26 grudnia 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 26 grudnia 2021 - niedziela - II dzień Bożego Narodzenia
- Święto Świętej Rodziny 

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Dziś drugi dzień Bożego Narodzenia i Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w każdą niedzielę o 7,00; 9,00; 10,30; 12,00; 17,00.

 

2. Wizyty duszpasterskie rodzin (kolędowanie) rozpoczniemy po nowym roku i będziemy je realizować stosownie do możliwości. Więcej podamy w ogłoszeniach po Nowym roku

 

3. W tym roku ponownie jest żywa szopka bożonarodzeniowa obok świątyni. Przy Świętej Rodzinie są jak już bywało, różne zwierzęta. Składamy podziękowanie p. Kazimierzowi Rojewskiemu dyrektorowi ZS CKR ze Starego Brześcia za podjęcie tej inicjatywy a panom Markowi i Kacprowi za wykonanie. Szkoła Rolnicza ma m.in. klasy technikum weterynarii, stąd ma różne zwierzęta. Udostępniono i przygotowano nam gotowy domek dla zwierząt z wybiegiem. Dziękujemy za to uatrakcyjnienie (zwłaszcza dzieciom) przeżywania Bożego Narodzenia 2021 w Brześciu Kuj. 

 

4. Dziękujemy za pomoc p. Leszkowi przy dekoracji świątyni osobom z grup modlitewnych: Margaretki, Odnowy w Duchu Św. i Żywego Różańca a paniom z Towarzystwa Kulturalnego Izabeli Mikołajczyk i Wioletcie Rojewskiej za ufundowanie dekoracji ołtarzowych. Piękne bombki i ozdoby własnoręcznie tworzone przyniosły dzieci przychodzące na roraty, gwiazdy zaś wykonali uczniowie Szkoły nr 2.

 

5. W najbliższych dniach planujemy zakup paliwa do ogrzewania parafialnej świątyni. Poczekaliśmy trochę aż stanieje a wcześniej musieliśmy przeprowadzić remont pieca do ogrzewania świątyni, trzeba było wymienić niektóre podzespoły

 

6. Rozpoczęła się zima, zainteresujmy się osobami starszymi, chorymi czy samotnie mieszkającymi w naszym sąsiedztwie aby przyjść im z pomocą czy zgłosić potrzebę pomocy.

 

7. Dziękujemy p. Sylwii Witkowskiej za przygotowaniu i dostarczenie paczek dla starszych i chorych, osób niezamożnych. Dzięki składanym darom i ofiarom pieniężnym można było przygotować w tym roku nieco większe paczki.

 

8. Dziękujemy za ofiary na renowację elewacji naszej świątyni parafialnej i konserwację zabytków w świątyniach.

 

9. W Uroczystość Trzech Króli (6.01.2022) w naszej świątyni po Mszy św. o 17,00 będzie koncert kolęd przygotowany przez Towarzystwo Kulturalne Brześcia Kujawskiego...

 

10. Wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 31 grudnia 2021 r. W zamian zachęca do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.

 

11. Jutro przypada 13 rocznica śmierci ks. prał. Aleksandra Maciejewskiego, byłego proboszcza brzeskiego. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji

 

12. W piątek (31 grudnia) o g. 17,00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku 2021. Polecimy opiece Bożej wszystkich ochrzczonych, tych co przyjęli I-Komunię i Bierzmowanie, zaślubionych oraz zmarłych w mijającym roku. Podana będzie statystyka mijającego roku.

 

13. W sobotę Nowy Rok 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św.: 9,00; 10,30; 12,00;17,00 – nie będzie Mszy św. 7,00. Modlić się będziemy o pokój w naszej Ojczyźnie, na jej granicach i na świecie.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Stefanii Wierzbowskiej, l. 88 z ul. Polnej 42, +Marioli Kleparskiej, l.64 z Falborza 35; + Wiesławy Wojciechowskiej, l.68 z ul. Reymonta 23; + Ireny Zielińskiej, l.94 z ul. Konarskiego 57a; w poniedziałek pogrzeb + Mirosławy Wiśniewskiej, l.61 z ul. Zachodniej 16; we wtorek + Mieczysława Krygiera, l.75 z Rzadkiej Woli Parcele 21 (ostatnio Kąkowa Wola 31) w środę +.Czesława Wojtkowiaka, l.70 z Włocławka, dawniej Brześć Kuj. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.. 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 26 grudnia 2021 - święto Świętej Rodziny

  7.00  +  Marianna i Władysław Łęga
               poza parafią greg.19 + Zofia Kwiatkowska
  9.00  + Klara R9 Podolska, Jan i Tadeusz Podolscy
10.30  + Genowefa Jaromirska – pg
12.00  + Marianna Nowacka – pg
17.00  + Szczepan Kuligowski (im.)

 

PONIEDZIAŁEK – 27 grudnia 2021święto św. Jana, ap. i ew.

  7.00  + Józef Szewczyk /rez./
               poza parafią greg.20 + Zofia Kwiatkowska
17.00  + Marlena Kobus – pg

 

WTOREK – 28 grudnia 2021 - święto św. Młodzianków

   7.00  + Maria Osińska – pg
               poza parafią greg.21 + Zofia Kwiatkowska
17.00  + Halina Uniżycka – pg

 

ŚRODA – 29 grudnia 2021

  7.00  + Jerzy Stefański – pg
               poza parafią greg.22 + Zofia Kwiatkowska
17.00  + Zenon R2 i Aneta Juszczyńscy


CZWARTEK – 30 grudnia 2021

  7.00  + Alma Stańczak R1
               poza parafią greg.23 + Zofia Kwiatkowska
17.00  + Maria Wizner Kamińska – pg

 

PIĄTEK – 31 grudnia2021 - św. Sylwestra I, papieża

   7.00 + Jadwiga Olejniczak – pg
               poza parafią greg.24 + Zofia Kwiatkowska
17.00  1/. + Zofia Kwiatkowska – pg
          2/. + Za zmarłych w minionym roku oraz za wszystkich, którzy przyjęli
                  sakrament chrztu,bierzmowania i małżeństwa w kończącym się roku

 

SOBOTA – 1 stycznia2022 - Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  9.00  + Marta Glińska – pg
               poza parafią greg.25 + Zofia Kwiatkowska
10.30  + Anna i Mieczysław Osińscy – pg
12.00  + Marek Ciechurski
17.00  1. + w int. Kół Żywego Różańca
          2. + Ireneusz Rosiński R7

 

NIEDZIELA – 2 stycznia 2022 - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  7.00  + Genowefa i Bronisław Górnik
               poza parafią greg.26 + Zofia Kwiatkowska
  9.00  + Mieczysław Wojtkowski – pg
10.30  + Izydor Żydczak i Sławomir Walczak (ur.)
12.00  + Bolesław Szczap – pg
17.00  + Marianna Wróblewska – pg