15 sierpnia 2013 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 15 sierpnia 2013 r.

– Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. Witam obecnych na dzisiejszej Liturgii: Parafian, Rodaków parafii i Gości. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwie.

2. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety zbóż, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najpiękniejszy Kwiat i Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.

3. W tę maryjną uroczystość pamięcią sięgamy do naszej narodowej historii wspominając „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Matce Bożej Królowej Polski losy naszego Narodu.

4. "Poznajemy Warszawę" - pod tym hasłem organizowany jest wyjazd pielgrzymkowy do stolicy. W programie zwiedzanie łazienek Królewskich, terenów Getta warszawskiego, udział we Mszy Św. i zwiedzanie Kościoła z relikwiami św. Andrzeja Boboli oraz inne ciekawe miejsca i trasy. Termin wyjazd 29.08.2013 (tj. czwartek) zbiórka o godzinie 6.00 przed Farą brzeską. Szacowany koszt 60 zł. Zapisy do 25.08.2013 u p. Teresy Ochmańskiej, kontakt tel 54/ 252-15-75 lub 784667339 lub w kancelarii parafialnej..

5. W niedzielę 08 września br. w Licheniu odbędzie się ogólnopolski zjazd Kół
Gospodyń Wiejskich. Zachęcam do udziału w tej szczególnej pielgrzymce.

6. Od piątku będzie kalendarz i można w godzinach kancelaryjnych (7,30-8,30; 16,00-17,30) rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2014.

7. W sobotę 24 sierpnia gminno-parafialne dożynki w Brześciu Kuj. Zachęcamy, aby podjąć przygotowania wieńców dożynkowych z poszczególnych wiosek. Więcej informacji w niedzielę. W niedzielę 25 sierpnia dożynki diecezjalne w Grzegorzewie k/Koła a 01 września ogólnopolskie na Jasnej Górze.

8. Jest jeszcze do nabycia nowy sierpniowy numer Siewu Brzeskiego i prasa katolicka...