26 grudnia 2015 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 26 grudnia 2015 – II dzień Uroczystości Bożego Narodzenia.
– Św. Szczepana Męczennika –

1. W czwartek  (31 grudnia) o g. 17,00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku 2015. Polecimy opiece Bożej wszystkich ochrzczonych, tych co otrzymali Bierzmowanie, zaślubionych oraz Miłosierdziu Bożemu polecimy zmarłych w mijającym roku. Tradycyjnie podana będzie statystyka mijającego roku.

2. W piątek Nowy Rok (2016) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. podobnie jak w niedziele: 9,00; 11,00;17,00 – nie będzie jedynie Mszy św. 7,00.

3. W Nowy Rok przypada I-piątek miesiąca. Będzie okazja do spowiedzi na pół godziny przed każdą Mszą św. ale przypominamy, że do istoty należy Komunia św. wynagradzająca. Jeżeli nie mamy grzechu ciężkiego to podczas Mszy św. przyjmujemy Komunię św. Wpisy dzieciom i młodzieży do indeksów będą po Mszach św.

4. Spotkanie kół Żywego Różańca będzie wyjątkowo w I-niedzielę miesiąca (3 stycznia)

5. Od wtorku 29 grudnia rozpoczynamy kolędę – wizytę duszpasterską rodzin. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na remont kościoła poklasztornego wyraźnie to zaznaczając. Zresztą wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Po podjętych pracach odsłania się piękno tamtej świątyni i zapis naszych dziejów. Etapami udało się nam już wiele i trzeba dzieło to kontynuować.

6. Kancelaria czynna z racji kolęd tylko w g.7,30 – 8,00.

Plan kolędy na najbliższe dni

wtorek  – 29 grudnia 2015 - od g. 9,00  - Jądrowice, Miechowice i Kuczyna  - trasy tradycyjne
•    l ks. – Kuczyna i część ul. Konarskiego (IJ)
•    2 ks. – Jądrowice (TR)