26 marca 2017 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 26 marca 2017  – IV niedz. Wielkiego Postu

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Witamy Ks. dr Marcina Sobiecha i życzymy mu dalszego skutecznego przepowiadania Słowa Bożego... Przypominamy program rekolekcji... Spowiedź w poniedziałek i wtorek na pół godziny przed mszami św. a jeśli będzie potrzeba to także w czasie Mszy św. Będą posługiwać księża z dekanatu i księża seniorzy z Michelina. We wtorek (28.03) ok. g. 19,00 (po mszy św. o 18,00) – Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy o pomoc w przybyciu na rekolekcje osobom chorym i starszym, zwłaszcza w poniedziałek na Mszę św. o 16,00. Świątynia jak zwykle jest ogrzana. W środę 29 marca 2017 - kapłani udawać się będą z posługą sakramentalną do domów chorych i starszych, którzy nie mogli przybyć do świątyni w rekolekcje. Zgłoszenia chorych do odwiedzin w domach do dziś (26.03.2017) włącznie.

2. Przed świątynią można nabyć książki księdza rekolekcjonisty. W jednej poprzez krótkie artykuły z nauczania Ojców Kościoła podaje skąd się wzięły poszczególne elementy tego, w co wierzymy. W drugiej odebranej w piątek z drukarni przybliża historię, treść i przesłanie z Fatimy, sięgając do źródeł, jakimi są wspomnienia s. Łucji. Warto zapoznać się z przewodnikiem dla czwartego wizjonera

3. Jutrzejszymi ofiarami na tacę wesprzyjmy dzieła duszpasterskie prowadzone przez Ks. Marcina.

4. Za tydzień taca inwestycyjna oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji świątecznej naszych obydwu świątyń... Na miarę możliwości potraktujmy to hojnie.

5. Podzielmy się z potrzebującymi, szczególnie tymi którzy cierpią niedostatek. Tradycyjnie jak od kilku lat w naszej świątyni jest okazja podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach od dziś do niedzieli palmowej. Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących.

6. Zakończyliśmy akcję misyjną "Opatrunek na ratunek"  dotyczącą zbiórki na pomoc szpitalom misyjnym w Afryce: bandaży, gaz i plastrów, igieł i strzykawek, rękawiczek jednorazowych dla szpitali. Złożono znacznie ponad 5 tysięcy rękawiczek jednorazowych, prawie 3 tysiące bandaży  i innych medykamentów. Za hojne zrozumienie tej misji dziękujemy. W najbliższym Siewie Brzeskim będzie więcej o akcji i ofiarodawcach. Akcja Adopcja na  odległość dzieci  z Zambii i innych miejsc Afryki jest ciągle aktualna.

8. Ze względu na małą liczbę chętnych wyjazd pielgrzymkowy na Misterium Męki Pańskiej i do Sanktuarium M B Bolesnej w Skrzatuszu nie odbędzie się.

9. Od tego tygodnia Msze św. popołudniowe w dni powszednie już o godz. 18,00 i tak będzie do końca września. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki od tego tygodnia ze względu na zmianę czasu na letni będą o godz.17,30 a Msze św. popołudniowe w piątki Wielkiego Postu o 17,00 i 18,00. Gorzkie Żale w niedziele o 16,30.

10. Od przyszłej niedzieli wracamy, po zimowej przerwie, do odprawiania Mszy św. niedzielnych o godz. 7,00 w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła.

11. Przy kościele parafialnym przygotowany został teren do nowego zasiewu trawników. Wysiejemy trawę, kiedy nie będzie już prognoz o mrozie. Ze względów sanitarnych i bezpieczeństwa skrócone zostały gałęzie drzew przy kościele. Przy "klasztorku" zrobiliśmy nowe nasadzenie drzew, w miejsce tych, które wypadły na skutek letniej suszy.

12. Nowy Siew Brzeski planowany jest na piątek przed Niedzielą Palmową. Materiały prosimy dostarczać najpóźniej do najbliższego piątku. Dostępny jest jeszcze lutowy nr Siewu Brzeskiego a w nim m.in. program rekolekcji wielkopostnych, które będą w dniach 26.03-28.03.2017 z małą korektą ze względu na zmianę czasu na letni w poniedziałek i wtorek rekolekcyjne popołudniowe Msze św. o 16,00 i 18,00 (a nie 15,30 i 17,00) reszta bez zmian.

13. W zakrystii jak zwykle aktualny i poprzednie nr-y tygodnika katolickiego Idziemy z dodatkiem diecezjalnym Ład Boży.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Anny Zielińskiej, l.96 z ul. Narutowicza 13; +Pawła Olka, l.60 z Gdyni, poprzednio Falborz 42; +Stefana Probuckiego, l.97 z Warszawy, dawniej Brześć Kuj.; +Franciszka Chrustowskiego, l.83 z Włocławka, dawniej zam. Falborek. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Niedziela – 26 marca 2017 – IV niedziela Wielkiego Postu - I dzień rekolekcji

18.00    1/. - W intencji Kół Żywego Różańca
            2/. + Ireneusz Rudalski – pg