12 sierpnia 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 12 sierpnia 2018  - XIX niedziela okresu zwykłego - B (II)

 

 

 

          

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. Przebywającym u nas na urlopach - życzymy miłego wypoczynku  

 

1.    W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, msze św. jak w niedziele i święta; 7,00; 9,00; 11,00; 17,00. W tradycji ludowej nazywana świętem Matki Bożej Zielnej a po zwycięstwie nad bolszewikami w 1920 pod Warszawą (nazywanym Cudem nad Wisłą) nazywanej także Zwycięską. Podczas mszy św. o 9,00 i 11,00 poświęcenie kłosów, kwiatów i ziół.

 

2.    Dziękujemy wszystkim, którzy gościli w poniedziałek pielgrzymów. Urzędowi Miasta, zaangażowanym mieszkańcom z ulic: Kilińskiego, Zielnej, Piastowskiej i Kujawskiej za gościnne obsłużenie pielgrzymów. Wszystkim sponsorom a szczególnie Państwu: Ziomkowskim, Chałas, Pińkowskiej, Pudrzyńskiemu, Zaparuszewskim, Pańkom, Kruszczyńskiej, Rogiewicz, Baranowskiej, i in. Zaangażowanej młodzieży a zwłaszcza Dominice, Adamowi, Mateuszowi, Kacprowi. Paniom i panom z ul. Królewskiej. Paniom, które na plebanii przygotowały i obsługiwały: Zofii, Halinie, Krystynie, Agnieszce i Dominice. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez dary włączyli się przyjęcie pielgrzymów.

 

3.    W środę (15.08) w Kowalu dożynki powiatowe. W przyszłą niedzielę (19.08) w Kramsku k. Konina dożynki diecezjalne. W niedzielę 02 września dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze. Programy na plakatach w gablocie przy świątyni. Nasze dożynki parafialno – gminne planowane są za 3 tygodnie.

 

4.    Środowe ofiary na tacę, przeznaczone są zarządzeniem księdza biskupa ordynariusza na katedrę włocławską.   Odezwa Biskupa Włocławskiego...

 

5.    Jutro wznawiamy prace przy renowacji elewacji parafialnej świątyni. Czyszczenie i uzupełnianie cegieł, fugi oraz odbudowa zniszczonych sterczyn, strasznie zniszczonych. Oprócz renowacji elewacji świątyni parafialnej trwa w pracowni konserwatorskiej w Toruniu renowacja obrazów i feretronów z kościoła Św. Michała Archanioła oraz położony został chodnik na nowej części cmentarza. To są bardzo poważne prace i wydatki... Porwaliśmy się na wiele. Dużo nam się udało zrobić przy obydwu XIII-wiecznych świątyniach w ostatnich latach. To jest nasz lokalny wysiłek. Cenią to przybywający do nas oraz instytucje i osoby wspomagające. To są nasze wizytówki, nie tylko nasze ale i całych Kujaw. To dzieło tu zostaje i będzie trwać dla nas i przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że z Bożym błogosławieństwem i ludzką życzliwością podołamy temu zadaniu. Już po odnowionej części widać, jak pięknie może wyglądać nasza świątynia parafialna. Prosimy Parafian, Rodaków i Przyjaciół naszego historycznego i królewskiego dziedzictwa Brześcia Kujawskiego o wsparcie dzieła odnowy. Ofiary na remont można składać u księdza proboszcza lub księży wikariuszy a najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii Brześć Kuj.: zaznaczając „na remont świątyni” czy „na cele kultu” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Dziękujemy tym, którzy już wspierają.

 

6.    W piątek pod kierownictwem p. Teresy Ochmańskiej wyjechali pielgrzymi z parafii na Lubelszczyznę

 

7.    W kancelarii jest kalendarz na 2019 rok do rezerwacji intencji mszalnych i rezerwacji terminów ślubów. Prosimy to czynić tylko w godzinach czynnej kancelarii.

 

8.    Gminny Klub Sportowy „Łokietek” we współpracy z Brzeskim Centrum Kultury, Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim, Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „Oligo” we Włocławku, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz Fundacją DKMS w sobotę 18 sierpnia 2018 r. na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim organizują Akcję Charytatywną pn. „Inwazja Dobrych Serc”. Celem akcji będzie zbiórka środków finansowych na specjalistyczny wózek inwalidzki dla 12-letniej Julki z Brześcia Kujawskiego, chorej na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Ponadto, w ramach akcji, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla 44-letniej pani Agnieszki, mieszkanki Osięcin, u której – po 7 miesiącach od pierwszego przeszczepu nastąpił nawrót białaczki szpikowej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również akcja poboru krwi dla 45-letniego p. Tomka z Brześcia Kujawskiego, który od kilku lat walczy z nieoperacyjnym nowotworem jamy brzusznej, gdzie jedną z metod leczenia jest wykonywana kilka razy w miesiącu transfuzja krwi. W harmonogramie wydarzenia zaplanowano m.in. turniej koszykówki, a także stoiska z loteriami i smakołykami, przygotowane przez rodziców podopiecznych klubu GKS „Łokietek”. Ponadto, w ramach akcji, odbędzie się „Godzina dla Kobiet”, w trakcie której panie po raz trzeci zmierzą się w rywalizacji Mistrzostw Nordic Walking o Puchar Burmistrza Brześcia Kujawskiego oraz będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach zumby na świeżym powietrzu. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie parada motocyklowa ulicami miasta oraz atrakcje dla najmłodszych. Zwieńczeniem akcji będzie mecz towarzyski pomiędzy zawodnikami a kibicami GKS Łokietek.

 


Jutro pogrzeb +Aleksandry Czajkowskiej, l.35 z Falborza 36. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 12.08.2018 r.                 

 

·         Dawid Kubiak, zam. Falborek, par. tut.                                                                         
Małgorzata Osińska, zam. Falborek, par. tut.        

 

·         Michał Stanisław Lewandowski, zam. par. Brześć Kuj.                                     
Angelika Stolarska,
zam. Kłóbka, par. Kłóbka      

 

·         Konrad Szymon Kuczyński, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska 11a, par. tut.                                  
Sylwia Wesołowska, zam. Wieniec Zalesie ul. Zdrojowa, par. Wieniec    

 

·         Paweł Jackowski, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska 11, par. tut.                                                   
Aleksandra Kozińska, zam. Brześć Kuj. ul. Kopernika, par. tut.

 

·         Piotr Kowalewski, zam. Rzadka Wola Parcele, par. tut.      
Agnieszka Marta Wojewódzka, zam. Włocławek ul. Zielna , par. MB Fatimskiej


Jakub Piotr Nowicki
, zam. Pikutkowo, par. tut.                          
Patrycja Dorota Pawłowska,
zam. Krowice, par. LubraniecINTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 12 SIERPNIA 2018            XIX Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie         (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. Józef, Irena, Alina i Zbigniew Woźniak
             2/. + Mariola Zielińska – pg
             3/. + Sylwester Adamski i Mariusz Katka /rez/
 11.00   1/. + Krystyna Trajder, zm. z rodz. Trajder, Jarzębińskich i Wodziczko
 17.00
   + Ewa Weznerowicz – urodzinowa – pg                                         
                                                                        
poza parafią x KW - + Jan Kacprzak – pg            

PONIEDZIAŁEK – 13 sierpnia 2018     św. Poncjana papieża i Hipolita kapłana      

  7.00   + Henryk Szymański – pg
18.00   1/. + Antonina Becińska – pg
            2/. + Henryk Szymański – urodzinowa – pg
            3/. + Mateusz Papirer                                                                    
                                                                                  
poza parafią x KW - + Stanisław Gotówka – pg

WTOREK – 14 sierpnia 2018                   świętego Maksymiliana Marii Kolbego

  7.00   1/. + Cecylia Wasilewska R1
            2/. + Elżbieta Szymczak – pg
18.00   1/. + Henryk Gliński – pg
            2/. + Jan Wiśniewski – pg
            3/. + Halina Jagodzińska – pg                                                      
                                                                              
poza parafią x KW - + Zbigniew Gmurczak – pg

ŚRODA – 15 sierpnia 2018          Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  7.00   1/. + Maria Osowska                     poza parafią x KW - + Grzegorz Szkopek – pg
  9.00   1/. + Joanna Kułaczkowska
            2/. + Czesław i Kunegunda Zalesińscy
11.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie        
17.00   1/. + Witold Szafrański, Aleksander, Janina i Władysław Piotrowscy

CZWARTEK – 16 sierpnia 2018                świętego Stefana Węgierskiego                          

   7.00   + Violetta Wieczorkowska R1 – pg                                               
 18.00   1/. + Włodzimierz Budziszewski
            
2/. + Wanda Bartczak - pg
             3/. + Tomasz Łanowski – pg                                                           
                                                                
poza parafią x KW - + Andrzej Rajczuk – pg

PIĄTEK – 17 sierpnia 2018                               świętego Jacka, kapłana                   

  7.00   1/. + Stanisław Sędłąk – pg
            2/. + Anna Kowalewska, Maria Michalak, Jan Paczkowski
18.00   1/. + Dariusz Rogiewicz
            2/. + Anita Suszek – pg
            3/. + Stanisław Krzos                                                                             
 
                                                                             poza parafią x KW - + Jerzy Kurant – pg

SOBOTA – 18 sierpnia 2018                    świętej Klary, dziewicy

  7.00   + Genowefa Brzeczkowska R4, Wacław Brzeczkowski, Kazimiera i Bolesław Urbaś
16.00   Msza ślubna: Daniel Sobieraj i Anna Wenerska
17.00   Msza ślubna: Konrad Kuczyński i Sylwia Wesołowska
18.00   1/. + Waldemar Jabłoński – urodzinowa – pg
            2/. + Barbara Słowińska – pg

18.30   Msza ślubna: Marta Majerowska i Emil Pawlak                               
                                                                                          poza parafią x KW - + Anna Budzińska – pg

NIEDZIELA – 19 sierpnia 2018               XX Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   + Zuzanna Bolek – pg         (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Mieczysław Wałęsa – pg
             2/. + Barbara Słowińska – pg
 11.00   1/. + Aleksandra Balcerzak – pg
 17.00
   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie                   
                                                                      
poza parafią x KW - + Walerian Dubiniec – pg