Uroczystość Wszystkich Świętych

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi przez stronę rządową obostrzeniami, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą odprawione tylko w kościołach oraz w kaplicy cmentarnej, zgodnie z narzuconymi przez władze limitami. Na cmentarzu odwołana zostaje na polecenie kurii diecezjalnej Msza święta przy krzyżu i procesja. Modlitwy wypominkowe jednak będą z kaplicy cmentarnej i ich słyszalność będzie także na części cmentarza. To nie będzie uroczyście tak jak zwykle ale musimy się dostosować.

Msze św. we Wszystkich Świętych:
7,00 (kościół Św. Michała Arch;
9,00 i 17,00 w kościele parafialnym;
10,30 i 12,00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy cmentarzu. 

W Dzień Zaduszny (02.11):
9,00 - w kaplicy cmentarnej
17,00 - w kościele parafialnym.

Do Mszy św. w kaplicy cmentarnej o 10,30 we Wszystkich Świętych o o 9,00 w Dzień Zaduszny można do soboty zgłaszać imiona zmarłych.

Siew Brzeski - Czerwiec-Sierpień 2020

Dostępny jest zaległy numer (wakacyjny) Siewu Brzeskiego, bo wcześniej zabrakło finansów na druk. Następny numer za wrzesień i październik planowany jest  za 2 lub 3 tygodnie. W obecnym numerze m.in. Wydarzenia parafialne, wieści ze szkół, odeszli do wieczności i art. ks. Karola Kolendy - Kardynał niezłomny na diabelskie czasy - o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim, na którego beatyfikację wciąż czekamy...

 

Poświęcenie pojazdów

Uroczyste poświęcenia pojazdów

Z racji przypadającego w sobotę (25 lipca) święta patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa w niedzielę 26 lipca po Mszach św. 7,00; 9,00; 11.00; 17,00 było uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie odbywało się wokół Placu Łokietka (i ulic przylegających) oraz wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 przy ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej).

Czytaj więcej: Poświęcenie pojazdów

Koncert Organowy

W niedzielę 27 września o godz. 18,00 w naszej świątyn odbył się cieszący się już dużym zainteresowaniem koncert organowyi. Koncertował Paweł Seligman.

Paweł Seligman – organista, pianista, kameralista i pedagog. W 1999 roku ukończył
z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie w dwóch specjalnościach – w klasie fortepianu doc. Janusza Seligmana oraz w klasie organów ad. Bogumiły Dunikowskiej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i ad. Zygmunta Antonika (2005).
Odbył szereg warsztatów, kursów mistrzowskich i lekcji otwartych z zakresu gry i improwizacji organowej oraz wykonawstwa muzyki dawnej. W latach 1995-2008 był organistą kościoła św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy. Był również pomysłodawcą i koordynatorem społecznej akcji „Organy dla Brennej Leśnicy”. W ramach akcji zebrano fundusze, które pozwoliły tej niewielkiej parafii na zakup wysokiej klasy organów piszczałkowych. Od 2008 r. pełni funkcję organisty kościoła NMP Królowej Polski w Pogórzu k/Skoczowa (diecezja bielsko-żywiecka).
Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J.  Paderewskiego w Cieszynie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie prowadzi klasy organów. Kierownik artystyczny festiwali „Wieczory Muzyczne
w Leśnicy” oraz „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Pogórzu”. Pomysłodawca i kierownik artystyczny Cieszyńskiego Maratonu Bachowskiego – imprezy organowej o zasięgu ogólnopolskim. Jest członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej diecezji bielsko-żywieckiej. Ma na swoim koncie już dziewięć wydanych płyt CD, w tym sześć z solową muzyką organową. Współpracuje jako akompaniator m.in. z Akademickim Chórem Politechniki Śląskiej, Chórem „Echo”
z Zebrzydowic. W 2016 roku został odznaczony srebrną odznaką honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za działalność na rzecz amatorskiego ruchu chóralnego. W 2019 roku odznaczony Srebrną Odznaką Honorową "Za zasługi dla województwa śląskiego". Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Norwegia, Austria, Francja, Niemcy, Słowacja, Republika Czeska).

Zapraszamy