30 sierpnia 2020 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 30 sierpnia 2020 - XXII niedziela zwykła - A (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 

1. Wczoraj w dwu grupach o 10,00 i 12,00 przystąpiły dzieci do I-Komunii Św. a dziś o 12,30 trzecia grupa przystąpi. Mobilizacja w tym skomplikowanym czasie wypadła dobrze. Ksiądz proboszcz dziękuje rodzicom za ofiarę  na dar ołtarza w wysokości 1000 zł a potrzeb w parafii mamy wiele. Obrazki pamiątkowe z I-Komunii i poświęcenie prezentów będzie w niedzielę 27.09.  o g. 11,00.

2. Przygotowujemy się do postawienia przy kościele Św. Michała Archanioła cokołu do umieszczenia tam już na odpust Figury Patrona tamtej świątyni, którą poświęci 7 października  Ks. Biskup, kiedy przybędzie udzielać sakramentu bierzmowania.

3. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Spowiedź  na rozpoczęcie będzie w pierwszy piątek miesiąca (04 września) od godz. 16,30 a o g. 17,00 msza św. dla szkół podstawowych i o godz. 18,00 msza św. dla szkół średnich i przygotowujących się do bierzmowania. Zachęcamy aby z dziećmi przybyli też rodzice. Uroczyste msze św. ze specjalnym błogosławieństwem na nowy rok szkolny za tydzień, o 9,00 dla młodzieży i kl. ósmych a o 11,00 dla pozostałych dzieci.

4. W tym tygodniu I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca

5. W I-piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 17,00 (głównie dla dzieci szkolnych); oraz 18,00 (dla młodzieży i przygotowujących się do bierzmowania). Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież na rozpoczęcia nowego szkolnego a szczególnie  przygotowujących się do bierzmowania o odprawianie spowiedzi i Komunii Św. w pierwsze piątki miesiąca. Dzieci po I-Komunii prosimy by przyszły do Komunii Św. w ten sposób rozpoczęły już praktykę pierwszych piątków miesiąca. W piątek podczas mszy św. o 18,00 konferencja dla przygotowujących się do bierzmowania i po tej mszy św. chcący przystąpić 07 października do bierzmowania potwierdzają ten zamiar i dla nich spotkanie organizacyjne.

6. W I-sobota miesiąca, 05 września o godz. 18,00 w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Gromadzimy się o 17,45  w kościele parafialnym, rozpoczynamy nabożeństwo i wyruszamy z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Archanioła i tam będzie Msza św. i dalsza część nabożeństwa. Po zakończeniu procesjonalnie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec wrócimy do kościoła parafialnego...

7. W Parafii Św. Józefa we Włocławku w niedzielę 06 września o godz. 16,30 = msza św. dla niesłyszących w języku migowym i tak będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zapraszane są osoby głuche i niedosłyszące z Włocławka i okolic. Zachęcamy ...

8. Jeszcze we wrześniu sobotnia wieczorna msza św. o 18,00 też będzie z liturgii niedzielnej.

9. Prosimy potwierdzać rezerwowane intencje mszy św. przynajmniej na 2 tygodnie przed terminem. Nie potwierdzonych nie będziemy wyznaczać ani ogłaszać a w to miejsce wyznaczać będziemy inne z zamawianych na pogrzebach. Po ogłoszeniach niedzielnych już decyzji nie cofniemy bo inna intencja będzie ogłoszona. 

10. Kontynuowane są prace przy utwardzaniu nowych alejek na nowej części cmentarza. Zrobimy tyle, ile będzie w zasięgu naszych możliwości finansowych. Zależeć to będzie od wsparcia tej inwestycji przez parafian. Dobrze byłoby zrobić do końca istniejących grobów, stąd szczególniejsza prośba do tych, co mają groby swoich bliskich na tej części cmentarza. 

11. Dziękujemy za składane ofiary na renowację elewacji świątyni parafialnej. Można je składać u kapłanów albo wpłacać na konto par. podane na str. intern. i Siewie Brzeskim, nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub  91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

12. Poszczególni katecheci będą uczyć: p. Małgorzata Kruszczyńska w SP nr1 kl. IVabc, Va, VIac, VIIab, VIIIb, i kl.Terapeutyczna; p. Irena Narewska w SP nr1 kl. Iabc, IIabc, IIIab, IVab, Vb i klasa życia i Przedszkole oddział w Guźlinie; p. Iwona Muszyńska w SP nr1 kl. VIb, VIIcd, VIIIac i cztery klasy w ZSCKR w Starym Brześciu,  oraz Przedszkole nr 1;  Ks. Krzysztof Góralski w Szkole  nr 2 - wszystkie klasy i Przedszkole.  Ks. Paweł Śmigiel w ZSCKR w Starym Brześciu kl. 4PTB, 4FTL, 3LT, 3PTB, 1BTP, 1FTL 

13. Za tydzień I-niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w parafii...

14. Ochotniczy Hufiec Pracy we Włocławku ul. Brzeska 6 przyjmuje nabór w następujących formach kształcenia: klasa 7 i 8 Szkoły Podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy, Szkoła Branżowa 1 stopnia, Rzemieślnicza Nauka zawodu i Szkolenie Kursowe. Szczegóły na plakacie i stronie  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Teresy Przewozikowskiej Goździk, l.87 z Kuczyny 20; +Heleny Wujciak, l.100 z Falborza Kolonii 35 a we wtorek pogrzeb + Jana Kudła, l.61 z Włocławka, rodzinnie związanego z naszą parafią. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 30 sierpnia 2020  -  XXII Niedziela zw,  (II/A)

   7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie …

              + Ewa Weznerowicz (kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. + Leokadia Krygier – pg 

            2/. + Tolisław Lewandowski – pg        

            3/. + Jan i Marta Balcerak 

 11.00  + Protazy Osiński – pg   

12,30  - I Komunia Św. dzieci kl. IIIa/IVa i III/IV ZS nr 2 - w int. dzieci i ich bliskich 

 17.00  +  Bronisław i Genowefa Górnik                 

                                            poza parafią x.K.Góralski – Helena Szczepańska – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 31 sierpnia 2020  

  7.00  1/. + Maria Kowalewska – pg            

           2/. + Stanisław Gotówka – pg

18.00  1/. + Katarzyna Smolińska – pg 

           2/. + Jan Obrzazgiewicz – pg 

           3/. + Walentyna R7 i Edward Stanny      

 

WTOREK – 01 września 2020   -  bł. Bronisławy

  7.00  1/. + Małgorzata Słowińska R1     

           2/. + Helena Ciesielska – pg  

18.00  1/. + Bronisław (im,) i Helena Chlebińscy 

           2/. + Stanisław R26 Chaberski i zm. z r. Chaberskich

           3/. + Krystyna Pusz - pg      

 

ŚRODA – 02 września 2020   -  

  7.00  1/. + Danuta Majchrzak – pg     

          2/. + Barbara Gołębiewska    

18.00  1/. + Piotr Jaroszewski - pg  

           2/. + Alina Rajczuk - pg  

           3/. + Stefan Legumina - pg        

 

CZWARTEK  – 03 września 2020    -  św. Grzegorza Wielkiego papieża                                                       

7.00  1/. + Barbara Zielińska - pg

        2/. + Helena Krygier (ur.)  -  rezerw.                 

18.00  1/. + Jan Kułakowski R13, Leontyna i Antoni Kułakowscy 

           2/. + Jan Genowefa Kozłowscy i zm. rodzeństwo Franciszek, Joanna i Kazimierz Budziszewscy

            3/. + Zofia Radecka  – pg

 

PIĄTEK  – 04 września 2020  - I – piątek miesiąca – nowy rok szkolny                                                                                                                              

7.00    + Jadwiga Rzadkowolska – pg     

17.00  1/. + Halina Danielewska - pg

           2/. + Agnieszka Polak - pg      

18.00  1/. + Anna Budzińska - pg

           2/. + Barbara Leszczyńska = pg

 

SOBOTA  – 05 września 2020 - I – sobota miesiąca – nowy rok szkolny                                                                                                                                 

 7.00  1/. + Władysław i Elżbieta Sikorscy, Józef Jaromirski  

         2/. + Stanisław Zieliński – pg

17,00  - ślubna: Katarzyna Koralewska – Janusz Kuligowski  

18.00 - w kościele Św. Michała Archanioła = procesjonalne wyjście z Figurą MB Fat. g.17,45

        1/. W int. należących do Kół Żywego Różańca i za zmarłych 

        2/. +Janina Ciupalska R17, Stanisława i Władysław Misterscy 

        3/. + Eugeniusz Rybacki – pg 

 

NIEDZIELA – 06 września 2020  -  XXIII Niedziela zw,  (II/A) =   pierwsza niedziela miesiąca  (inwestycyjna)

   7.00  – Za Parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie …(kościół św. M. Archanioła)

   9.00  1/. + Wanda Rzadkowolska – pg 

            2/. + Marianna Masztalerska  – rezerwacja         

            3/. + Regina i Wacław Bretes 

 11.00 - + Protazy Osiński – pg   

17.00  - +  Lech Drożdżewski - pg