Obraz MB Różańcowej

Trwają prace konserwatorskie przy obrazie Matki Bożej Różańcowej

W środę w pracowni konserwatorskiej dr. Sławomira Kamińskiego w Toruniu na UMK odbyła się komisja z przedstawicielką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (WKZ), Wykonawcy konserwacji i Proboszcza Parafii celem oceny prac przy odnawianym Obrazie Matki Bożej Różańcowej (XVI/XVII w.). Prace są poważnie zaawansowane ale końcowy odbiór nie jest możliwy. Według fachowców potrwa to jeszcze ponad miesiąc. Przez konserwatora została zrobiona fotokopia obrazu, która zostanie umieszczona w ołtarzu na czas odpustu. Dr Sławomir Kamiński zapewnia, że ostateczny termin zakończenia prac (30 października) zostanie jednak dotrzymany. Poważne ubytki w desce i malaturze świadczą, że był to najwyższy czas, aby zająć się już naszym cennym i czczonym świętym wizerunkiem.

 

Obraz MB Różańcowej podczas prac konserwatorskich (fot.1)

Obraz MB Różańcowej podczas prac konserwatorskich (fot.2)

Kopia Obrazu MB Różańcowej