Dożynki Gminno-Parafialne 2021

W sobotę, 28 sierpnia br. w Brześciu Kujawskim odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Tradycyjnie już, część obrzędowa miała miejsce na dziedzińcu przed szkołą rolniczą w Starym Brześciu, część artystyczna zaś na stadionie ZSCKR Stary Brześć.

Czytaj więcej: Dożynki Gminno-Parafialne 2021

Poświęcenie Pojazdów 2021

25 lipca przypada święto Św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu po wszystkich Mszach św. było poświęcenie pojazdów. Poświęcenie wokół Placu Łokietka (i ulic przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzymał obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek jak co roku można było złożyć do puszki ofiarę dla misji na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

Czytaj więcej: Poświęcenie Pojazdów 2021

Siew Brzeski - Kwiecień-Maj 2021

Jest do nabycia nowy 220 numer naszego miesięcznika "Siew Brzeski" a w nim m.in.: przedstawienie nowego biskupa naszej diecezji Krzysztofa Wętkowskiego, wydarzenia parafialne i lokalnego środowiska ilustrowane zdjęciami, zmarli kapłani i parafianie brzescy, wieści ze szkół, w historiach o bitwie pod Chocimiem, na końcu informacja o uroczystościach Pierwszej Komunii Świętej. Pod chórem jest do nabycia tygodnik "Idziemy" i inna prasa katolicka. Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku.

Pierwsza Komunia Święta 2021

Ponownie w tym roku, ze względów pandemicznych, uroczystości pierwszokomunijne odbyły się w ograniczonej oprawie liturgicznej i podziałem na trzy grupy. Nie chcieliśmy odkładać na termin późniejszy, bo nigdy nie wiadomo co rządzący światem jeszcze wymyślą. W sobotę 01 maja o godz. 12,00 przystąpiły dzieci ze Szkoły nr 2 a w niedzielę 02 maja dzieci ze Szkoły nr 1, o 10,30 kl. IIIb a o godz. 12,00 kl. IIIa. Dzieci ze Szkoły nr 1 przygotowała p. Irena Narewska a dzieci ze Szkoły nr 2 ks. Krzysztof Góralski. Msze św. pierwszokomunijne sprawował proboszcz ks. prał. Ireneusz Juszczyński.   

Czytaj więcej: Pierwsza Komunia Święta 2021

Nowy Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski

Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem włocławskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego. Tym samym przyjął rezygnację biskupa Wiesława Meringa z posługi biskupa włocławskiego. Do czasu kanonicznego objęcia diecezji przez bp. Wętkowskiego administratorem apostolskim diecezji włocławskiej będzie bp Mering.

Czytaj więcej: Nowy Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski