Obchody święta Matki Bożej Gromnicznej

2 lutego br. w kościele na całym świecie obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas mszy świętej o godz. 17.00 ks. proboszcz przewodniczący naszemu zgromadzeniu modlitewnemu poświęcił gromnice dzieci, które przygotowują się do tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci zapaliły gromnice od paschału, który symbolizuje Światło Chrystusa, nadającej jeszcze głębszy sens tej symbolicznej świecy. Podczas homilii przewodniczącego mszy świętej dzieci mogły się dowiedzieć znaczenia święta i co one ze sobą niesie. Po skończonej mszy świętej odbyło się krótkie spotkanie z rodzicami wspomnianych pociech, które pięknym szykiem wyszły z zapalonymi świecami z naszej świątyni.

Czytaj więcej: Obchody święta Matki Bożej Gromnicznej

Orszak Trzech Króli

W sobotę 06.01.2018 roku w Brześciu Kujawskim przeszedł pierwszy raz Orszak Trzech Króli.

VI Koncert Organowy

Koncert Kolęd i Pastorałek

Towarzystwo Kulturalne, parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Brześciu Kujawskim oraz Brzeskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek „Znak pokoju”
Koncert odbędzie się 6.01.2018 r o godz. 18.00 w kościele parafialnym
Tradycja już się stało, że Towarzystwo Kulturalne skupia wokół siebie osoby śpiewające i grające, które wspólnie tworzą wspaniałe koncerty dla mieszkańców naszej gminy.
Cóż jest piękniejszego od wspólnego muzykowania, a tym bardziej od wspólnego śpiewania kolęd.
W tym roku będzie naprawdę imponująca grupa wykonawców: 12 solistów oraz zespół „Spod Strzechy” Wspólnie kolędować dla Państwa będą: nauczyciel, katechetka, ksiądz, bibliotekarka, radna, pracownica sądu, młodzież licealna, policjantka, dyrektor Centrum Kultury, logopeda, animatorzy kultury, młodzież szkolna, pracownica banku i inni. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy oraz pastorałki i świąteczne piosenki.
Scenariusz koncertu przygotował Ks. Ireneusz Juszczyński, repertuar został dobrany przez Elżbietę Chybcińską i Izabelę Mikołajczyk, która poprowadzi koncert. Aranżacje utworów i kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Tomasz Majchrzak, który zagra także na klawiszach i akordeonie.
W składzie muzyków znaleźli się także: Joanna Jaworska- skrzypce, Nadia Lewandowska i Michalina Kubajka – flety poprzeczne, Krzysztof Krzos- gitara, Mariusz Kacprzak- gitara basowa, Mateusz Majchrzak- perkusja.
Zaśpiewają: Beata Lewandowska, ks. Krzysztof Włodarczyk, Anna Operacz, Elżbieta Izydorkiewicz, Danuta Pawłowska, Elżbieta Chybcińska, Przemysław Maćczak, Barbara Szatkowska, Izabela Szczepaniak, Mariusz Czyżniejewski, Michał Stawicki, Agata Kubajka, „Spod Strzechy” .
Zapraszamy do wspólnego kolędowania

Msze o uzdrowienie