłoby podać nazwiska głównych twórców). Przy indywidualnych prosimy o ewentualne podanie także wieku twórcy i adres.

12. W najbliższą sobotę 24 marca 2012 organizowany jest wyjazd-pielgrzymkowy do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na wieczernik Królowej Pokoju. Wyjazd z Brześcia Kuj. o 8,30. W drodze powrotnej uczcimy relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Sankt. przy tamie na ul. Płockiej. Koszt wyj. ok. 20,- zł. Zapisy do wtorku w kancel. par. lub u p. Teresy Ochmańskiej w Kąkowej Woli (tel. 54/252 15 75)

13. Dziś po Mszy św. o 10,30 rozprowadzane będą szaty liturgiczne dla dzieci pierwszo-komun.

14. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek..

 

Zapowiedzi przedślubne - 18.03.2012r.

* Damian Jarosław Popławski, stanu wolnego, zam. Brześć Kuj. ul. I-Armii Wojska Polskiego 31
Sylwia Ziółkowska, stanu wolnego, zam. Osięciny ul. Mickiewicza 9/5
* Michał Okulski, kawaler, zam. Inowrocław  ul. E. Plater 8/13
Anna Makowska, panna, zam. Guźlin 52

 

INTENCJE MSZALNE

Niedziela  –  18 marca 2012IV - Niedziela Wielkiego Postu - REKOLEKCJE
  7.30  + Roman, Zofia, Krystyna Jabłońska
  9.00  + Anna, Józef Krygier, zm. z rodz. Krygier i Drejs
10.30  + Józef Osiński  (im.)
12.00  + Barbara Chojnacka (14 r.) 2/ w intencji Parafian
17.00  + Stanisław Koziński - -pg

Poniedziałek  – 19 marca 2012 - Uroczystość Józefa - REKOLEKCJE
9.00 Zbiorowa: +Józef Jankowski,  +Józef Krysiński, +Józef Urbański, +Józef Błaszczyk, +Józefa i Józef Obrzazgiewicz, +Irena Żbikowska +Józef Majewski +Krystyna Sobczak, Zenona Czerniak, Józef Małkowski i zm. z r. Małkowskich i Juszczyńskich
10.30  + Stanisław Żydczak – rez.
12.00  + Józef Budziński – pg
15.30  + Józef Gałka 
17.00  + Stanisław Gawroński (8 r.)

Wtorek – 20 marca 2012 - REKOLEKCJE
  9.00  + Krystyna Trajder - pg
10.30  + Sławomir Walczak
12.00  + Józefa, Józef Jabłońscy, Józef Nowacki
15.30  + Helena, Henryk Linert, Jadwiga Krygier 
17.00  + Władysław Pałczyński (4 r.)

Środa – 21  marca 2012 
  7.00  1/ + Bronisław Chmielewski
          2/ + Edward Duczkowski - pg
17.00  1/ + Julian Mroczkowski - pg
          2/ +  Zbigniew Czerwiński, Józef Lipiński

Czwartek  – 22  marca 2012 
 
  7.00  1/. +Henryk Ładziński – pg
          2/. + Dariusz Boniec - pg
17.00  1/+ Henryk Krzymianowski (1 r. ) – rez.
          2/+ Zbigniew Zieliński - pg

Piątek  – 23 marca 2012          
7.00  1/ + Stanisław Krupczyński – pg
         2/ + Sabina Maciejewska - pg
16.00  + Bożena Sobczak - pg
16.30   -   Droga Krzyżowa
17.00  + Kazimiera i Bolesław Urbaś i zm. z rodziny Bielickich i Spiszów,

Sobota  – 24  marca 2012
  
  7.00  1/ + Józefa Obrzazgiewicz – pg
          2/ + Izabella Paradowska - pg
17.00  1/ + Waldemar Wyborski – pg
          2/ + Bronisław Chmielewski

Niedziela  – 25 marca 2012 - V  Niedziela Wielkiego Postu 

  7.30  + Helena, Aleksander Dulscy
  9.00  + Józef Nowicki (12 r.)
10.30  + Cecylia, Szczepan, Czesława, Stanisław, zm. z rodz. Gotówków, Stasiaków, Ratajów
12.00 1/. + Ks. Leszek Lewandowski  2/ W intencji Parafian
17.00 + Teodor Chybciński (1 r.) - pg