13 października 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -13 października 2019 - XXVIII niedz. zw-  C (I)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.      Dziś wybory parlamentarne do sejmu i senatu. Przez dziesiątki lat pokolenia marzyły o możliwości wolnych i demokratycznych wyborów. Dziś my mamy możliwość decydowania o dobrej przyszłości Ojczyzny. Nie zmarnujmy tej możliwości z myślą o obecnym pokoleniu i przyszłych. Módlmy się także o głosowanie rodaków zgodne z sumieniem i nauczaniem społecznym Kościoła.

2.      Dziś Dzień Fatimski, ostatni w tym roku. Nabożeństwo rozpoczynamy o 16,30, procesja i różaniec a po nim Msza św. do której jeszcze możemy dołączyć swoje intencje. Zawierzmy też Matce Bożej przyszłość Ojczyzny...

3.      Jutro Dzień Nauczyciela. Polećmy w modlitwach wszystkich pedagogów, by dobrze i odpowiedzialnie przed Bogiem i dla dobra Ojczyzny wypełniali to powołanie. Pomódlmy się także za naszych zmarłych nauczycieli i katechetów.

4.      Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowej w minioną niedzielę.

5.      W najbliższą sobotę 19 października sprzed kościoła parafialnego o godzinie 10.20 wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy na Jasną Górę. Powrót po apelu Jasnogórskim. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia jeszcze jutro u p. Teresy tel.784 667 339 lub w kancelarii parafialnej. Koszt 80 zł.

6.      Dziś XIX Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Pomimo czternastu lat od śmierci Papieża Polaka Jego nauczanie, z uwagi na swój proroczy charakter, nie straciło niczego ze swojej aktualności. W trud kształtowania wiary młodego pokolenia Polaków włącza się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1999 r. Stypendia, wypłacane dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski, pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. Dziś przy kościołach możemy wesprzeć ofiarą do puszki ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści są i będą nadal autentycznymi świadkami wiary w duchu nauczania Papieża Polaka

7.      Można już zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne.

8.      Można już przysyłać materiały do nowego numeru Siewu Brzeskiego

9.      Trwają prace renowacyjne elewacji świątyni parafialnej. Okazuje się, że jest dużo więcej niż przypuszczaliśmy uzupełnień cegieł. Zewnętrznie wyglądało lepiej a faktycznie jest znacznie gorzej. Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne świątyni parafialnej i ołtarza w kościele poklasztornym. Ofiary można składać u księdza lub  na konto parafiinr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

10.  Dziś we włocławskiej katedrze o godz. 18,00 koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej. Wstęp jest wolny.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Heleny Szczepańskiej, l.83 z Miechowic 8; +Teofila Ciesielskiego, l.80 z ul. Ogrodowej 1; +Stefanii Augustyniak, l.90 z ul. Kolejowej 51; +Barbary Zielińskiej, l.78 z ul. Królewskiej 9; +Teresy Adrian, l.67 z ul. Polnej 37. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...


INTENCJE MSZALNE:NIEDZIELA – 13 października 2019    Dzień PapieskiXXVIII Niedziela zwykła

   7.00  + Seweryna Łączkowska – pg  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Protazy Osiński – pg
            2/. + Aldona Hybińska – greg. 27
11.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe  (z Procesją Fatimską wokół kościoła)
17.00   – Intencje polecane przez Parafian z racji Nabożeństwa Fatimskiego:
+Jarosław Tomczak, +Jan Kotas, +Leszek Szabela, +Marek Pawlak,  +Kazimiera, Leon Szefi, Halina Danielewska, +Jan, Wanda i zm. z rodz. Dorszów, +Bogdan Nowakowski, +Czesław Kantowicz, +Aleksandra Czajkowska, +Roman Jarecki, +Sławomir Zieliński, +Wojciech Stępiński, +Helena Ciesielska, +Danuta Majchrzak, +Bogumił Dankowski, +Stanisława Goździecka, +Bolesław Bartoszewski, +Teresa Lewandowska, +Ryszard Gralak, +Krystyna Krasińska, +Helena i Wiktor Dąbek, +Czesław Juszczyński i zm. z rodz. Juszczyńskich i Małkowskich

PONIEDZIAŁEK – 14 października 2019      Dzień Edukacji Narodowej

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 28
           2/. + Cecylia, Zdzisław, Ludwik Wyrzykowscy
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00
  1/. + Anna Słowińska R1 i Małgorzata Słowińska (im.) – pg
           2/. + Marian, Tadeusz, Bogdan i Stanisław Rogaccy

WTOREK – 15 października 2019     wsp. św. Teresy od Jezusa, dz. i dra Kościoła

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 29
           2/. + Elżbieta Zielińska, zm. z rodz. Zielińskich i Figasów
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Wojciech Skruszewicz – pg
           2/. + Tomasz Jędrzejczak – pg
           3/. + Andrzej Kmieć – pg

ŚRODA – 16 października 2019  - św. Jadwigi Śląskiej -41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawłą II

  7.00  1/. + Aldona Hybińska – greg. 30
           2/. + Jadwiga Rzadkowolska (im.)
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Wanda Stanna – pg
           2/. + Marianna Burdzińska – pg
           3/. + Marianna Górniewicz – pg
19.00  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie (Grabkowo)

CZWARTEK – 17 października 2019  wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, BM

  7.00  1/. + Krystyna Polakowska – pg
           2/. + Apolinary Łaszkiewicz – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Jan Obrzazgiewicz – pg
           2/. + Barbara Wenerska – pg

PIĄTEK – 18 października 2019     święto św. Łukasza ewangelisty, Patrona służby zdrowia

  7.00  1/. – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Agaty z racji 18. rocz. urodzin
           2/. + Krystyna Głowacka – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00
  1/. + Stanisław R23 i Aleksandra Balcerak
           2/. + Czesława Poniedzielska – pg
           3/. + Leokadia Trząsalska – pg

SOBOTA – 19 października 2019

  7.00  1/. + Regin Urbańska – pg
           2/. + Ryszard Waszak – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe w klasztorze św. Michała Archanioła
17.00  1/. + Włodzimierz Budziszewski (k-ł św. Michała Archanioła)
           2/. + Irena Ciechalska – pg
           3/. + Damian Kuliński – pg

NIEDZIELA – 20 października 2019     Dzień Misyjny XXIX Niedziela zwykła

   7.00  - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
+ Tadeusz Stanny
            2/. + Leon Wróblewski – pg
11.00   + Waldemar Jabłoński – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00   + Jerzy Kurant – pg