Dożynki 2018

W niedzielę 2 września 2018 r. odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne w Brześciu Kujawskim. Rozpoczęły się o godzinie 15.00 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym z udziałem delegacji dożynkowych z sołectw z terenu gminy. Po zakończeniu mszy św. korowód dożynkowy udał się deptakiem do sceny gdzie odbyła się część obrzędowa i artystyczna.
Oprawę części obrzędowej, z dzieleniem chleba, poprowadził zespół „Spod Strzechy”. Następnie program artystyczny, w którym wystąpił zespół folklorystyczny „Dzieci Kujaw”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Brestivia” oraz wokalistki Koła Wokalnego „Gama”


O godzinie 19.00 wystąpiła gwiazda wieczoru - legendarny zespół „Czerwone Gitary”, a od godziny 21.00 zabawa taneczną z zespołem „Sigma”.
W programie imprezy nie zabrakło także atrakcje dla dzieci. Strefa dla dzieci znajdowała się na Skwerze Miejskim. Tam rozstawione zostały dmuchane zamki, zjeżdżalnie, itp. Dodatkowo w godzinach 16.00 - 19.00 animatorzy z grupy Anima Show poprowadzili trzygodzinny blok zabaw dla dzieci. Dodatkową atrakcją tegorocznego święta plonów były stoiska kulinarne sołectw. W tym roku zaprezentowało się 5 sołectw: Guźlin, Pikutkowo, Stary Brześć, Wieniec i Machnacz. Na stoiskach tych można było posmakować tradycyjnych domowych wyrobów przygotowanych przez mieszkańców. Dodatkowo poczęstunek dla wszystkich przybyłych wydawany był w namiocie organizatorów. Tam częstowano chlebem ze smalcem i ogórkiem, bigosem oraz ciastami i brzeskimi rogalikami. W programie zaplanowano także konkursy dla publiczności: dla pań – dojenie krowy, a panowie próbowali swoich sił w ujeżdżaniu byka rodeo. Na tegorocznych dożynkach tradycyjnie swoje stoiska wystawiali twórcy ludowi z regionu oraz lokalne firmy.

Zdjęcia: https://www.brzesckujawski.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=131:dozynki-gminno-parafialne-2018&Itemid=127