22 kwietnia - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 22 kwietnia 2012r. - III niedz. Wielkanocna

1. Rozpoczął się w Kościele Tydzień Biblijny...

2. Wczoraj w ramach wstępu do IV Tygodnia Biblijnego w diecezji włocławskiej miał miejsce w BCK w Brześciu Kuj. piękny program przygotowany przez rodzimych artystów amatorów i zawodowców. Po biblijnym wprowadzeniu przez moderatora diecezjalnego ks. dr. Marka Raszewskiego i śpiewie psalmów po hebrajsku rozpoczął się wieczór biesiadnej piosenki żydowskiej przeplatanej humorami. Wielkie uznanie dla wszystkich występujących za koncepcję i poziom programu. Naprawdę mamy wspaniałych ludzi. Szerzej napiszemy o tym w majowym Siewie Brzeskim.

3. Od początku czerwca rozpoczynamy remont generalny kościoła poklasztornego. W tym roku planowana jest wymiana drewna i pokrycia dachu. Oprócz przyznanego nam dofinansowania musimy mieć własne środki na tegoroczny I-etap prac. Sprawa jest bardzo pilna. Aby otrzymać przyznaną dotację musimy mieć swój własny wkład. Prośba o ofiary. Każda ofiara ma znaczenie. Ofiarodawcy otrzymują dokument – certyfikat potwierdzający przekazanie darowizny na rzecz remontu i modernizacji kościoła poklasztornego. Jest to także pamiątka, że mieliśmy udział w ratowaniu tego zabytku. Certyfikaty mają różne nominały 20, 50, 100, 200, i więcej złotych. Można ofiary przekazywać także na konto parafialne. Prośba do parafian i rodaków pochodzących z naszej parafii i wszystkich, którzy mogą się włączyć w ratowanie tego XIII-wiecznego zabytku, jednego z najistotniejszych zabytków naszego miasta.

4. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omawiane były sprawy najbliższych uroczystości parafialnych i sprawy gospodarcze. Idąc za sugestią Rady Parafialnej wyłoniono już wykonawcę remontu kościoła poklasztornego, będzie to firma Domar wraz firmami współpracującymi. Zakres i wstępne warunki finansowe już ustalono.

5. Próby liturgiczne dzieci do I-Komunii Św. będą we wtorek (24.04.) o 16,00 i czwartek (26.04) – godz. 15.30 ze spowiedzią próbną potem próba uroczystości Pierwszej Komunii.

6. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 2-8 lipca do Zembrzyc koło Krakowa. Udało się znacznie zmniejszyć koszt, do 450 zł. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u s. Urszuli.

7. W dniu 03 maja w uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski i narodowe święto -  Msza za Ojczyznę w naszej świątyni będzie o godz. 9,00. W tym dniu w katedrze włocławskiej jubileusz 25-lecia profesji zakonnej matki generalnej Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy - m. Jolanty Gołębiowskiej, naszej rodaczki z Guźlina.

8. W ostatnim czasie odbyły się pogrzeby: +Zofii Szulczewskiej, l.75 z Falborz 36; +Mieczysław Szczupakowski, l.73 z Jądrowic 15; + Violetta Rogala, l.36 z ul. Reymonta 7a; +Bolesława Rapp, l. 92 z Jądrowice 10 oraz +Julia Stegenda, żyła 1 dzień. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek..

9. W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek – uroczystość Św. Wojciecha Patrona Polski, we wtorek – św. Jerzego; w środę Św. Marka Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

10. W dniu 25 kwietnia o godzinie 10.00 w Brzeskim Centrum Kultury w Brześciu Kujawskim z inicjatywy radnego Rady Powiatu we Włocławku Tomasza Chymkowskiego oraz Burmistrza Brześcia Kujawskiego Wojciecha Zawidzkiego odbędzie się spotkanie „Prawa i przywileje osób niepełnosprawnych". W trakcie spotkania w którym uczestniczyć będą pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku omówienie zostaną sprawy z zakresu pomocy dla osób niepełnosprawnych oraz możliwości skorzystania w roku 2012 z pomocy finansowej ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Zapowiedzi przedślubne:

* Christopher Paul Young, kawaler, zam. 56 Norbury, Avenne Watford - Anglia
Mirosława Emilia Jankowska, panna, zam. Stary Brześć 14g/5
* Marcin Emil Laskowski, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 18/3
Natalia Radaszewska , panna, zam. Sarnowo 11, par. Izbica Kuj.
* Rafał Sosnowski, kawaler, zam. Łowicz ul. Topolowa 28 par. Ducha Św.
Dorota Krzymianowska, panna, zam. Brześć Kuj. ul. Piastowska 28

Niedziela - 22 kwietnia 2012 - III Niedziela Wielkanocna

7.30 + Bogusław Belter R24
  9.00 + Anna, Wojciech, Józef (31 r.) Ciupalscy
10.30 + Stanisława Marciniak
12.00 - O Boże błogosł. dla Ewy i Andrzeja Zielińskich (40r. ślubu) oraz dla 4 ich synów
17.00 + Waldemar i Jadwiga Książek - pg
                  Poza par. x. Zygmunt Walczak - w intencji Parafian

Poniedziałek - 23 kwietnia 2012 - św. Wojciecha, Patrona Polski

7.00 1/+ Tomasz Sobieraj - pg
         2/+ Jerzy Pilichowski - pg
18.00 1/ + Jan Dobrowolski – pg
         2/ + Jerzy Dorsz (im.)

Wtorek – 24 kwietnia 2012

7.00 1/ + Ks. Leszek Lewandowski - pg
         2/ + Sabina Obrzezgiewicz - pg
         3/ + Henryk Ładziński – pg
18.00 + Eugeniusz Osiński (5 r.)

Środa – 25 kwietnia 2012 - św. Marka Ewangelisty

7.00 1/ + Henryk Latecki
         2/ + Edward Duczkowski - pg
18.00 1/ + Jarosław Karpiński (im.)
         2/ + Kunegunda Sobczak - pg

Czwartek – 26 kwietnia 2012