27 października 2019 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -27 października 2019
- Rocznica poświęcenia kościoła własnego - XXX niedz. zw -  C (I)

 

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.     O godz. 16,30 codziennie nabożeństwo różańcowe w świątyni parafialnej. Jeszcze w tym tygodniu też będziemy losować dla dzieci pamiątki ich uczestnictwa w nabożeństwach, tak by możliwie wszystkie dzieci mogły mieć jakąś  pamiątkę.. Wylosowani już mogą odebrać pamiątki w zakrystii po różańcu do środy włącznie. 


2.     Dziś rocznica poświęcenia kościoła własnego. Dziękczynienie Bogu za naszą świątynię, którą z pieczołowitością odnawiamy. Dziękujemy tym, którzy wspierają jej odnawianie i renowację zabytków z naszych świątyń. Tu kształtowało przez wieki swoją duchowość wielu świętych i wybitnych ludzi, bohaterów. W naszym pokoleniu też tacy są. Ci, którzy z różnych powodów wyemigrowali w inne zakątki Ojczyzny czy świata po latach z sentymentem tu przybywają i wdzięcznością, że dbamy o te pomniki naszej chlubnej historii. Jak można zauważyć trwają mozolne prace przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Ofiary na remont można składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii:zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


3.   Wczoraj i dziś ponawiane są Śluby Brzeskie Króla Polski podkreślające konieczność espektowania w naszym   narodzie praw Bożych. Ważne to w czasach zamętu i ateistycznych  demoralizujących ideologii.


4.     Program na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – 2019. W ostatnim tygodniu października (27-31) codziennie o 16,30 różaniec za zmarłych polecanych w dotychczasowych wypominkach rocznych a w czwartek 31 października – Msza św. za tych zmarłych. Wszystkich Świętych - piątek, 01 listopada 2019 r. Msze święte: 7.00; 9.00 - w kościele parafialnym (nie będzie mszy św. w kościele poklasztornym); 10,30 - w kaplicy cmentarnej p.w. Miłosierdzia Bożego (intencje zbiorowe za zmarłych); o 11.30 - w kaplicy cmentarnej rozpoczynamy procesję i przechodząc alejami cmentarza modlimy się za zmarłych imiennie polecanych w tegorocznych wypominkach jednorazowych i oktawy. Po procesji - na cmentarzu ok. 12.00 - Msza św. przy krzyżu na nowej części cmentarza za polecanych w tegorocznych nowych wypominkach modlitewnych i za spoczywających na naszym cmentarzu; Na cmentarzu przy krzyżu przed mszą św. będzie też możliwość zamówienia wypominek (zwłaszcza dla przyjezdnych, parafian prosimy, aby to uczynili wcześniej w kancelarii).

5.     Na cmentarzu będzie okazja do wsparcia finansowego naszego Wyższego Seminarium Duchownego

6.     Dzień Zaduszny – sobota, 02 listopada 2019 r. Msze święte: godz. 9.00 – w kaplicy cmentarnej (intencje zgłoszone za zmarłych); w kościele parafialnym godz. 16.00 i 17.00. Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami przed mszami św. tj. o godz. 8.40 – w kaplicy cmentarnej oraz o 16.40 – w kościele parafialnym z wypominkami za zmarłych a potem Msza św. Oktawa - codziennie od 02 do 08 listopada o godz. 16.40 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i wypominki z oktawy i o godz. 17,00 Msza św.


7.     Z uwagi, że I-piątek miesiąca przypada we Wszystkich Świętych, zachęcamy do spowiedzi w środę i czwartek od 16,30 a w piątek przystąpienia do Komunii Św.


8.     Na uroczystość Wszystkich Św. ma zostać zrobiona zapowiadana renowacja grobu, wielkiego patrioty ks. Jana Chyliczkowskiego, byłego proboszcza brzeskiego pochowanego w Brześciu Kuj. Częściowo (krzyż i tablice) został już oczyszczony bez zmieniania historycznego wyglądu, część dolnych elementów trzeba wymienić.


9.     Można zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. Ofiary na podobnych zasadach jak w roku ub. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki.Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami w pierwszym przypadku (bez odmiany) można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej.

Wypominki


10.  Dbajmy o groby bliskich i otoczenie na cmentarzu zwróćmy uwagę na osoby próbujące podrzucać śmieci w miejsca do tego nie przeznaczone. Bądźmy odpowiedzialni za miejsce naszej przyszłości... Jest trochę lepiej w tej kulturze ale jeszcze niewystarczająco. Śmietniki są tylko przy wyjściach z cmentarza.


11.  Dziś jest do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2020 rok. Poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Zaznaczone są także uroczystości i wydarzenia życia parafii. Nabywając złóżmy ofiarę, cegiełkę na renowacje świątyń w parafii (5,-zł byłoby dobrze).


12.   Dziś także jest nowy numer Siewu Brzeskiego a w nim m. in. foto-relacje z odpustów MB Różańcowej i Św. Michała Arch.,  koncertu organowego, nabożeństw fatimskich i pierwszych sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, pielgrzymki ośmioklasistów do Lichenia, poświęcenia kapliczki MB Niepokalanej w Rzadkiej Woli przy domu pp. Glonków i Gołębiowskich, wieści ze szkół ilustrowane zdjęciami, katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, tekst dzisiejszych królewskich ślubów  brzeskich, informacja o planowanym  na 27 listopada 2019 r. w Brześciu Kuj. w SP1 powiatowym  konkursie recytatorskim  poezji  religijnej. Ponadto informacja ZSCKR w Starym Brześciu o bezpłatnym  kwalifikacyjnym  kursie zawodowym prowadzenia produkcji  rolniczej ze szkoleniem na prawo jazdy kat. T oraz szczegółowy program Uroczystości Wszystkich Św. i Dnia Zadusznego. Do nabycia przed świątynią, w kancelarii i zakrystii. inna prasa na stoliku pod chórem

13.  Brzeskie Centrum Kultury zaprasza 2 listopada (sobota) na godzinę 18.00 na piątą edycję koncertu zaduszkowego pt.  "Ocalić od zapomnienia". W tym roku muzycznie wspominać będą największe przeboje Anny German, Kory Jackowskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy. Na scenie pojawi się zespół działający przy B.C.K  pod kierownictwem Tomasza Majchrzaka w składzie: Michał Bagiński (puzon), Mariusz Kacprzak (gitara basowa), Krzysztof Krzos (gitara), Mateusz Majchrzak (perkusja), Tomasz Majchrzak (klawisze), Artur Łącki (trąbka), Robert Paczkowski (saksofon). Zespołowi towarzyszyć będą wokaliści: Alicja Deicka, Małgorzata Olejnik i Paweł Wojciechowski. Koncert zaplanowano na  w sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 15 zł. już w sprzedaży w BCK. 

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin a także zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 27 października 2019   / XXX Niedziela zwykła (I/C)
Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

   7.00  + Henryk R4, Anna, Marianna, Roman i Zofia Jabłońscy (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
– Dziękczynna za opiekę Matki Bożej i z prośbą o zdrowie
            2/. + Irena Piasecka – pg
            3/. + Czesław Juszczyński  R1                                                                                                              
11.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00   + Zdzisław i Zygmunt Gorzyccy, Józef Osiński

PONIEDZIAŁEK – 28 października 2019  święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  7.00  1/. + ks. kan. Zygmunt Walczak – pg
           2/. + Lucyna Szortyka – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00
  1/. + Lech Czyżewski R27
           2/. + Mariusz Orliński R13 (rezerwacja)

WTOREK – 29 października 2019

  7.00  1/. + Krystyna Polakowska – pg
           2/. + Stanisław Lizik – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Cecylia Raszka R1 – pg
           2/. + Barbara i Tadeusz Makowscy – pg
           3/. + Agata Przewozikowska – pg

ŚRODA – 30 października 2019

  7.00  1/. + Maria Kowalewska – pg
           2/. + Aldona Hybińska – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Grzegorz Misterski – pg
           2/. + Łukasz Kuliński – pg
           3/. + Piotr Suchara – pg

CZWARTEK – 31 października 2019

  7.00  1/. + Grzegorz Mroziński – pg
           2/. + Marek Pawłowski – pg
16.30  - Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Leszek Szabela – pg
           2/. + Zdzisława Bacciarelli – pg

PIĄTEK – 01 listopada 2019    Uroczystość Wszystkich Świętych

  7.00  + Marta i Franciszek Szareccy i ich dzieci, zmarli z rodz. Szareckich i Jabłońskich
  9.00  + Bronisław Chlebiński R13
10.30  - W intencji zmarłych polecanych przez Parafian (w kaplicy cmentarnej) + Stanisław Krzos, + Wojciech Skruszewicz,
+ Magdalena Pijanowska, + Mariola Zielińska, +Anna Słowińska, + Jan Kotas, + Barbara Kilinowska, + Jan Adamczyk, + Barbara Makowska, + Irena Ciechalska, + Lucyna Szortyka, + Irena Głowacka, + Henryka Szczepaniak, + Zdzisława Bacciarelli, + Halina Danielewska, + Bogdan Nowakowski, + Jan Mikołajczyk, +Piotr Jaroszewski, + Maria i Wojciech Kowalewscy, + Roman Jarecki,
 + Patryk Kosztowny, +Małgorzata Słowińska, + Helena Ciesielska, + Danuta Majchrzak, + Irena Piasecka, + Zbigniew Gmurczak,
+ Czesław Juszczyński, Zenona, Władysława, Ryszard, Genowefa i Andrzej Juszczyńscy i zm. z  r. Juszczyńskich i Małkowskich, Lucjan Broniewicz; +Stanisława, Leon, Lucyna i Henryk Bartkowscy, Jan Kwiatkowski, +Bogusław Belter
12.00
  - W intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, bliskich spoczywających na innych cmentarzach
              i wszystkich wiernych zmarłych i (Msza przy krzyżu)

SOBOTA – 02 listopada 2019 wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

  9.00  - W intencji wszystkich zmarłych i zmarłych polecanych przez Parafian (w kaplicy cmentarnej) + Stanisław Krzos,
+ Helena Legumina, + Mariola Zielińska, + zmarli z rodz. Podlewskich i Gawrońskich (rez.), + Stanisława i Marian Kowalewscy,
+ Jan Kotas, + Jerzy Piasecki, + Józefa i Wacław Dulscy, zmarli z rodz. Dulskich, Kolińskich i Makowskich,
+ Czesława Poniedzielska, + Jan Szymczak, + Krystyna Krasińska, + zmarli z rodz. Ciemny, + Irena Piasecka, + Czesław Juszczyński, Zenona, Władysława, Ryszard, Genowefa i Andrzej Juszczyńscy i zm. z  r. Juszczyńskich i Małkowskich, Lucjan Broniewicz; +Stanisława, Leon, Lucyna i Henryk Bartkowscy, Jan Kwiatkowski, +Bogusław Belter
16.40  - Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00  1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i za zmarłych ich członków
           2/. + Maria Radomska R13 (rezerwacja)

NIEDZIELA – 03 listopada   I Niedziela miesiąca     XXXI Niedziela zwykła

   7.00  + Leon Martwicki R14 i Kazimierz Martwicki R1 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00  1/.
– Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie             
            2/. + Danuta Kaczmarek – pg
11.00   + Protazy Osiński – pg
16.40  - Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego z wypominkami okresowymi za zmarłych
17.00   + Anna i Józef Budzińscy