8 kwietnia 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 8 kwietnia 2018 
- II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego- B (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    W dzisiejszą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Ponieważ kaplica przy cmentarzu (poświęcona w 2010 r.) jest pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego dlatego o godz. 15,00 w tej kaplicy nabożeństwo i koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza św. w intencjach poleconych... Intencje podajemy napisane na kartkach na kwadrans przed nabożeństwem w kaplicy...

2.    Ponieważ 25 marca była Niedziela Palmowa dlatego liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego będzie jutro. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o g. 18,00.

3.    We wtorek (10 kwietnia) o g. 18,00 Msza św. w 8 rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent Polski prof. Lech Kaczyński i wielka ilość wybitnych rodaków patriotów. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej ofiary tej tragedii. 

4.    W najbliższą środę o godz. 19.00 w naszym kościele msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy wszystkich a szczególnie osoby chore i niepełnosprawne.

5.    Spotkanie scholi parafialnej w salce na plebanii w sobotę 14.04. o godzinie 10.00. Zapraszamy także nowych chętnych do scholi, by śpiewem ubogacali liturgię.

6.    W tym roku będziemy realizować poważną inwestycję - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). Kontynuować też będziemy na miarę naszych możliwości prace wewnątrz kościoła poklasztornego. Robimy etapami ale skutecznie. W tym miesiącu, jeśli się uda, chcemy rozpocząć prace z budową drogi dojazdowej na nowej części cmentarza. Z tego powodu pojemniki na śmieci przy skarpie na nowej części cmentarza zostaną przeniesione przed bramę przed nową częścią cmentarza. Tak więc odtąd śmietniki będą ulokowane tylko przy wyjściach z cmentarza, wewnątrz nie będzie śmietników. Nikt przecież nie chce, aby jego bliscy leżeli przy śmietniku... Rada Parafialna podjęła taką decyzję na ostatnim spotkaniu przed Świętami.

7.    Przygotowana została na wielkanocne święta i wydana przez naszą parafię niewielka ale pięknie wydana książeczka ukazująca przez swe ilustracje piękno naszych brzeskich świątyń. Nabywając ją potraktujmy to jako cegiełkę na trwającą renowację naszych świątyń. Do nabycia przed świątynią...

8.    Jak już wcześniej informowaliśmy, planowane są z naszej parafii wyjazdy turystyczno-pielgrzymkowe. W dniach 25-27 maja szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur oraz zamków, m. in Malbork, Lidzbark Warmiński, Orneta oraz piękne a mało znane sanktuaria i miejsca. Baza noclegowa będzie w Stoczku Klasztornym (Warmińskim). W programie rejs statkiem po jeziorze. Koszt ok. 400 zł. Drugi wyjazd w dniach 10-14 sierpnia, będzie to Lublin i ciekawe miejsca w tamtej okolicy takie jak Kazimierz Dolny, Kozłówka, Sandomierz i Sanktuarium w Kałkowie-Godowie i in., koszt ok. 550 zł.  Zapisy u p. Teresy Ochmańskiej tel.784667339 lub w kancelarii  parafialnej. Zgłoszenia i wplata zaliczki 100 zł. do końca kwietnia. Więcej informacji przy zapisach.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Józefy Trajder, l.90 z ul. Traugutta 28, w poniedziałek pogrzeb +Henryka Charędy, l.72 z Rzadkiej Woli Parcele 37 a we wtorek pogrzeb +Agaty Przewozikowskiej, l.85 z Kuczyny 8. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 08 kwietnia 2018    Niedziela Miłosierdzia Bożego

   7.00   + Jan Budzyński i Kunegunda Zalesińska (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. – W intencji wiadomej Panu Bogu
             2/. + Ireneusz Rudalski - pg
 11.00   + Kazimierz Iżycki – pg
 15.00   + Za wszystkich zmarłych polecanych w tej intencji
(kaplica pogrzebowa pw. Miłosierdzia Bożego)
 17.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

PONIEDZIAŁEK – 09 kwietnia 2018    Uroczystość Zwiastowania Pańskiego/Dzień Świętości Życia

   7.00   1/. + Stefan Kuciński R2 – pg
             2/. + Stanisław Jasiński – pg
 18.00   1/. + Zdzisław Urbański – pg
             2/. + Izabella Gajewska – pg
             3/. + Jadwiga Wenerska – pg

WTOREK – 10 kwietnia 2018                         8. rocz. Katastrofy Smoleńskiej

   7.00  1/. + Katarzyna Chojnacka – pg
            2/. + Jan Sudomir – pg
18.00   1/. – Za prezydenta Lecha Kaczyńskiego i 96 ofiar Katastrofy Smoleńskiej
                    oraz w intencji Ojczyzny
            2/. + Barbara Chymkowska (int. od Starostwa)
            3/. + Krystyna Szczepaniak – pg
            4/. + Wiesław Kaczmarek

ŚRODA – 11 kwietnia 2018

   7.00   1/. + Paweł Olek – pg                       
            2/. + Ryszard Osiński – pg
18.00   1/. + Zenon Tomalak – pg                        
            2/. + Jadwiga Korpalska R1 – pg     
            3/. + Lech Ciesielski – pg
19.00   Msza Święta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie

CZWARTEK – 12 kwietnia 2018

  7.00   1/.  + Stanisława i Eugeniusz Szydłowscy – pg       
18.00   1/. + Wiesław Kruszczyński R1 – pg                       
            2/. + Anita Suszek – pg
            3/. + Wiesław Żurański – pg
            4/. + Danuta Grecka – pg   

PIĄTEK – 13 kwietnia 2018

  7.00   1/. + Karol Błochowicz – pg                       
            2/. + Mirosław Zajączkowski – pg
18.00   1/. + Waldemar Jabłoński – pg                       
            2/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg
            3/. + Andrzej Góralski – pg

SOBOTA – 14 kwietnia 2018

  7.00   1/. + Czesława i Jerzy Wenderlich, Czesław Matusik, Janina i Franciszek Kozłowscy (rez.)
            2/. + Piotr Jabłoński R52
18.00   1/. – Dziękczynno-błagalna w 50. rocz. ślubu Janiny i Józefa Koralewskich                     
            2/. + Wanda Bartczak (ur.) – pg
            3/. + Ewa Zaparuszewska – pg

NIEDZIELA – 15 kwietnia 2018          III Niedziela Wielkanocy

   7.00   + Violetta Wieczorkowska – pg  (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
  
1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Mieczysław Wałęsa- pg
 11.00   + Zbigniew R2, Władysława i Kazimierz Szulc
 17.00   + Kazimiera Stefańska – pg