7 maja 2017 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 7 maja 2017  – IV niedz. Wielkanocna

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, Parafian, Rodaków i Gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziś pierwsza niedziela miesiąca - taca na cele inwestycyjne w naszej parafii ... W tym roku chcemy bardziej zatroszczyć się o świątynię parafialną. Podejmujemy remont i uzupełnienie oraz czyszczenie cegieł elewacji. Poważne zadanie, nie zdołamy ze względów finansowych w tym roku zrealizować całego zadania, zrobimy tyle na ile nam wystarczy funduszów. Na miarę możliwości finansowych kontynuować będziemy także prace wewnątrz świątyni poklasztornej, Św. Michała Arch.

2.    Dziś o godz. 12,00 uroczystość I-Komunii Św. Msze św. dziś  o 7,00; 9,00; 10,30; 12,00; 17,00. Taki sam porządek Mszy św. będzie także za tydzień 14 maja, w uroczystość odpustową z racji Św. Stanisława BM Patrona naszej parafii i świątyni oraz Patrona Polski (7,00; 9.00; 10,30; 12,00; 17,00), suma z procesją o g. 12,00.

3.    Jutro 08 maja Uroczystość liturgiczna Św. Stanisława BM Patrona naszej parafii i świątyni oraz Patrona Polski. Msze św. w świątyni parafialnej będą o godz.: 9,00; 18,00. Uroczysty odpustowy obchód ku czci Św. Patrona będzie w przyszłą niedzielę. Sumę odpustową o godz. 12,00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr Sebastian Osiński, sędzia Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej. Koncelebrować będą księża seniorzy. Po sumie odpustowa procesja wokół świątyni, na którą zapraszamy całą asystę. Sumą odpustową dzieci pierwszokomunijne kończą swój biały tydzień. Jutro i w uroczystość odpustową po Mszach św. można będzie oddać cześć relikwiom Św. Stanisława, obecnym w naszej świątyni od roku 1254 a umieszczonych w zabytkowym pacyfikale.

4.    Jutro imieniny obchodzi ks. prał. Stanisław Mazurski, wspierający nas posługą kapłańską ks. senior. Solenizanta polecamy modlitwie parafian.

5.    Z uwagi, że wielu chce w tym dniu polecać we Mszy św. swoich bliskich, dlatego jutro 08 maja o 18,00 Msza św. zbiorowa oraz w uroczystość odpustową w niedzielę 14 maja o g. 12,00. Intencje na te msze św. można zgłosić jeszcze jutro a na niedzielę do piątku włącznie.

6.    Przez cały maj nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele po Mszy św. o 17,00. W tym roku przepada 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas nabożeństw są stosowne do tego jubileuszu rozważania.

7.    W najbliższą sobotę 13 maja organizowany jest wyjazd z naszej parafii do Płocka. W programie zaplanowany jest seans filmowy pt "Zerwany kłos" o życiu błogosławionej Karoliny Kózkówny patronki młodzieży, a także zwiedzanie z przewodnikiem ciekawych miejsc Płocka i katedry. W drodze powrotnej nawiedzenie parafii MB Fatimskiej we Włocławku i  udział o 17,00 we Mszy św. z racji setnej rocznicy Objawień Fatimskich. Koszt ok 30,- zł wyjazd o godzinie 7.40 sprzed kościoła w Brześciu Kuj. Zapisy w kancelarii parafialnej i u p. Teresy Ochmańskiej tel 784 667 339.

8.    W sobotę 13 maja w Brzeskim Centrum Kultury odbędzie się wieczór z piosenką cygańską "Z Cyganami w świat". Organizatorem koncertu są: Towarzystwo Kulturalne oraz BCK. Bilety w cenie 10 zł .

9.    Ksiądz Krzysztof zaprasza do udziału we mszy św. o uzdrowienie, w najbliższą środę 10 maja w dolnym kościele w Michelinie

10.    Jest jeszcze nowy, kwietniowy numer Siewu Brzeskiego (178). Zachęcamy do lektury.

Zapowiedzi przedślubne – 07.05.2017 r.

•    Dominika Anna Karczemna, panna, zam. Brześć Kuj. ul. R. Traugutta 18/4
Krzysztof Szewczyk, kawaler, zam. Włocławek ul. Dziewińska 9/63

•    Agata Żaneta Gożycka, panna, zam. Stary Brześć 14H/5.
Robert Damian Seweryniak, kawaler,  zam. Choceń ul. B. Chrobrego 19

•    Paula Anna Operacz, panna , zam. Stary Brześć 21a/8
Dawid Kwiatkowski, kawaler, zam. Osięciny ul. R. Traugutta 42a

•    Aleksandra Bednarek, panna , zam. Lubanie 10
Tomasz Rosiński, kawaler, zam. Brześć Kujawski ul. Ciborowskiego 6

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Krystyny Kruszyńskiej, l.79 z ul. Rybaki 4; +Genowefy Ziętara, l.93 z Nowej Kąkowej Woli 52; +Mariana Skibińskiego, l.89 z Kolonii Falborz 16; jutro pogrzeb +Mariusza Kowalskiego, l.28 z ul. Sawickiej 11a. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Niedziela – 07 maja 2017  -  IV Niedziela Wielkanocy

7.00   + Halina Łączkowska R18 (k-ł Św. Michała Arch.)
  9.00    + Helena, Salomea, Antonina Glonek i zm. z rodziny
10.30    + Sylwester Lewandowski i zm. z rodz. Lewandowskich i Rachubów
12.00     – I Komunia Św. - W int dzieci i ich rodziców - za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00   + Stanisława, Jakub Ciesielscy i Wacław Ziółkowski

Poniedziałek – 08 maja 2017   -   uroczystość  św. Stanisława BM,

9.00     1/. + Stanisław i Józefa Gawrońscy – pg
             2/. + Stanisław Humański
18.00    - msza święta w intencjach zbiorowych .........

Wtorek  – 09 maja 2017

7.00     1/. + Mieczysław Wałęsa – pg
             2/. + Marianna Ptaszyńska – pg
18.00     1/. + Grzegorz Macek – pg
             2/. – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Jakuba w 9. rocz. urodzin
              i dla Stanisława z racji imienin

Środa  – 10 maja 2017

2/. + Mirosław Nowakowski – pg

Niedziela – 14 maja 2017 - V Niedziela Wielkanocy,
                Niedziela odpustu św. Stanisława, Patrona parafii

7.00   + Izydor Żydczak (ur.) i Sławomir Walczak (im.) (k-ł Św. Michała Arch.)
  9.00     1/. – O Boże błogosławieństwo dla Zofii
             2/. + Stanisław Rogiewicz
10.30    + Zofia, Roman, Krystyna Jabłońscy
12.00      1/. – suma odpustowa - za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie