Liturgia Triduum Paschalnego i Wielkanocy

 

Wielki Czwartek – 28.04.2024 - pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18,00 będzie sprawowana przez kapłanów w intencji dziękczynnej za dar sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Podc. Podczas Liturgii jak zwykle od kilkunastu lat – obrzęd obmywania nóg 12 panom. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do tzw. ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie - czas opuszczenia i trwogę konania. Adoracja do g. 21,00. 


Wielki Piątek – 29.03.2024 - w tym dniu nie ma Mszy św. Gromadzimy się o godz. 18,00 na    Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii św. Kończy się złożeniem P. Jezusa do Grobu. O g. 15,00 Godzina Miłosierdzia Bożego z Koronką do Miłosierdzia Bożego,. 

Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych katolickich miejsc kultu w Ziemi Świętej. Po liturgii czuwanie modlitewne przy Grobie Pańskim do godz. 22,00. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy.


Wielka Sobota – 30.03.3034 - adoracja P. Jezusa w Grobie od godz. 8,00 do 22,00.           

Święcenie  pokarmów w Wielką Sobotę od 9,00 do 13,00 co pół godziny i po południu o 16,00 i 16.30. W tym czasie także będzie okazja do spowiedzi (9,00 -12,30). W czasie wieczornych liturgii w Wielki Czwartek, W piątek i sobotę jest to też okazja do chwilowej choćby adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przy Grobie Pańskim. Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się od godz. 19,00 obrzędem poświęcenia ognia. Na liturgię światła przynosimy świece, Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Eucharystia - uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22,00. 


Niedziela Wielkanocna – 31.03.2024 – Procesja Rezurekcyjna o godz. 6,00 i Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego - W Wielkanoc nie będzie Mszy św. o godz. 7,. Pozostałe Msze św. o godz. 9,00; 11,00; 17,00. 


Poniedziałek Wielkanocny – 01.04.2024 - Msze św. tak jak w niedziele o o godz. 7,00; 9,00; 11,00; 17,00

* Zapraszam orkiestrę dętą  "Brestivia" z BCK do uświetnienia rezurekcji. Za życzliwość bardzo dziękuję. 

• Zapraszamy jednostki Straży Pożarnej z terenu naszej parafii, by tradycyjnie czuwali przy Grobie Pańskim i wzięli udział w procesji rezurekcyjnej. Już dziękuję za ich obecność i życzliwość. Po Rezurekcji strażaków naszej Parafii zapraszam na żurek wielkanocny do Sali w Urzędzie Gminy Brześć Kujawski. 

• Prosimy asystę i dzieci do sypania kwiatów do udziału w procesji. Zachęcamy rodziców do przygotowania dzieci z kl. 1 - 5 do sypania kwiatów i udziału w asyście w Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa na rezurekcji o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do asysty.