6 sierpnia 2017 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 sierpnia 2017
Święto Przemienienia Pańskiego

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. Przebywającym u nas na wakacjach czy urlopach - życzymy miłego wypoczynku

1.      Dziś  pierwsza niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w naszej parafii.

2.      Przypominamy, że sobotnie Msze św. o g. 18,00 od lipca do września włącznie są z liturgii niedzielnej z homilią i ogłoszeniami.

3.      Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę przybędą do nas, do Brześcia Kuj. dziś, w niedzielę 06 sierpnia 2017 po godz. 11,30. Podobnie jak w roku ubiegłym ugośćmy wszystkich pielgrzymów na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z Rzadkiej Woli, Rzadkiej Woli Parcele i Kąkowej Woli oraz ulic Rybaki i Głowackiego o gościnne obsłużenie przybyłych pielgrzymów, mile widziani także i inni pomocni, zwłaszcza doświadczeni w przyjmowaniu pielgrzymów.

4.      Podjęliśmy się renowacji elewacji naszej gotyckiej fary. To jest dzieło na pokolenia. Prosimy Parafian, Rodaków i Przyjaciół naszego historycznego dziedzictwa Brześcia Kujawskiego o wsparcie tej odnowy. Ofiary na remont prosimy składać u księdza proboszcza a najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii Brześć Kuj.: zaznaczając „na cele kultu” nr konta 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub „na remont świątyni”: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Dziękujemy tym, którzy już to dzieło wspierają.

5.      W najbliższą sobotę 12 sierpnia o godz.6 rano wyruszają pielgrzymi z naszej parafii na Suwalszczyznę i do Wilna. Wyjazd sprzed kościoła parafialnego - powrót 15 sierpnia wieczorem .

6.      Dziękujemy tym, którzy ofiarowali kwiaty do świątyni. Niech Pan Jezus obdarzy bukietami łask.

7.      Jest jeszcze bieżący numer naszego Siewu Brzeskiego, do nabycia w zakrystii i kancelarii oraz na stoliku pod chórem, wówczas  ofiarę składamy do puszki przy stoliku pod chórem.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Daromiły Drożdżewskiej-Pączkowskiej, l.74 z ul. Krakowskiej 29. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 06.08.2017 r.

·         Maciej Chrząszcz, zam. Konary17/2  par. Lekarzewice

Ewelina Szczepańska, zam. Jądrowice 28, par. tut.

·         Tomasz Nowicki, zam. Rzadka Wola 13, par. tut.

Karolina Baranowicz, zam. Brześć Kuj. ul. 19 stycznia 1, par. tut.

·         Mateusz Klejbach, zam. Brześć Kuj. ul. Świerczewskiego 24

Anna Kunicka, zam. Starogard Gdański,  par. Miłosierdzia Bożego

·         Piotr Radaszewski, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska (d. Sawickiej) 11A/21

Maria Pięta, zam. Włocławek ul. Górzysta 19, par. NMP Królowej Polski

·         Arkadiusz Mościcki, zam. Siedlce ul. Jagiellońska 51

Ilona Budzyńska, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 15, par. tut.

·         Damian Paweł Kozikowski, zam. Włocławek ul. Wiejska 80

Martyna Maria Polińska, zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 7, par. tut.

·         Maciej Mikołaj Mazurek, zam. Lubraniec, Aleja Lipowa 15/14

Daria Barbara Wilińska, zam. Sokołowo Parcele 1, par. tut.

·         Dawid Domagalski, zam. Brześć Kuj. ul. Zielna 6

18.00   1/. + Jacek Kmieć – pg
            2/. + Grażyna Kozłowska – pg

poza par. x, K. Góralski - + Helena Świerska  – pg