Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

Na Boże Narodzenie udało się zrobić dla parafian prezent w postaci nowego, ledowego oświetlenia parafialnej świątyni. W tym świetle jeszcze lepiej prezentuje się nasza świątynia nocą. Warto taką perłę architektury, jaką jest nasza świątynia parafialna, bardziej jeszcze wyeksponować. Dzięki zaangażowaniu p. burmistrza Tomasza Chymkowskiego udało się ten plan zrealizować i nieco przyspieszyć, akurat na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej: Nowe oświetlenie brzeskiej Fary

Kolęda

Trwa wizyta duszpasterska rodzin. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo z uwagi na wiele wydatków nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na kontynuowanie renowacji elewacji kościoła parafialnego i renowacje w kościele poklasztornym, wyraźnie to zaznaczając. Wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Efekty naszych inwestycji widać.


Plan kolędy na najbliższe dni:

poniedziałek – 13 stycznia 2020

od g. 9,00  – Rzadka Wola Parcele  (KG)

od g.  9,00    -  ul. Głowackiego pocz. od mostu i potem ul. Dubois (IJ)

od g. 11,00   – Al. Łokietka, ul. Podmierna, Obwodowa, Niecała (KW)


wtorek – 14 stycznia 2020

od g. 9,00   Falborz (bez Falborz Majątek)                        

·         1 ks. - Falborz Kolonia (Fajewo)  (IJ)           

·         2 ks. - Falborz Jesiony, Orzechy i przy szosie (KW)

od g. 14,30     1 ks. -  ul. Kilińskiego od końca numerów do początku (KG)             


środa - 15 stycznia 2020 - od g. 14,30  – Stary Brześć - bloki

·         l ks. bloki 14, 14A,B,C (KG)    

·         2 ks.-bloki 14D, 14E i 14F (KW) 

·         3 ks.-bloki 14 G i 14 H  (IJ)

 

czwartek - 16 stycznia 2020 -od g. 15,00 - 

·         l ks.ul. Traugutta bloki  30a i 30b

·         2 ks.- ul. Traugutta bloki  30c i 30d

 

piątek – 17 stycznia 2020  -  od g. 14,00 - 

·         l ks. ul. Targowa domy jednorodzinne i potem blok 7A

od g. 15,00 - 

·          2 ks. ul. Traugutta numery parzyste od początku   (KG)

·          3 ks. ul. Traugutta numery parzyste od końca (od str. bloków) (KW)


sobota – 18 stycznia 2020 - od g. 9,00

·         1 ks. - Stary Brześć Parcele (dawna  żużlówka) – od strony szkoły rolniczej a następnie  przy szosie i d.POM (KW)

·         2 ks. - ul. Krakowska  od skrzyżowania na Guźlin w kier. Rumaków       

·          3 ks. - Rumaki i ul. Krakowska od końca w kier. miasta 

        poniedziałek - 20 stycznia 2020 

      - od g. 15,00  –  ul. Kolejowa:

1 ks. od końca nr, - 2ks. od pocz. nr 

 

Ostatni list biskupa Bronisława Dembowskiego

W sobotę 23 listopada w katedrze włocławskiej odbył się pogrzeb śp. księdza biskupa Bronisława Dembowskiego... Trumna z ciałem śp. biskupa spoczęła w krypcie biskupów włocławskich w podziemiach bazyliki katedralnej we Włocławku. Zgodnie z ostatnią wolą, zmarły pasterz pochowany został w niszy pod śp. biskupem Antonim Pawłowskim, który jako rektor warszawskiego seminarium duchownego przedstawiał bp. Dembowskiego do święceń kapłańskich. Katedrę włocławską wypełniły tłumy przybyłych na pogrzeb duchownych i wiernych, z diecezji włocławskiej i Warszawy, liczne poczty sztandarowe, rodzina zmarłego biskupa i wiele osób reprezentujących środowiska, z którymi związany był bp Dembowski. Uroczystej Mszy św. pogrzebowej przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, a homilię wygłosił abp senior Marian Gołębiewski z Wrocławia. Mszę św. koncelebrowało 19 biskupów oraz 200 kapłanów. Odczytany też został „ostatni list” bp. Bronisława Dembowskiego.

 

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,jezu__ufam_tobie_-_ostatni_list_sp_biskupa_bronislawa_dembowskiego,1126.html#tresc_strony

 

Siew Brzeski - Grudzień 2019

Dostępny jest nowy, grudniowy nr Siewu Brzeskiego a w nim bieżące wydarzenia parafialne, wieści ze szkół, relacje z pogrzebu ks. bp. Bronisława Dembowskiego, zmarli kapłani i parafianie brzescy. Kolejny art. dr. K. Optołowicza Polska i Polacy w świetle nauczania papieskiego a w Historiach brzeskich art. historyka ks. Karola Kolendy wik. z Kruszyna - Krzyżacka zawierucha na Kujawach oraz szczegóły z Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, jaki miał miejsce w Brześciu Kuj. Do nabycia przed świątynią i kancelarii...

Zapraszamy