9 lutego 2014 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 9 lutego 2014 – IV niedziela zwykła – A

1. Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii: Parafian, Gości i Rodaków parafii. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

2. Zakończyliśmy kolędę – wizytę duszpasterską rodzin. Dziś mieliśmy się podzielić refleksjami duszpasterzy po tegorocznej kolędzie ale będzie to za tydzień. Trzeba będzie jeszcze raz sprawdzić niektóre dane statystyczne ponieważ znacznie odbiegają od danych roku ubiegłego. Wiemy, że duża ilość osób wyemigrowała za chlebem za granicę lub w inne rejony Polski ale to trzeba jeszcze przeanalizować. Zabrakło czasu do zweryfikowania danych i przemyślenia wspólnych refleksji duszpasterzy. Sprawozdanie będzie za tydzień i zamieścimy je w znacznej części w Siewie Brzeskim.

3. Ponieważ Ks. Tomasz w tym tygodniu wyjeżdża na ferie, Msze św. będą odprawiać i posługiwać w konfesjonale księża seniorzy ks. kan. Zygmunt Walczak i ks. kan. Jerzy Etynkowski. Nie jest możliwe zastąpienie przez nich w kancelarii. Z tego powodu w poniedziałek i w środę kancelaria parafialna po południu nie będzie czynna. Rano czynna będzie jak zwykle 7,30 – 8,00. W inne dni czynna już będzie normalnie w g.7,30 – 8,00; 15,00 – 16,30.

4. W środę w Lipnie w Par. Błog. Michała Kozala o 11,00 odbędzie się pogrzeb ks. prał. Stefana Maćczaka, pierwszego proboszcza i budowniczego tej świątyni, zmarłego w wieku 65 lat.

5. We wtorek w liturgii wspomnienie NMP z Lourdes – Międzynarodowy Dzień Chorych. Zapraszamy chorych na Mszę św. o 17,00, podczas której będziemy modlić się o zdrowie dla chorych i zawierzać ich Matce Bożej, udzielać będziemy chorym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

6. Bieżąca prasa katolicka do nabycia w zakrystii a starsza na stoliku pod chórem. Jest jeszcze do nabycia styczniowy numer Siewu Brzeskiego (ostatnie egzemplarze) a w nim m.in. rozmowa z Ks. Biskupem Zawitkowskim, świadczenia parafii na instytucje kościelne w 2014, w historiach brzeskich .– Jan z Radziejowa, późnośredniowieczny dominikanin z Brześcia Kuj., Wieści ze szkół, Rok 2013 w parafialnej statystyce i in.... Nowy, lutowy numer Siewu będzie po feriach ... materiały przyjmujemy jeszcze wyjątkowo do wtorku.

7. Msze św. w dni powszednie sprawowane są o godz. 7,00 i godz. 17,00.

8. Z wyjątkiem poniedziałku i środy Kancelaria czynna już będzie w g.7,30 – 8,00; 15,00 – 16,30.
 (wstańmy) Pomódlmy się za ostatnio zmarłych. Za zmarłego ks. prał. Stefana Maćczaka z Lipna i tych, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii w minionym tygodniu: +Alojzego Kobusa, l.84 z Włocławka a dawniej z Brześcia Kuj. (ul. Polna i Reymonta) + Alinę Mucharską z d. Zalewska, l.73 z Włocławka, dawniej Brześć Kuj. ul. Farna, i +Danutę Żelazek, l.77 z ul. Mickiewicza 25. We wtorek odbędzie się pogrzeb +Heleny Puchalskiej, l.88 z Falborza Kolonii. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin parafian i zmarłego kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne - 09.02.2014 r.

•    Marcin  Gawrysiak, kaw., zam. Brześć Kujawski ul. Zielna 9
i Katarzyna Maślanka, panna, zam. Izbica Kuj. ul. 11 listopada 2

•    Błażej Zieliński, kaw., zam. Brześć Kujawski ul. Końcowa 13A
i Martyna Chojnacka, panna, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 24