Ostatni list biskupa Bronisława Dembowskiego

W sobotę 23 listopada w katedrze włocławskiej odbył się pogrzeb śp. księdza biskupa Bronisława Dembowskiego... Trumna z ciałem śp. biskupa spoczęła w krypcie biskupów włocławskich w podziemiach bazyliki katedralnej we Włocławku. Zgodnie z ostatnią wolą, zmarły pasterz pochowany został w niszy pod śp. biskupem Antonim Pawłowskim, który jako rektor warszawskiego seminarium duchownego przedstawiał bp. Dembowskiego do święceń kapłańskich. Katedrę włocławską wypełniły tłumy przybyłych na pogrzeb duchownych i wiernych, z diecezji włocławskiej i Warszawy, liczne poczty sztandarowe, rodzina zmarłego biskupa i wiele osób reprezentujących środowiska, z którymi związany był bp Dembowski. Uroczystej Mszy św. pogrzebowej przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, a homilię wygłosił abp senior Marian Gołębiewski z Wrocławia. Mszę św. koncelebrowało 19 biskupów oraz 200 kapłanów. Odczytany też został „ostatni list” bp. Bronisława Dembowskiego.

 

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,jezu__ufam_tobie_-_ostatni_list_sp_biskupa_bronislawa_dembowskiego,1126.html#tresc_strony